Zo skúsenosti z bajku: ideš naklonený ako do zákruty, ale ideš rovno.
05.10.2018 - 19:22:35
00
Drotar veď predsa každý vie že pri kolobežkovaní existuje len protivietor! 😂
05.10.2018 - 19:24:46
03
tirov napísal:
ddemotak ma napadlo ako vybabrať s torznou tuhostou stupatka.

torzna tuhost stupatka sa da vyriesit chytrou ramovou konstrukciou alebo pri monokoku pouzitim vlakien orientovanych pod 45° uhlom voci pozdlznej osi. Teorii o kolesach nejako nerozumiem... :/
06.10.2018 - 12:58:30
00
No ja ti rozumiem veľmi dobe. Vďaka za ďalšiu radu.
Teória o kolesách:
Predné koleso, roztocene veľkou rýchlosťou je kývané cez vidlu tvojimi rukami, zatiaľ čo zadné je kývané cez stupatko (je tam oneskorenie, čo vidí aj jazdec za tebou). Ak dáš do zadu ultra ľahké koleso, bude stupatko oveľa menej namáhané (torzne).
Napadlo ma to pri pozeraní tohto videa, daj si to od 14tej minuty:https://m.youtube.com/watch?v=XPUuF_dECVI
06.10.2018 - 13:20:09
00
Tak som dnes absolvoval trasu od Figara v Bratislave po vinohradoch cez sv. Jur do Pezinku. Po koniec Jura to bola parada, este kusok na kopec to uslo, no kusok za kopcom, to uz nebola prijemna trasa pre moje 16/12 " kolesa, uz by to chcelo lepsie gumy s drapakovym dezenom do terenu. Ale prezil som to bez defektu. V Pezinku som sa po dvoch hodinach jazdy otocil medzi kauflandom a omw pumpou na cestu domov. Doma, po dalsich dvoch hodinach jazdy som sa zamyslal, ako to ludia robia, ze na kolobezke prejdu bez problemov aj 100-120km. Zatial sa mi to zda v nedohladne. Zeby na vacsej kolobezke ako moj mibo expres by to nebol problem?
07.10.2018 - 20:31:59
00
kodym100 km na kolobežke nie je bez problemov, aj na bicykli je to dost a veru na rovine sa jazdi s bikom dobre.
07.10.2018 - 22:39:42
00
100km v kuse som ešte zatiaľ nedal, dal som 80 s krátkymi prestávkami a nasledujúce 3-4 dni som chodil jak chudák.
Malé kolesá nemajú zotrvačnosť. Skúšal som aj malú kolobežku, je to veľký rozdiel. Na malej sa mi išlo horšie.
08.10.2018 - 07:22:37
00
Včera som dal 114 km.
Vyrazil som ráno 8 30. Vozil som sa po poľných cestách, keď ma tu napadlo ísť k Váhu po hrádzi. Išiel som pomalým tempom a obdivoval som okolie. Prišiel som až do Hlohovca, kde som si kúpil klobásku, 5 rožkov, 2 snickers a vodu. Tam som to otočil. Postupne som zrychloval a domov som prišiel celkom zničený 17:00. Dal som si strečing, čo dosť pomohlo. Dnes som zatiaľ ok, malá svalovička na lytkach.
https://www.relive.cc/view/1900116292
13.10.2018 - 07:39:37
03
tirov gratulujem k vykonu. Ja sa pokusim pomaly zvacsovat svoj dojazd. Po minulotyzdnovej 40ke ma nic kupodivu nebolelo. Dokonca som nemal ani krce v nohach. Snad sa buduci rok prehupnem cez 50 km, potom 60,70....😊

Mam dilemu, ci kupit velku kolobezku uz teraz na jesen, alebo az na jar.
S Mibom budem jazdit aj nadalej do roboty, nakolko je do mesta idealna, a velku budem mat na vylety.
13.10.2018 - 09:45:35
00
tirov napísal:
Včera som dal 114 km.
Vyrazil som ráno 8 30. Vozil som sa po poľných cestách, keď ma tu napadlo ísť k Váhu po hrádzi. Išiel som pomalým tempom a obdivoval som okolie. Prišiel som až do Hlohovca, kde som si kúpil klobásku, 5 rožkov, 2 snickers a vodu. Tam som to otočil. Postupne som zrychloval a domov som prišiel celkom zničený 17:00. Dal som si strečing, čo dosť pomohlo. Dnes som zatiaľ ok, malá svalovička na lytkach.
https://www.relive.cc/view/1900116292

tirov no ty si fakt blaaazon.. neuveritelna trasa..a tie zachadzky...ako keby si sa nevedel rozhodnut kade...:) Kazdopadne vyklon hodny obdivu, som rad ze tu na slovesnku vyrasta kolobezkach s tendenciu k dlhym trasam... gratulujem!!! Vsak hod to na FB Kolobezky.sk nech vsetci vidia ako sa maju jazdit poriadne trasy na kolbezkach...:)
13.10.2018 - 11:08:47
02
Kodym, akú chces kúpiť? Máš už niečo aj poskusane? Ja na tvojom mieste nečakám. Život je krátky. Určite ti odporúčam vyskúšať ddemovu areo.
Ddemo, tak som sa teda išiel pozrieť na môj FB profil (zhruba po 4 rokoch😀) a zmenil som si fotku a poslal žiadosť na kolobežky.sk...
13.10.2018 - 16:14:59
00
Tie zachadzky museli boliet.
Lytka: Vo štvrtok večer som dopelhal so zranenym lytkom. Dnes bike, aj zatra bike, hadam sa to zlepší.
13.10.2018 - 18:30:50
00
duves napísal:
Tie zachadzky museli boliet.
Lytka: Vo štvrtok večer som dopelhal so zranenym lytkom. Dnes bike, aj zatra bike, hadam sa to zlepší.

Musia a nemusia. Pripomina mi to moje jazdy z mojich zaciatkov. Hlavne v Rakusku. Pokus-omyl. Nebolo gps, nemal som mapy a ani internet zo zaciatku, tak som hocikde a hocikedy zabocil niekam a bud som sa niekam dostal, alebo som sa vratil a tak som preskumal cele okolie. Vlastne tak jazdim do dnes. Idem von bez cielu, bez planov na vysoke cisla. Cisla su len cisla, kvoli nim som nejazdil ani na bicykli ani na kolobezke. Musim mat proste z toho pocit. Ked nie je pocit, idem najkratsou cestou domov. A az doma ked stiahnem udaje z Garminu, zistim kolko km to dalo. Ale ak bol dobry pocit, tak ani svaly nebolia. Alebo menej.
Paci sa mi take “bezcielne” jazdenie.
13.10.2018 - 19:03:56
00
Nie, zachadzky neboleli, lebo to neboli preteky. Posledná zachadzka bola kôli prameňu vody. A tie na začiatku tak to som sa len tak motal po chotári. Bolesť prišla zhruba v Šali, asi 20 km do cieľa tak som sa začal odrážať celou stopou. To ale nebolo dobré pre kolená, tak som zjemnil tempo a bolo to znesiteľnejšie.
Lýtka? Myslíš svalovku, alebo ťa pohrizol pes?
13.10.2018 - 19:07:37
00
footbikeMusim mat proste z toho pocit.
Ty si môj človek!
13.10.2018 - 19:17:24
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up