Srsen, yeah, ofcourse stealth. Zažil som veľakrát aj ja na mojej. Moment prekvapenia sa niekedy hodí. Zvažujem kúpu zvončeka alebo trúbky.

Prílohy:

IMG_20181015_043239_412.jpg
IMG_20181015_043239_412.jpg 35.75 KiB thumb_up0thumb_down

15.10.2018 - 04:34:59
00
kodym napísal:
..... t. j. hlinik je makky....

1.Hliník se odstěhoval do Humpolce
2.Pretože je naozaj čisty hliník mäkký, tak sa v takej forme nepoužíva. Používajú sa zliatiny, ktore maju daleko lepšie vlastnosti. Dural a čisty hliník je nebe a dudy. Ak by to s duralom bolo zlé, tak by sa z neho nevyrábali ramy bicyklov.
https://cs.wikipedia.org/wiki/Dural
15.10.2018 - 07:31:44
00
kodym napísal:
Niekde na recenzii bud na yedoo trexx, alebo wolfer, tam recenzent spominal, ze maju odspodu tri hlinikove naliatky na sebe po dlzke stupatka, pricom pocas testovania ten jeden zbrusil. A z vlastnej skusenosti viem, ze ocel a hlinik su nebe a dudy ako sa hovori, t. j. hlinik je makky. Kickbike som nemal moznost vidiet, ale ako som pisal, ked vidim obrusenu ocelovu jeklovinu mojho miba, tak si viem zivo predstavit, co to narobi s ,,hlinikom". A to tam mam zospodu tvrdu bitumenovu vrstvu. Druha vec je, ze hlinikace maju nosnost,, len" 130kg, co je myslim malo na dynamicke zatazenie pri hmotnosti jazdca nad 110kg. Nie, nejdem na nej skakat, ale uz som zazil necakane situacie, ked na brzdenie bolo neskoro a vletel som do velkej praskliny na chodniku. Vtedy je zvysena nosnost k nezaplateniu.


Nehadzal by som flintu/hlinik do zita... duralove Yedoocka maju velmi sikovne vyriesene viackomorove profily zvarane dokopy, ktore davaju ramu vybornu pevnost. Rozhodne su tieto duralove ramy jedny z najpevnejsich co som zatial jazdil. Otazkou je zivotnost, pretoze po case tento material meni svoje vlastnosti. Ale myslim si ze sa to tyka hlavne bicyklovych ramov , kde su pouzite steny s premenlivou hrubkou a v niektorych miestach su extremne tenucke. Karbon ma zase vyhodu, ze taky aky je teraz bude aj za desat rokov...a ak sa zbrusi spodna cast, tak sa jednoducho nalaminuje nova vrstva vlakien, co som uz u niektorych mojich robil.

A celkova nosnost sa neposudzuje z cisla ktore kolobezka staticky uvezie. V Cechach robili test a zatazovali ramy 250 kg staticky, z coho moze tak empiricky vyjst hodnota 130 -150 kg dynamickeho zatazenia. Ale su aj nabusebni pretekari (osobne pozanm), ktori doslova "lamu" aj tie najpevnejsie ramy, pretoze v dynamickej jazde vedia vyprodukovat este vyssi tlak na stupatko. Myslim si ale, ze to nikto z nas tu na fore nebude...:)
15.10.2018 - 07:55:45
00
Ved ma chlapi nekamenujte. Samozrejme nic proti hliniku a jeho zliatinam nemam. Mate vo vsetkom pravdu, lenže : hlinik s jeho zliatinami je mäkký na obrabanie, medzi ktore skrtanie kolobeziek na nerovnostiach, t. j. odoberanie materialu kolobezky terennou nerovnostou, konkretne ostrym kamenom, patri ay v tom vidim zaklad problemu. Neviem, ci ste videli ako ten spodok trexu vyzera. Je to platna, na ktorej je po bokoch zospodu uzatvoreny lichobeznikovy profils
15.10.2018 - 19:47:30
00
Kurna, odoslal som to nedokoncene, takze uzavrety lichobeznikovy profil , kde kratsia strana je koly skoseniu dolu a smerom dohora sa rozsiruje. Potial nenamietam, ale po rokoch pouzivania a zbruseni, naliatkov moze byt zbrusena aj cast kratsej strany lichobeznika a pri jazdcovi o hmotnosti napr 120kg, moze dojst k destrukcii stupatka.
A predpokladam, ze hoci, su kolobezky stavane na 130kg a skusane na vyssiu hmotnost, tak je to skusane na nezbrusenu spodnu cast. Pevne verim, ze kolobezku neohne ani 250kg chlap.
Takze to, ze som upustil od trexa je len z dvoch dovodov ten prvy som popisal vyššie a druhy je, ze nie je skladacia.
Inak o kvalitach trexu a wolfru nepochybujem aby nedoslo k omylu, len si myslim, ze to nie je na moju hmotnost.
15.10.2018 - 20:02:49
00
Ak by niekoho zaujímalo tak tu je čerstvý test Mibo GT Split
http://priblizovadla.cz/mibo-gt-split-nebude-vam-prekazet-podrobna-recenze/#comment-217956
15.10.2018 - 21:45:30
01
kodym napísal:
Kurna, odoslal som to nedokoncene, takze uzavrety lichobeznikovy profil , kde kratsia strana je koly skoseniu dolu a smerom dohora sa rozsiruje. Potial nenamietam, ale po rokoch pouzivania a zbruseni, naliatkov moze byt zbrusena aj cast kratsej strany lichobeznika a pri jazdcovi o hmotnosti napr 120kg, moze dojst k destrukcii stupatka.
A predpokladam, ze hoci, su kolobezky stavane na 130kg a skusane na vyssiu hmotnost, tak je to skusane na nezbrusenu spodnu cast. Pevne verim, ze kolobezku neohne ani 250kg chlap.
Takze to, ze som upustil od trexa je len z dvoch dovodov ten prvy som popisal vyššie a druhy je, ze nie je skladacia.
Inak o kvalitach trexu a wolfru nepochybujem aby nedoslo k omylu, len si myslim, ze to nie je na moju hmotnost.

