Nehovorím, že to budem piť večne. Vyskúšal som, funguje, chutí, zatiaľ mi vyhovuje, ale nechám sa poučiť. 😊
22.09.2018 - 22:42:59
00
Herbalife ? To sú ti istí čo robia mydla a telové šampóny a čistiace prostriedky ? Sa na to vyser ...

Toto kúp a budeš blažený ... https://www.dymatizeonline.cz/proteiny/peak-whey-fusion-2260-g/

Pijem to už niekoľko mesiacov / rokov , bomba chuť , výborne stráviteľné a top cena za objem .
22.09.2018 - 23:39:12
00
Možno robia aj to, ale posledné roky sa venujú výžive. Ich produkty tlačí do hlavy aj CR7. 😊 To čo si poslal dávaš na raňajky a večeru?
22.09.2018 - 23:46:37
00
Tak jasne ze chudnes, ked nahradis 2 jedla tymto napojom co ma malo kalorii. Ked ti ide len o chudnutie typu chcem mat co najnizsiu vahu a je mi jedno ze stracam aj svalovu hmotu, tak OK, kludne v tom pokracuj - chudnut budes urcite.
Skor sa chcem opytat, ako to planujes nahradit ked dosiahnes svoju vysnivanu vahu? Pretoze ked nabehnes zas na nejaky zauzivany stravovaci system, tak casom priberies zas.
Ja odporucam chudnut hlavne stravou aby si si vybudoval nejaky navyk/system ktory dokazes udrzat dlhodobo - t.j. do konca zivota, pretoze Herbalife asi pit do konca zivota neplanujes.
Ci uz pojdes LC, Low fat, flexibilne stravovanie... to je uz na tebe, zaklad je aby ti to vyhovovovalo a dokazal si to dodrziavat dlhodobo.
Co sa tyka nahrady, urcite whey protein bude lepsi, lacnejsi a dokazes ho vyuzit aj pri vareni - receptov je spusta.
22.09.2018 - 23:49:58
00
Momentálne je pre mňa pohodlné neriešiť čo si dám na raňajky a večeru, nerátať kalórie atď, keďže sa mi fakt nechce. Toto mi momentálne vyhovuje. Snažím sa prijímať aj primerané množstvo bielkovín a preto sa zbavujem do veľkej miery hlavne tuku. Uvidíme ako to bude pokračovať a čím to potom nahradím. 😊
23.09.2018 - 00:32:59
00
Kolko to je primerane mnozstvo? Myslim gr na kg telesnej hmotnosti. Robis aj rezistencny trening? Posilka? Full body s vlastnou vahou? Ked nie, tak chudnes aj zo svalov.
23.09.2018 - 01:33:16
01
Priznám sa, že to nerátam. Nič z toho čo si písal necvičím. Chudnem aj zo svalov, jasné, že áno, ale tuk som znížil z cca 30% pri váhe 102 kg na aktuálne asi 20% pri váhe 87 kg, takže to nie je až také zlé.
23.09.2018 - 07:03:10
00
Takato nahrada stravy a stym spojene chudnutie je fajn bez ohladu na ostatne... Ok, schudnes, to je sice povzbudzujuce, ale ako bolo povedane, nie dlhodobo udrzatelne. Treba dat potom pozor, ked to nahradis klasickou tuhou stravou, aby si sa nevratil do starych kolaji... Preto stale opakujem, treba si najst sposob, z ktoreho sa stane “standart”, zivotny styl. Mozno to nepojde tak rychlo, ale pojde to po zbytok zivota, a to je hlavne. A nie ziadne kratkodobe extremy na jednej ci druhej strane... A potom presadzovat a vyzdvihovat len a len to svoje. Pretoze schudnut sa da aj rychlo, na milion sposobov, len ci a kolko to aj vydrzi, a ake obmedzovania treba dennodenne dodrziavat... Ja som cele leto vypustil cvicenie, taktiez na stravu som tolko nehladel, a teraz ked zacinam znova trenovat mam uplne rovnaku vahu ako v maji-juni ked som koncil... A pridam moje vikendove ranajky ;-) Proteinove bananove palacinky s arasidovym maslom, malinami a javorovym sirupom, dneska vlocky s mliekom a ovocim. Vyzivne, zdrave, bez vycitiek sladke, dlhodobo jedle :-)

Prílohy:

1B5BCED2-2A1E-4B64-A3AD-45B4CBAE8960.jpeg
1B5BCED2-2A1E-4B64-A3AD-45B4CBAE8960.jpeg 533.86 KiB thumb_up1thumb_down

29DB71D7-12A7-4676-B77C-E5230C326C90.jpeg
29DB71D7-12A7-4676-B77C-E5230C326C90.jpeg 633.22 KiB thumb_up1thumb_down

EFED6362-4DB9-4AA6-87F2-D4CC1AFA7871.jpeg
EFED6362-4DB9-4AA6-87F2-D4CC1AFA7871.jpeg 718.79 KiB thumb_up1thumb_down

