Skus zo srandy iný kábel alebo na PC to strc do iného usb portu
29.07.2018 - 19:59:57
00
PetoPeto21 skušal som už aj tuto variantu a nič nepomohlo, zajtra skúsim nainštalovať ešte raz Sigma Data center na druhý PC pomôže to? ale ani s mobilom to nechce spolupracovať nabehne syncro a hlaška, že spojenie sa prerušilo opakujte neskôr :-( Ďakujem za každý typ
29.07.2018 - 23:10:51
00
PetoPeto21, Ramon1 tak som skúšal rox pripojiť aj na inom PC s tým istým káblom a potom aj druhým a nič :-( reakcia rovnaká, len nabíja.mám pocit akoby dáta z rox nešli von lebo nabehne že syncro ale po 1% Hláška: při prenosu se vyskytla chyba. Zkuste to prosím znovu.máte niekto overený link na prípadný servis? zatial som rox nedával do výrobného nastavenia ani reset, aby som nedošiel o dáta v ňom. ďakujem za pomoc
30.07.2018 - 18:47:40
00
mozno mas rovnaky problem ako som mal ja, na strane 29 som to riesil. ROX sa po pripojeni k PC iba nabijal, neprenasal data. Z reklamacie mi poslali uplne novy kus. Tie dnesne vyrobky uz vobec nic nevydrzia..
31.07.2018 - 06:28:04
00
divo ďakujem,čítal som aj predošlé príspevky len káble už iné nemám a do výrobných nastavení som to ešte nechcel dávať ale asi to bude ako píšeš že sú tam kur...tka? a nevydrží nič,počkám na odpoveď zo sigmi prípadne daj link kam si posielal na servis ak to bolo rýchlo lebo rox je už asi po záruke ?
31.07.2018 - 07:22:46
00
Tak závada odstránená,poradene mi bolo aby som vymazal posledné výjazdy. spomenul som si, že počas MTB v Stupave mi vyhodilo hlášku asi o zostatku pamäti a ja som to len počas jazdy potvrdil a spustil znovu.A tam bolo asi hluché miesto pre čo vlastne nevedelo načítať korektne dáta do dáta centra. Aj keď som prišiel o posledne dva výjazdy ale nemusel som ísť hneď na výrobné nastavenia.dakujem za rady a toto možno zase pomôže niekomu inému.
31.07.2018 - 17:43:49
01
jojo1970 napísal:
Tak závada odstránená,poradene mi bolo aby som vymazal posledné výjazdy. spomenul som si, že počas MTB v Stupave mi vyhodilo hlášku asi o zostatku pamäti a ja som to len počas jazdy potvrdil a spustil znovu.A tam bolo asi hluché miesto pre čo vlastne nevedelo načítať korektne dáta do dáta centra. Aj keď som prišiel o posledne dva výjazdy ale nemusel som ísť hneď na výrobné nastavenia.dakujem za rady a toto možno zase pomôže niekomu inému.


no da sa tomu predist, myslim strate vyjazdu ... nabuduce ked zabudnes ze sa ti plni pamat, a pocas vyjazdu si vsimnes, ze prestal nahravat trasu (pipne pri tom rovnako ako pri hlaske ze ostavaju 3h do konca zaznamu), tak hned zastav, pauzni vyjazd, chod do menu, vymaz stare vyjazdy, vrat sa k vyjazdu a spusti start ... nahravanie aktualneho vyjazdu bude pokracovat dalej
31.07.2018 - 19:08:39
01
Ahojte, poslednu dobu mam problem a to, ze po exportovani zaznamov na strava.com su tieto trasy na strave skratene. Raz o 5 km, inokedy 20 km a podobne. Z poslednych 16 zaznamov na strave je 12 zaznamov skratenych. Uz mi to ide na nervy, lebo viete ako to je, co nie je na strave akoby sa nestalo :-) Pritom v Sigma data centre su zaznamy v poriadku. Doteraz som taky problem nemal, zacalo to z nicoho nic. Preinstaloval som program Sigma data center na inu verziu, uviedol Sigmu ROX do tovarneho nastavenia a nepomohlo.

