Zdar,
nejde mi ani tak o opravu..vysvetlím. Na cesťáku pri brzdení prednou brzdou sa mi začala predná vidlica mierne triasť dopredu-dozadu. Zistil som že je tam malá vôľa a to tak že spodné ložisko nesedí na krku celkom presne ako má, rám má už čo to za sebou.
Do opravy som sa teda pustil tým čo mi prvé napadlo. Dal som na krk vidlice trošku dvojzložkového epoxidu na inkriminované miesto, nechal zaschnúť a kým to ešte nebolo 100% tvrdé dal som tam ložisko a celé späť do rámu. Nejakú dobu to vydržalo a problém je späť.
Rozobral som to a ten epoxid bol normálne popraskaný a vylámaný.

Teda konečne sa dostávam k otázke, existuje niečo čo vydrží(živica na sklolaminát, karbón, príp. niečo iné)?
Dať to spraviť firme čo sa venuje karbónu bude posledná varianta(nie je to lacné a rám nie je nový) tak poprosím rady na domácu opravu, teda ak je to možné...

Ďakujem :)
04.08.2018 - 20:04:10
00
ddemo by ti možno vedel poradiť, skús ho kontaktovať. Ja som niekde čítal, že sa s tým nesmie hýbať, kým to celkom nestvrdne. A ešte pridať do tej živice vrstvu karbonu aby nepraskala. Ale ja nemám zatiaľ s týmito vecami skúsenosti, preto by som bol rád, keby si sem napísal ako to potom dopadlo.
05.08.2018 - 08:25:18
00
Ďakujem, napísal som mu.

Ešte niekto nápad?
07.08.2018 - 22:14:08
00
nazdar... da sa nalaminovat tenka vrstva uhlikovych vlakien, to by nemal byt problem ani materialovy ani financny. Zasadna otazka vsak je, ako tam ta vola vznikla. Ak je uz oslabena cela hlavova trubka, ze sa ohyba /splostuje/ a vytlaca lepidlo, tak uz to moze byt nebezpecne. Alebo nemal si zadrete lozisko ze pri zatacani brusilo krk? Aky priemer to je? Najlepsie by bolo dat nejake foto...
08.08.2018 - 07:35:32
00
Ahoj, pozeral som tie karbónové opravné sady a pod 50,- som nenašiel, to mi príde dosť na to že potrebujem len pár cm2 a trochu živice. Mám doma podobnú sadu, ale laminovaciu, to by nešlo použiť?
K poškodeniu netuším ako došlo, pravdepodobne len ložisko vytlačilo tú malú vôľu...ale za jazdy(brzdení prednou) to cítiť...rám má už dosť najazdené. Ložisko určite pridreté nebolo, tie sú menené pravidelne. Krk je klasika tappered..
08.08.2018 - 08:04:32
00
Ak mas doma laminovaciu sadu so zivicou, tak sa to da pouzit. Podla mna staci len trosku obrusit, odmastit a omotat kuskom karbonovych vlakien tak, aby islo lozisko tesne nasadit. Ak nemas karbonove vlakna, mozem ti nejake poslat, pretoze ja som to kupoval na kila netriedene a mam toho tak na desat rokov do zasoby...
09.08.2018 - 09:31:06
00
To by som ti bol vďačný :) A ide použiť na karbónové vlákna živica zo sady na sklené vlákna?
09.08.2018 - 17:44:59
00
ide, zivici je v podstate jedno ci lepi sklenne alebo karbonove vlakno... napis adresu do spravy... alebo posli vidlu a ja ti to nalepim
09.08.2018 - 17:55:54
01
Pošlem adresu do ss, poštu samozrejme zaplatím. Vidlu nebudem posielať, to by som musel celý bajk, treba tam to ložisko dopasovávať, okom nie je vidno kde presne je vôľa :)
Ďakujem ešte raz.
09.08.2018 - 18:03:42
00
ako myslis, aj ked tapered krkov a hlavovych trubiek mam doma...no cca 6 ks.. :)
10.08.2018 - 06:45:25
00
ddemo Ešte raz Ti ďakujem aj verejne za karbónové vlákno poslané poštou na tvoje náklady a rady pri oprave :)
27.08.2018 - 10:27:07
00
keyboard_arrow_up