23.09.2018 - 07:54:41
08
U mňa sa to začalo pred 6. rokmi vysokým krvným tlakom. Prestal som fajčiť pred 8 rokmi, váha išla hore. Aj alkoholu bolo viac... Keď som zašiel k obv. lekárke (167 cm, 74,4 kg), chcela mi predpísať lieky na tlak. Odmietol som, že sa vrátim o mesiac na kontrolu s nejakými mínus kilami. Boli to 3 kg za ten mesiac. Znížil som príjem pečiva, komplet vylúčil alkohol (doteraz), pil som rôzne nesladené čaje. Potom som začal behávať, kilá išli dole až na 65. Kúpili sme dom, nemal som čas na šport, pribral som 3 kg. Teraz bicyklujem, váhu mám 63,5 kg (37 rokov, dve deti ?). Brucho nemám tip-tip, ale som spokojný. Najťažšie bolo vzdať sa alkoholu - nemyslím fyzicky. V spoločnosti to bolo ťažké, ešte pred mesiacom vypiješ a dnes už ani kvapku? Stratil som starých "kamarátov", už ma nevolajú na akcie, guláš atď, stal som sa pre nich nudným ?. Zato našiel som nových, s ktorými bicyklujem a už by som nemenil. Kľúčom k úspechu je disciplína a vytrvalosť. Keď to bolo najhoršie ( s cigaretami), moje motto bolo: Len tento deň treba vydržať. (zajtra to isté ?).
23.09.2018 - 08:44:15
014
Inac ked sme pri tych proteinoch, mne poradili, aby som si nekupil srvatkovy, ale hovadzi alebo hraskovy protein. Aky mate na to nazor?
23.09.2018 - 09:01:11
00
Tazko povedat preco ti takto poradili. Mozno mala dotycna osoba zlu skusenos so srvatkovym proteinom (zazivacie tazkosti?) alebo z dovodu ze clovek by nemal pit mlieko(podla urvitych ludi) - srvatka je z mlieka.
Ked nemas alergiu/ intoleranciu na srvatku, laktozu a nevadi ti ze je to z mlieka, tak nevidim dovod sa vyhybat srvatkovemu proteinu. Je to lahko stravitelne, ma dokonca lepsiu biodostupnost v tele ako vajecna bielkovina, lepsie chuti(podla mna). Skusal som davnejsie hovadzi protein(Amix)a nechutil mi - pripadalo mi to ako keby som pil nieco s prichutou zeleza a aj po poziti som mal divne pocity v zaludku. Hraskovy som neskusal, tak sa neviem vyjadrit.
Popripade mozes zvazit aj kazeinovy protein - ten sa hodi na noc, udrziava dlhsie hladinu aminokysel v tele. Srvatkovy sa hodi skor pocas dna koli rychlej vstrebatelnosti hlavne po treningu. Zalezi od priorit na co to chces.
23.09.2018 - 11:22:09
00
Ja som mal v decembri 2015 96kg pri výške 186cm. Potom som si kúpil bike a začal aktívne jazdiť + turistika do toho ale stravu som vôbec neriešil jedol som proste všetko. Na jeseň 2017 som mal už 77kg no cez zimu som nejazdil a v podstate skoro vôbec nešportoval. "dopracoval" som sa do februára tohoto roku na 84kg a bol som na seba hrozne naštvaný. začal som znovu makať na sebe a tentokrát riešim už aj stravu. všetko počítam a zapisujem. jem podľa toho koľko spálim a snažím sa obmedzovať tuk - hlavne nezdravý. Denne zjem max. 60-70g tuku a to len zdravý ( vajíčka, oriešky, ryby... ) Čo sa týka bielkovín tak cca. 140-200 g záleží koľko daný deň spálim. ostatné kalórie dopĺňam kvalitnými sacharidmi (ovocie, zelenina, ryža... ) Keď trénujem naozaj dosť a spálim za deň cez 3500 kcal. tak si doprajem aj niečo čo je síce nezdravé ale chutí mi :D Dnes mám 69kg a výkon stále dosť narastá. Už sú aj tehličky na bruchu no chcel by som stopnúť s chudnutím a nabrať nejaké svaly na cca. 73-75kg nech aj trošku vypadám :D Nejaké rady?
24.09.2018 - 09:56:43
00
Silovy trening + navysit denny prijem kcal, tuky na 90-100 a bielkoviny, povedzme protak rano a po cviveni, mozno aj ako druhu veceru/tvaroh s aras. maslom trebars... Ale to je len nastrel, nepoznam teba ani tvoje stravovanie a vydaj, treba to odsledovat a upravit podla vlastnych potrieb. Vychadzam z toho co sam praktizujem.
24.09.2018 - 10:11:07
01
Ako cyklista by si mal byť vďačný za každé kilo dole a nie byť posadnutý klamnou víziou "nejakého vyzerania" :D
69 je momentálne môj mokrý sen, rovnal by sa skoro kompletnej liposukcii. Juniorská závodná hmotnosť bola 62-3 a keď sme mali ísť liezť niečo ťažké, vedel som dať 59. Uaaa. To bol zhyb jednoruč s prstom v nose.
24.09.2018 - 10:26:11
00
Veď hej ale prišla Zima a zistil som že žiadne nohavice mi už nesedia :D :D potrebujem komplet nový šatník a to ide do prachov :D
24.09.2018 - 10:37:56
00
keyboard_arrow_up