Problem nastava zrejme pri zmene formatu zo .slf na .fit (.slf format pouziva tachometer Sigma ROX, ale na stravu sa exportuje format .fit kedze strava .slf nepodporuje). Skusil som teda rucne vyexportovat zaznam do .fit a potom ho manualne nahrat na stravu a skutocne je takto zaznam skrateny. Zaznam na strave je vzdy skrateny v mieste kde na nejaky cas zastavim, ci uz na 10 sekund alebo na 5 minut. Pocas jazdy takto zastavim niekolkokrat, pri poslednom zastaveni vsak nastava koniec trasy pri formate. fit. Riesenie by mohlo byt nezastavovat pocas vyjazdu, ale to mi pri vyjazde 200 km silno nevyhovuje :-)

Prílohy:

rox 10 problem.PNG
rox 10 problem.PNG 276.77 KiB thumb_up1thumb_down


Naposledy upravil divo dňa 23.04.2019 - 18:16:02, celkovo upravené 1 krát.

09.04.2019 - 02:37:54
00
Inštaloval som vyššiu verziu sigma dáta center a po nainštalovaní a spustení mi to vyhodí túto chybou hlášku... Co s tým?

Prílohy:

IMG_20190409_092618.jpg
IMG_20190409_092618.jpg 806.19 KiB thumb_up0thumb_down

09.04.2019 - 09:29:14
00
Pri poslednom zázname na sigme rox 10 mi nesprávne započítalo celkove výškove metre (Prevýšenie). Na trase ktorú som už pred tým niekoľko krát išiel a ktorá má 63km a 1803 v.m. mi tentokrát na identickej trase zapísalo 63km a ale len 962 v.m. Stalo sa niečo podobné už niekomu? Kde mohla nastať chyba? Mohlo mať na to vplyv to, že počas celého výjazdu bola hustá oblačnosť a v kuse pršalo?
06.05.2019 - 19:26:57
00
barometricky vyskomer spocita nastupane metre nepresne vtedy, ked sa zmeni tlak POCAS vyjazdu ... ked je konstantne pocas celeho vyjazdu tak to nema vplyv na odchylku
ale zmena tlaku by nemala mat taky vplyv, ja mam skusenost s nepresnostou najviac do cca 20-30m
06.05.2019 - 20:28:42
00
Tak potom kde sa asi stala chyba prvý kopec 900 n.m mi zameralo správne a na druhom ktorý má reálne cca 1100 n.m mi ukazuje len 802. Práve na tom prvom kopci na vrchole začalo dosť výdatne pršať a už ani neprestalo do konca výjazdu.
07.05.2019 - 15:54:08
00
u 10 som mal problem ked sa namocila tak zle merala vysku pravdepodobne sa dostava voda pri moknuti do barometra a zle mera
07.05.2019 - 17:46:01
01
No asi to bude aj môj prípad lebo mám strhnutú vrchnu ochrannú vrstvu. Začalo sa to odlepovať a nebolo dobre vidieť na displej tak som to strhol dole.
07.05.2019 - 19:39:23
00
podobne ako sk_wizard, u mna to bol dobre miereny pot z cela, ktory najprv zmaril barometer - prejavilo sa to napr tak, ze hore kopcom som mal chvilu -12 %, chvilu +20 % klesanie/stupanie a podobne nezmysli, aby o dve hodiny na konci vyjazdu pri stopnuti jazdy sigma jednoducho skapala a zaznam bol v tahu. Nastastie sa Sigma dala do kopy a po vysuseni sa prebrala a odvtedy slape dalsie 2 roky.
07.05.2019 - 22:36:45
00
keyboard_arrow_up