rasto_t je to ešte zložitejšie, keďže aj barometrický tlak kolíše napr. medzi osvetlenými/zatienenými miestami, v prípade prechodu frontu (pokojne aj 50 m stojac na mieste v priebehu sekúnd) a pod. - ja dostávam spravidla vyššie readings z barometrického výškomeru
ale záver o ducharine stále sedí :D
12.09.2018 - 23:15:15
00
ano, samozrejme, len ak by som mal brat vsetky vplyvy tak to na 20 riadkov nedam a podstata sa nezmeni
13.09.2018 - 07:06:19
00
Ja mam Polar s barometrom ale Strava jeho udaje ignoruje a zadava svoje vacsie. Obcas ich zmeni ak ich dam prepocitat.
Dalo by sa stym nieco urobit napr. v nastaveniach?
13.09.2018 - 07:27:12
00
Ono to je tak, že musíš uzavrieť dohodu, že nejaké čísla sú správne. U mňa je to locus s barometrickým telefónom a výška kombinácia srtm dát s barometrom. Tieto čísla potom chcem mať všade aj na strave. A je úplne jedno či sú pravdivé alebo nie sú.
13.09.2018 - 07:38:09
00
A títo merajú nastúpené metre na prejdenej trase ako, presne, nepresne.

https://www.gpsies.com/#10_48.15_17.1167_hikebike
13.09.2018 - 15:40:42
00
Hosť napísal:
Ja mam Polar s barometrom ale Strava jeho udaje ignoruje a zadava svoje vacsie. Obcas ich zmeni ak ich dam prepocitat.
Dalo by sa stym nieco urobit napr. v nastaveniach?

Neviem o tom, mal som rovnaký problém s TCX súbormi konvertovanými z dát polaru (Polar CS600X, súbory HRM, GPX), Strava, si však po importe výšku prepočítala aj tak po svojom.
Teraz mám Sigmu Rox 11.0 a dáta na Stravu exportujem priamo z ich softvérov (Sigma Data Center a SigmaLink app) - tam už Strava s nastúpanými metrami nerobí nič.
Čiže Strava robí najaké rozhodovanie, či výškovým údajom verí, alebo nie, podľa metódy, ako sa do nej údaje dostanú.
13.09.2018 - 15:43:51
00
Do Stravy to exportuje priamo Polar Flow.
13.09.2018 - 17:41:29
00
mars
https://support.strava.com/hc/en-us/articles/216919447-Elevation-for-Your-Activity
13.09.2018 - 19:11:45
00
"Device with barometric altimeter: If the GPS device used to record your activity has a barometric altimeter, Strava will use the elevation data in the original file. We do some smoothing to the data, which includes discarding outliers to reduce noise. The amount of smoothing is less on activities with barometric data than it is for activities without barometric data. If your device has a barometric altimeter, but your elevation is being recalculated, please refer to the FAQs"

Polar CS600X má barometrický tlakomer, ale jedna vec je, že Strava sa o tom z toho TCX formátu nedozvedela a druhá, že s tým ani nemali dôvod počítať, keďže neexistuje oficiálna cesta na export z CS600X do Stravy.
Ako je to s exportom z Polar Flow a aký má vikino1 Polar neviem.
13.09.2018 - 19:22:19
00
Mam M450
13.09.2018 - 22:34:08
00
Polar V800 sa sprava rovnako...
14.09.2018 - 07:03:58
00
v strave je faq:
My device has a barometric altimeter, why is Strava recalculating the elevation?
If you recorded your activity with a GPS device that has a barometric altimeter, but Strava isn't using that data, it's possible that device is not yet in our database or that the file you uploaded is missing a Device ID.

teda:
1. strava musi mat vo svojej internej databaze info ze polar V800 ma baro - pocitam ze to ma
2. ak vygenereujete odiekial gpx alebo tcx (nema original vlastny?) malo by v tom subore byt spomenute ze je zaznam z takeho a takeho modelu. Napr. ja mam garmina a jeho model je zapisany v gpx/tcx a ked sa nacita do stravy tak mam napisane aj v trave aky model mam. ako to v tom importnom subore chyba, strava sa tvari ze je to zaznam bez baro
14.09.2018 - 07:39:34
00
Poopravím,
Strave je jedno či dané zariadenie má baro alebo nie, záleží či sú tie výškové v GPX (TCX, FIT, atď.) uvedené. t.j. záleží od SW daného výrobcu či údaj ktorý má k dispozícii uloží do GPX.

Ja som takto mal staršie Mio ktoré síce malo barometer, aj ukazovalo správne nastúpané no ich SW ich do GPX exportu neprenášal, takže na stránke Mio som ich síce videl dobre no v strave boli výškové metre dopočítané stravou a aj keď som vedel aký údaj je správny nemohol som s tým nič urobiť. Vraj to potom ale cez automatický upload Mio -> Strava fungovalo OK.
14.09.2018 - 10:54:36
00
kiri napísal:
Poopravím,
Strave je jedno či dané zariadenie má baro alebo nie, záleží či sú tie výškové v GPX (TCX, FIT, atď.) uvedené. t.j. záleží od SW daného výrobcu či údaj ktorý má k dispozícii uloží do GPX.

S tým si dovolím nesúhlasiť, v mojom TCX vzniknutom z Polarových dát z GPX (ktoré samo o sebe obsahovalo len čisto údaje o polohe a čase) a HRM (obsahuje všetky ostatné dáta ako pulz, výška, rýchlosť, výkon, čas, ...) súborov výškové údaje boli, len ich Strava ignorovala.
EDIT: Prikladám príklad súborov, nech sa bavíme o niečom konkrétnom

Prílohy:

polar-to-strava.zip [90.78 KiB]

14.09.2018 - 11:11:09
00
Pozerám na to a máš pravdu. Neviem teda s čím si to pletiem, ale prisahal by som že v GPX bolo niečo ako <TotalAscend> alebo pod. kde som videl nastúpané metre. Analyzujem teraz moje dáta z Mio aj Garminu a naozaj to tam nie je a presne ako píšeš, údaje o výške v Mio aj v Garmine sú, no z Mio ich ignorovalo a u Garminu nie.
14.09.2018 - 12:07:02
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up