Medium rebound, Firm compression , Lock threeshold power 320

tokeny asi tieto by mali byt /tieto su pre debon/
https://www.mtbiker.sk/shop/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/rock-shox-bottomless-ring-pre-monarch-debon-air-a-vivid-air.html .. pre klasicky su ine .. ale imho by mohla stacit nastrihana dusa
16.08.2018 - 15:26:20
00
lto napísal:
Medium rebound, Firm compression , Lock threeshold power 320

tokeny asi tieto by mali byt /tieto su pre debon/
https://www.mtbiker.sk/shop/vidlice-a-tlmice/prislusenstvo/rock-shox-bottomless-ring-pre-monarch-debon-air-a-vivid-air.html .. pre klasicky su ine .. ale imho by mohla stacit nastrihana dusa


Super, vyskusam. A citit rozdiel? Ved to nema skoro ziadny objem...
16.08.2018 - 15:37:00
00
Ako by ste nastavili tlmic na CTM Scroll na plnu vahu 75kg? Typ jazdy pokrocily, no neviem moc skakat, cca metrovy gap ci 2m lavicu skocim a dropy max. Tak 75cm. Ja som v tomto drevo, necitim rozdiely. Mam to nastavene na stred. Fukam ako vydlicu krat dva plus 10psi. A vydlu fukam na pocit, no sedi to s vahovou tabulkou. A rebound na rychlejsie vpredu
16.08.2018 - 15:42:39
00
Ujo-Ventilka : este som neskusal .. neviem ti povedat, vraj to ma vplyv, ostatne tie komory nebyvaju velke, ale na to co jazdis ti poradi Swarz.
16.08.2018 - 16:08:10
00
Tazke alebo nemozne radit presne hodnoty ale vseobecne nahrubo medium rebound je podla mna celkom pomaly (alebo hranicny) rebound na 75kg v plnej zbroji. Mozno by si ho mal mat na tlmici o nieco viac blizsie "k zajacovi" aby sa ti stihal vracat na rychlych zasebou iducich prekazkach. Potom ale riskujes ze budes mat moc rychly ten pomalo rychlostny rebound a bude ta odkopavat na takych tych pumpovackach alebo dlhsich nerovnostiach, skokoch a tak. Skus experimentovat, ak by to nebolo furt ono tak rozobrat tlmic a preist na soft rebound. Sag pri hentom priebehu paky by mal dobre fungovat niekde medzi 27 - 30%, cize fukat tak. U vidlici tiez plati rebound viac na zajaca (tiez tam byva medium rebound od vyroby) a keby bol pomalo rychlostny rebound moc rychly a moc rychlo vystreluje predok na pumpovackach a po dopade zo skoku tak preist na soft rebound a pootocit viac ku korytnacke. Tlak najlepsie tak aby bol sag od 18 do 22% to sa mi doteraz stale ukazuje ako najlepsia volba pre PIKE.

