Príbeh s mojím bajkom je u konca. Tak hlavné body:
12. Júna sa zlomil Exceed CF SLX. reklamácia uznaná. rovnaký rám som nechcel, takže ponúkli CF SL alebo starý Lux (pre kompatibilitu s komponentami) + doplatok za tlmič a lockout
26. Júna objednaný dohodnutý rám Lux v modrej farbe. Odvtedy sa termín odoslania vždy posúval z týždňa na týždeň atď
20. Júla už došla trpezlivosť, volám Canyon hotline do Nemecka, zisťujú, že rám v objednanej farbe nemajú (diki Broňa, mesiac v pečku. Vedieť to, tak tam volám oveľa skôr)
23. Júla objednaný rám v inej farbe
10. Augusta odoslaný starý bajk do CanyonCZ (už tam mali nový rám aj tlmič)
17. Augusta sa teda pýtam, či majú bajk (podľa trackovania dorazil v Pondelok 13.) a oni že nie, žiaden bajk im nedošiel. Kuriér ho dodal na zlú adresu a nikoho to týždeň netrápilo, že môj bajk je nezvestný. Našli ho potom v nejakej inej cyklopredajni ...
24. August kedže žiadne správy, pýtam sa kedy mi pošlú bajk. Vraj nemajú lockout a museli objednať extra v CZ, lebo v DE nebol na sklade ... nerobím si srandu :) Peniaze zaň som im posielal este v Júni
28. August bajk preskladaný, hotový, pripravený na odoslanie.
29. August kurier odmietol prebrat velku krabicu v ktorej som bajk posielal tam (mam XL ram, do inych sa nevosiel iba do krabice z eBajku)
30. August prebalili mi to do bikeguard krabice a odoslali
3. September "nový" bajk dodaný, kto chce vidieť foto tak v profile
Dúfam, že nikto z vás nebude mať toľko smoly ako ja a ponaučenie pre ostatných?
Nepíšú oni sami od seba, respektíve neviete stav svojej objednavky? Píšte vy im, volajte, pýtajte sa ... lebo keď to necháte iba na "no však oni na tom asi robia, nebudem ich stresovať, počkám" môže niekedy zbytočne predlžovať vybavenie vašej reklamácie. Koniec príbehu :)
04.09.2018 - 15:33:26
03
Tak to je sila, Tak ja komunikujem výhradne s Nemcami, objednávam tiež vždy z DE verzie, nie z CZ mutácie. Áno treba ich otravovať, necakat, odporúčam okrem mailov ešte poslať aj správu cez FB (zase na voliť si globálnu CANYON FB Page a nie tu smiešnu cz/sk mutáciu.

BTW, keď si to riešil cez CZ, prečo si neskúšal zo zákona 30 dní na reklamaciu, odstúpenie od zmluvy a požadovať vrátenie peňazí???
04.09.2018 - 21:39:05
00
kupil si bike cez net z nemecka.. nemas pocit ze sa na to budu vztahovat nemecke zakony?
04.09.2018 - 21:49:38
00
Preto hovorím ci to "neskúšal", nie ze to mal tak riešiť. Komunikoval aj s Canyon cz/sk, minimálne za pokus to stalo, na pocity sa môžeš v takých prípadoch vy...
Ide o to použiť všetko čo sa dá vo svoj prospech a nenechať sa odpinkat.
Presne na to sa spoliehajú, je sezóna, čakajte, ste v poradí, a všetci pekne čakajú a čakajú.
04.09.2018 - 22:03:37
00
By ma zaujimalo ako to robite s tou komunikaciou na DE podporu, pretoze pri mojej poslednej interakcii som mail poslal v en na globalnu adresu a po tyzdni sa aj tak ozval Vojta ...
05.09.2018 - 07:17:41
00
Neviem mozno som mal stastie, ale: takze: vyplnil som reklamacny formular na bike (aj ked som reklamoval rukavice) po nemecky z DE stranky. Ano Canyon CZ/SK sa ozval, ignoroval som (canyon CZ/SK mi poslal mail, aby som s nimi komunikoval po SK/CZ, ignoroval som), vyplnil som dalsi formular zase po nemecky. Na druhy (ob den) mi uz pisal pan z centraly. A reklamaciu vyriesil za 2 dni bez natahovania a vyjednavania a o dalsie 2-3 som mal peniaze na ucte.

