Déja vu? Pred časom tu malá armáda hejterov presviedčala ostatných, že 29” kolesá profíci nemajú radi, ale musia ich používať kvôli sponzorom, potom prišli na to, že je to fakt lepšie, teraz je tu tá istá mantra s kotúčovkami. Skúšal som oboje, dávkovanie účinku, odolnosť pri prehriatí, atď. ľudia na to prídu aj sami...
25.07.2018 - 08:12:14
08
Jeden z dôvodov prečo sa moc nehrnú do kotúčov bude možno aj rýchla výmena kolesa pri defektoch (hlavne pri pevných oskách) ráfikové brzdy "koleso" na RU vymení šikovný mechanik za 5 sekúnd.
Môj názor ;)
25.07.2018 - 08:32:50
01
Peťo Velits dostal pri komentovaní TDF na RTVS otázku na kotúče. On ich síce nejazdil (neboli v tom čase povolené) ale vyjadroval sa k nim pozitívne.
25.07.2018 - 08:37:15
00
zatiaľ som nepostrehol, že by niekomu trvala výmena 5 sekúnd...najviac času aj tak stratia čakaním na mechaničák, resp. Mavic servis....ak sa ide pohoda, tak je to jedno...ak sa idú bomby, tak sa naspäť do balíka aj tak nedostane :)
25.07.2018 - 08:43:31
01
milsu - uhm, to by aj sedelo s tym preco jazdi klasiku =] (foto z ich nedavneho tripu do Ciernej Hory)
static3.isadore.com
25.07.2018 - 08:47:03
01
orvaq nerozumiem Tvojmu príspevku.
Asi nebude automaticky meniť bike.
25.07.2018 - 08:55:02
00
milsu napísal:
Peťo Velits dostal pri komentovaní TDF na RTVS otázku na kotúče. On ich síce nejazdil (neboli v tom čase povolené) ale vyjadroval sa k nim pozitívne.


Martin zas negativne.
25.07.2018 - 08:55:52
00
milsu Som v tom, ze ak naozaj vidi citelny rozdiel medzi oboma typmi brzd tak pritom ako si berie bike po skonceni aktivnej kariery tak si vezme ten, ktory ma podla neho lepsie brzdy. V case ked koncil s karierou tak mal BMC v ponuke kotucove verzie. A minuly rok ked som ho stretal u nich v Jasoni tak jazdil este bike v timovych farbach. Cize menil nedavno.
25.07.2018 - 09:01:17
00
:)
„Novým zážitkom som otvorený, ale obranný sprej počas pretekov... Cítil som to aj v pľúcach a nebolo to príjemné. Ale všetko sa zvládlo a tím medikov pomohol všetkým, kto to potreboval. V každom prípade to bolo bizarné,“ cituje cyclingnews Daniela Martina.

https://sport.sme.sk/c/20877611/tour-de-france-2018-16-etapu-vyhral-alaphilippe.html#ixzz5MFQVqvmI
25.07.2018 - 09:09:25
00
orvaq napísal:
milsu Som v tom, ze ak naozaj vidi citelny rozdiel medzi oboma typmi brzd tak pritom ako si berie bike po skonceni aktivnej kariery tak si vezme ten, ktory ma podla neho lepsie brzdy. V case ked koncil s karierou tak mal BMC v ponuke kotucove verzie. A minuly rok ked som ho stretal u nich v Jasoni tak jazdil este bike v timovych farbach. Cize menil nedavno.


Ono to je tak,že ked jazdiš niečo celý život a si nato zvyknutý tak tažšie sa prechádza na niečo nové. Ja síce nemám cestak ale ak by som mal berem len s kotúčovkami. Nevidím u nich žiadne negatíva resp. možno len že trocha narúšaju aerodynamiku a sú o ničo tažšie. Ak by mal celý balík kotúčovky verím že pádov by bolo pomenej
25.07.2018 - 09:13:38
00
orvaq napísal:
mattA este ako si spominal, ze si jazdil v Alpach same kvalitne karbony este ked si mal klasicke brzdy - nesledujem nejak pozorne no jasne si pamatam ako si na Mavic-y nedaval zrovna pozitivnu kritiku.


Co si v rychlosti spominam, tak za tie roky som tam v kopcoch mal Spinergy Xaero XLT Carbon, Mavic Cosmic Ultimate, Campagnolo Bora One, Spinergy Stealth FCT Carbon ( a mozno este nieco ine ) a nejaky rozdiel v brzdnych vlastnostiach som tam nespozoroval...ak clovek zacal brzdit dostatocne vcas, tak ubrzdil vsetko, ak zacalo prsat tak musel brzdit pomaly stale aby ho potom neprekvapilo ze stlaci paky a nic sa nedeje :) ...takze presviedcat nechcem naozaj nikoho, ale ten rozdiel sa musi hlavne zazit.

Ako spomenul Pali65, mali sme tu dobu ked sa hejtovali 29 kolesa ze co je to za blbost. Ja si dokonca este spominam na dobu ked prichadzali na MTB prave kotucove brzdy a to boli hejty este vacsie alebo len tvrdenia typu "taka blbost, naco by mi boli kotuce ked s kvalitnymi rafkovymi brzdami a gumickami ubrzdim vsetko"

PS : Ked pozeram tu fotku, tak aj podla kluk tam nemaju Velitsovci nejake najnovie modely bicyklov ( dokonca neviem ci tam Peto nema hlinikove Shimano kolesa...pockajme co budu mat ak si z dlhej chvile kupia nejake nove :)
25.07.2018 - 09:17:06
04
Ti profici sami vedia co je najlepsie. Ked im nanutili kotuce, tak ich aj jazdili, no ked maju moznost sa rozhodnut a vratit sa ku klasike, tak sa aj vratili. To o niecom svedci.
25.07.2018 - 09:26:58
00
Co to ma za budiky?

Prílohy:

28.jpeg
28.jpeg 196.04 KiB thumb_up0thumb_down

25.07.2018 - 09:34:31
00
Omata One Analog Cycling Speedometer
25.07.2018 - 09:38:41
01
matt napísal:
Ako spomenul Pali65, mali sme tu dobu ked sa hejtovali 29 kolesa ze co je to za blbost. Ja si dokonca este spominam na dobu ked prichadzali na MTB prave kotucove brzdy a to boli hejty este vacsie alebo len tvrdenia typu "taka blbost, naco by mi boli kotuce ked s kvalitnymi rafkovymi brzdami a gumickami ubrzdim vsetko"

to všetko samozrejme stále platí, na MTB patria 26-kové kolesá a V-čka! :P
25.07.2018 - 09:41:27
02

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up