Ja mam cca 90kg s vystrojom a zadny tlmic mam 4 kliky od korytnacky (z celkovych 10 klikov) 27-28% sag. Vidla 9 klikov od korytnacky sag 20%-22%. Zadny tlmic ma dost problemy pri dlhych zjazdoch, zohreje sa tak na 50 - 60C stupnou sag stupne na 20% a kope. V takych pripadoch davam 30% sagu a mozno trosku viac a zacinam zjazd trosku pretlmeny. Alebo davam viac pauz pocas ktorych ma prepadaju myslienky na pruzinovy dvojkomorovy tlmic :D Potom si uvedomim ze to vlastne nepotrebujem lebo som len amater a nepotrebujem nahanat kazdu sekundu a furt dookola po case ma to znovu napadne :)
17.08.2018 - 11:21:40
00
Staci tlmic/vidla s HSR, ta poriesi rychly odskok. Dvojkomorovy pruzinovy myslis aky ? Vzduchovy by si mal dat nejaky lepsi .. Vivid, CCDB, alebo X-Fusion HLR. RS Monarch RC je hodne slaby tlmic, uplny basic /mam debonair rc3/... to co riesis skor vyzera, ze potrebujes :D
17.08.2018 - 11:59:16
00
Neviem aky tlmic nerobil som prieskum a myslim ze v metrickom prevedeni 230x65mm takyto tlmic vela firiem stale este nerobi. Ale je to vpodstate jedno, pruzinovy tlmic by poriesil to prehrievanie a drasticke zmeny sagu. Rock shox super deluxe coil su pruzinove tychto rozmerov ale nieje to moc nastavitelne, takze potencionalne by som ho ani nebral. Treba pockat rok, dva a uvidi sa. Ale mas pravdu mozno by uplne stacil vzduchovy s piggybackom ale stale by tam dochadzalo aspon tak k 5% zmene sagu, lebo ten vzduch sa proste dost zahrieva a je jedno kolko mas olejovych komor.
Ono by ma ani nestvalo ze po 5 minutach zjazdu mam toho celkom dost aj sam so sebou a este aj tlmic mi zacne robit napriek ale to ze vyslovene podla pocasia dofukujem a odfukujem ma otravuje. Dat taky Blizzard na Maline na supu je od polovice trate utrpenie. Ked jeden den v bikeparku je pod mrakom a cca 20C tak treba dofuknut. Potom na druhy den skonci ochladenie, pecie priame slnko a je 30C v tieni a po prvej jazde mam zas konstantny sag niekde uplne inde a zas sa stym treba sr*t a odfukovat. A furt prifukujem a odfukujem pred kazdym dnom jazdenia medzi tymi 25-30% jak blb. Niekedy by som tam fakt najradsej dal tu pruzinu a neriesil. Darmo, konzistentnost pruziny je neprekonatelna. Takmer ziadne zmeny v tlmeni a v geometrii bicykla. Ale zase vacsina profi typkov ajtak jazdi vzduch, takze ked sa to da tam tak sa to musi aj v hobby jazdeni.
17.08.2018 - 12:39:13
00
Jaaj, ty mas ten sialeny metricky rozmer :tmi: :tmi: :D .. s tym zahrievanim tazko povedat, tak rychlo nejazdim, ale napr. u mna RS monarch fukam na asi 210psi a s rovnakym sagom Vivid asi 145psi a CCDB 125psi , plus tie tlmice maju omnoho sirsiu piestnicu a tym lepsi odvod tepla. Ale tak verim, ze by si ich zahrial tiez :lol: .. aj ked si myslim,ze minimalne u Vivida by +/- 5psi nemalo byt nejak citit (CCDB je citlivejsi na to).
Vivid pruzinak by mal byt v pohode a mas pravdu, ze je to konzistentne. Preto aj jeden bajk jazdim len s pruzinou .. ci je -20 alebo +30 je fuk.

edit: kukol som stranky, tak Vivid Air zatial nist /ale ani coil, hmm/ .. co nechapem, vsak RS prislo s tym metrickym cudom, ale CCDB tento rozmer robi, ale zatial nie na Trunion. Monarch uz ano .. ale na ten zabudni, fakt na to jazdenie si zober Vivid, vsak ma HSRko, co monarch nema.
17.08.2018 - 13:19:53
00
EXT Storia Lok :)
17.08.2018 - 13:44:14
00
Swarz napísal:
Tazke alebo nemozne radit presne hodnoty ale vseobecne nahrubo medium rebound je podla mna celkom pomaly (alebo hranicny) rebound na 75kg v plnej zbroji. Mozno by si ho mal mat na tlmici o nieco viac blizsie "k zajacovi" aby sa ti stihal vracat na rychlych zasebou iducich prekazkach. Potom ale riskujes ze budes mat moc rychly ten pomalo rychlostny rebound a bude ta odkopavat na takych tych pumpovackach alebo dlhsich nerovnostiach, skokoch a tak. Skus experimentovat, ak by to nebolo furt ono tak rozobrat tlmic a preist na soft rebound. Sag pri hentom priebehu paky by mal dobre fungovat niekde medzi 27 - 30%, cize fukat tak. U vidlici tiez plati rebound viac na zajaca (tiez tam byva medium rebound od vyroby) a keby bol pomalo rychlostny rebound moc rychly a moc rychlo vystreluje predok na pumpovackach a po dopade zo skoku tak preist na soft rebound a pootocit viac ku korytnacke. Tlak najlepsie tak aby bol sag od 18 do 22% to sa mi doteraz stale ukazuje ako najlepsia volba pre PIKE.