Co sa tyka otazok, odporucam tiez Facebook stranku Canyon (ale v nastaveniach canyon stranky si treba nastavit global) Komunikoval som s Angie, (poslednu otazku som cez messenger dal JUN 20TH, 5:22PM Angie ma kontaktovala JUN 21ST, 3:13PM, takze zhruba den).
Hadam to trochu pomoze.
Aj pri tom stave aky je, stale co sa tyka komunikacie je Canyon "v provnani" s YT Industries, ci PROPAIN top. :-))).

Prílohy:

FB canyon 01.JPG
FB canyon 01.JPG 43.46 KiB thumb_up0thumb_down

FB canyon 02.JPG
FB canyon 02.JPG 28.69 KiB thumb_up0thumb_down

05.09.2018 - 07:39:52
00
Od Canyonu mám 3 biky, všetky prišli nastavené, pripravené po nahodení kolesa, rajdov a sedlovky plus nafúkania vidlice na jazdu. Neuron jazdím už mesiac a ešte mi nič necinká, nič sa nerozladilo, nič sa neuvoľnilo, všetko tip top. Predtým 2x grand canyon, takisto pohoda. ?
05.09.2018 - 08:48:46
00
Ja osobne som nechcel vratit peniaze. Dost vela som investoval do kolies (ktore su postavene na povodnych nabojoch) aj kluky s dvojprevodnikom som si kupil svoje, by som im ani nevedel vratit "povodny" bajk lebo uz ani nebol tak celkom povodny. Takto mam fungel novy ram, ktory bol kompatibilny s komplet vybavou (vobec nic netrebalo vymienat, ziadne boost kokociny a podobne), akurat to trvalo dlhsie. Nevadi, aj horsie veci sa na tomto svete stavaju :)
05.09.2018 - 09:37:11
04
Pisal som dnes do canyonu lebo som zistil ze Ergon grip priblizne v strede ma na pravej strane kde je gripshift priemer 32,5mm (33,8mm pri gripsifte) a na lavej strane je priemer len 30mm. Na obvode to spravi cca 5mm. Predpokladam ze Ergon tie gripy tak vyraba a nieje to chyba nejakej zameny, ale je to citit a pre puntickarov su tie gripy nepouzitelne. Osobne som to riesil silikonovymi gripmi 34mm s tym ze jeden som skratil, co som im aj napisal. Ide skor o to ze mozu nieco zlepsit pre ostatnych. Tak som zvedavy ako sa ku tomu postavia. S bikom som inak nadmieru spokojny. :)
07.09.2018 - 18:34:31
00
Ahojte, neviem ci pisem do dobrej temy, ale potrebujem poradit ohladom Canyonu.
Podarilo sa mi zlomit packu Shapeshifteru na riaditkach, iba tu plastovu koncovku.
Nikde som to nenasiel ako nahradny diel....., ani tu plastovu koncovku , ani ako celok.
Viete mi pomoct s nejakou nahradou ?

Dakujem za radu

Prílohy:

shapeshifter v rici.JPG
shapeshifter v rici.JPG 47.38 KiB thumb_up0thumb_down

11.09.2018 - 22:29:38
00
A Canyon si kontaktovať skúšal???
11.09.2018 - 22:45:26
00
Zatial nie, beriem ze to by bolo na dlhe lakte? Skusam najprv tu, ci sa niekto s tym nestretol.
11.09.2018 - 23:10:09
00
Prečo by to malo byť na dlhé lakte. Opýtaš sa a uvidíš. Veď to nechceš hádam zadarmo, keď si si to sám... zlomil.
11.09.2018 - 23:19:34
01
Asi tak. A ešte máš možnosť zariskovať a kúpiť toto:
https://www.bike-components.de/en/BikeYoke/Triggy-Universal-Lenkerremote-p64553/
11.09.2018 - 23:28:26
00
ja som mal to isté a poriešil som to takto:

https://www.instagram.com/p/BbrgjEShrc7/?taken-by=setnickymiro

Prílohy:

Capture.PNG
Capture.PNG 318.79 KiB thumb_up1thumb_down

12.09.2018 - 12:54:47
02
keyboard_arrow_up