Čaute, chystám sa zoservisovať svoj RS Monarch RL, mám všetky oleje, servisnú sadu aj ten adaptér na natlakovanie toho piestu v ktorom je tlmičový olej. Ale teraz čítam, že ten piest potom potrebujem natlakovať na 500 psi a ja mám pumpu na tlmiče, ktorá zvládne len 300 psov ... Chcem sa teda spýtať, či by bol niekto ochotný mi na víkend, prípadne pár minút požičať pumpu, ktorá zvládne 500 psi? Ďakujem
07.07.2018 - 13:08:18
00
Prihodim sem moje zistenie s tlakovanim IFP, konkretne s unikanim vzduchu pri odpajani cerveneho adaptera. Podarilo sa mi uspesne zoservisovat RS Deluxe RT 2017 (200hod servis - vymena vsetkych tesneni a oleja) - najvacsi problem bol prave pri fukani IFP na 350 psov, nakolko pri odpajani adaptera vzduch evidente unikal aj cez neuzavrety ventil. Viz link: http://forums.mtbr.com/shocks-suspension/i-give-up-ifp-pressure-2013-monarch-rt3-how-do-you-set-948980.html - konkretne uprava adaptera cca v polovici threadu. Jedna sa aj o pouzite jadro ventilku, niektore maju vrchny "pin" dlhsi, niektore kratsi... Treba sa s tym pohrat. Otazka na Lapierre pouzivas cerveny adapter na Monarch alebo mas nejaky iny? Neriesil si tento problem? Dik.
25.10.2018 - 14:56:50
00
Jo, tohto je po internete dost, ten adapter je problematicky, ale novsie su mozno ok. Konkretne v mojom pripade (snazil som sa nafukat IFP komoru na Vivide) je v tom, ze je tam nedostatocny o-kruzok a neslo vobec fukat, pricom samozrejme uplne vyfucala. Vyriesil som to tak, ze som na adapter dal o-kruzok z tej skrutky, ktorym sa IFP ventil (zatvara alebo nebolo to uplne ok, ale aspon som nafukal nieco). Nasledne som kupil dalsi adapter (nedavno) a tam sa zda, ze je o-kruzok iny. Na nete som potom nasiel doporucenie vyvrtat tusim 2mm vrtakom do stredu adapteru malinko hlbsiu dieru a potom je to ok.
25.10.2018 - 15:16:17
01
Červený adaptér používam aj ja a myslím si, že tam únik tlaku ani nenastáva. Funguje totiž tak, že ventilok sa po jeho naskrutkovaní ani neotvorí, pretlak sa zaň dostane len pri rozdiele tlakov na jeho oboch stranách. To čo uniká z pumpy po odskrutkovaní je vzduch z hadice pumy a spred ventilku, takže tlak v IFP by sa nemal meniť nijako výrazne. Spätné meranie tlaku je pri červenom adaptéri prakticky nemožné, keďže sa ventilok ani neotvorí.
29.10.2018 - 18:07:19
00
keyboard_arrow_up