Ja mam cca 90kg s vystrojom a zadny tlmic mam 4 kliky od korytnacky (z celkovych 10 klikov) 27-28% sag. Vidla 9 klikov od korytnacky sag 20%-22%. Zadny tlmic ma dost problemy pri dlhych zjazdoch, zohreje sa tak na 50 - 60C stupnou sag stupne na 20% a kope. V takych pripadoch davam 30% sagu a mozno trosku viac a zacinam zjazd trosku pretlmeny. Alebo davam viac pauz pocas ktorych ma prepadaju myslienky na pruzinovy dvojkomorovy tlmic :D Potom si uvedomim ze to vlastne nepotrebujem lebo som len amater a nepotrebujem nahanat kazdu sekundu a furt dookola po case ma to znovu napadne :)


Diki za uzitocne rady, dnes zabestelujem sagy ako pan :) ja trochu som aj citil ze zadok je lenivejsi, no mam skor problem odlahcovat predok, tak nech je predok zivsi, no skusim ci budem vnimat rozdiel.
To s tym zahrievanim je realny problem. Ked sme dost tocili kalnicu plus bolo teplo, tlmic bol dost horuci, a vtedy vraj prestane fungovat rebound. Pigyback vraj dost pomoze, je tam nasobne viac oleja. Skus ho nabuduce prevencne oblievat vodou alebo tam namontuj male hlinikove chladice a ventilator z pocitaca :) A mozes to zacat predavat na kickstarteri ako Enduro cooling kit.
Svojho casu sme s kamosom vymysleli tzv. enduro retiazku. Hore kopcom radi ako XCko a dole kopcom podraduje ako zjazdak :)
17.08.2018 - 15:13:34
00
lto Ako urcite su lepsie tlmice ako monarch alebo "novy" metricky monarch (ktory sa ale vola Deluxe) od RS ale je to vsetko drahe momentalne premna. Stary by bol problem predat a za novy doplatim par stoviek eur. Radsej budem len frflat :-)

MageZ No pozeram ze co si to tu vytiahol, vygooglil som a vyzera to dobre..stelovatka ma, pruzinu ma ale to je asi to jedine co ktomu mozem povedat :)

Ujo-Ventilka No v kalnici som predminuly tyzden zacal na 30% SAG z rana bolo tak prijemnejsie. Dam tak 5 jazd a potom uz pecie slnko, tlmic pali, nejake tie naplne sa zomna vyparili a hned je tam 25% pri lanovke a realne pri zjazde tak 20% co je uz strasne citit. Takze vyfukujem nechtom - podari sa mi vyfuknut tak ze mozem ist akurat pre pumpu do auta a znovu dofukat ale no nic, aspon sa vymocim a nasledne obcerstvym...to je taka klasika
17.08.2018 - 16:26:47
00
metriku ma uz a CCj DB Coil CS, len v bazaroch to asi clovek nenajde na rozdiel od "klasickych" rozmerov :) CC ma oficialny servis napr. v CR, ale je to o nieco drahsie ako servis RS pokial mam spravne info.
17.08.2018 - 16:33:30
00
Ok dik za info :) Uzavriem to ako hudbu buducnosti..ajtak toho vela posledne nanajazdim odkedy som sa rozbil o strom, takze to neni premna horuca tema.
17.08.2018 - 16:35:56
00
Pružinu nájdeš okolo 200, keď to máš taký veľký tŕň v päte, tak kľudne dokúp pružinu a do bajkparku to vymieňaj. Budeš jazdiť s kľudným svedomím, aj pocitovo to bude o inom a budeš spokojný :)
17.08.2018 - 23:10:17
00
Swarz : vies si poradit a to je dolezite :) .. a zranenie vazne, ci si ok ?
18.08.2018 - 09:24:50
00
keyboard_arrow_up