Zase nesuhlasim. Na konci oktobra sem pride kamarat z Ciech. Nadseny kolobezkar, ktory ma doma skoro vsetky velke kolobezky, ktore su na trhu. Ma ich asi 11. Medzi inymi aj Kickbike RM 20 a RM 28. Netusim ci ma aj Yedoo. Ja mam nad 100 kg, ale pri nom som ako drobec, odhadom 140 kg. Problem nema ziaden. V BA je kolobezkar, ktory jazdi na Kickbike s 26” kolesami a tiez nie je ziaden drobec. Tieto ramy fakt nemaju problem a naozaj ho este nikto nepredral. Ani Manfred nie je predrany. Manfred je Kickbike RM 20, ktory ma nabehanych vyse 30 000 km. Okrem ineho presiel aj trasu Tour de France, Paris-Roubaix. Dnes je uz v muzeu, ale nie je predrany. Jediny argument, ktory som ochotny akceptovat je, ze nie su skladacie. Jedina “hlinikova” skladacka ktoru poznam je Kickbike Clix.
16.10.2018 - 00:24:00
00
kodym napísal:
... ale po rokoch pouzivania a zbruseni, naliatkov moze byt zbrusena aj cast kratsej strany lichobeznika a pri jazdcovi o hmotnosti napr 120kg, moze dojst k destrukcii stupatka.
.

kodym, tie roky pouzivanie by museli byt fakt dlhe... lebo standartne skrtnes so spodkom len z casu na cas, nie je to jav ktory ti pri kazdej jazde odobera z materialu nejake desatiny. Pokial viem, ten Yedoockovy lichobeznikovy profil je na skrtanie pripraveny a zosilneny. To, ze to niekto predral by bolo treba najprv vidiet nazivo a mat overenu informaciu po akej dobe a pri akom nasadeni sa to stalo. Na druhej strane aj ocel nie je uplne rezistentna proti zbrusovaniu materialu. Takisto ti bude ubudat az raz ho bude tak malo ze kolobezka moze prasknut. Karbonova Kostka ma na spodnej hrane tenucky titanovy plech, Karbonova "Groenveldovka" m na spodnej hrane nalaminovany zlty kevlarovy pas ktory a da vymenit. Takze kazdy si to chrani ako vie...:)
Kazdopadne volba tej spravnej kolobezky je len na tebe, v konecnom dosledku je to len vzdy len prostriedok na to aby sme jazdili dlho, vela a s potesenim... :)
16.10.2018 - 08:35:10
01
Malý zelený tank to má chránené nerezovou planžetou hrúbky 0.75mm a hmotnosti cez 300 gramov. Prilepená je chemoprenom, takže sa dá vymeniť.
Mám taký pocit že to murárske náradie (čo som tam mal predtým) bolo tvrdšie a čím tvrdšie, tým sa to ľahšie kĺže cez prekážku.
16.10.2018 - 11:45:20
00
Komu som sa dotkol svatosti jeho kolobezky, tomu sa ospravedlnujem, nechapem, preco ste sa do mna pustili, ked som sem dal moje dovody, preco nechcem yedoo. Kickbiky nepoznam a ani raz som ich nespomenul. Ale videl som fotky tej kolobezky yedoo po 1000km na rozdiel od poniektorych tu pritomnych.

Viac sa k tejto teme vyjadrovat nebudem. Kto chce vidiet mibo po 6000km ako vyzera po bratislavskych chodnikoch, tak si ma moze stopnut na trase racianska-sibirska-radlinskeho-heydukova.
Mier a pokoj vam.
16.10.2018 - 20:04:13
00
kodym napísal:
Komu som sa dotkol svatosti jeho kolobezky, tomu sa ospravedlnujem, nechapem, preco ste sa do mna pustili, ked som sem dal moje dovody, preco nechcem yedoo. Kickbiky nepoznam a ani raz som ich nespomenul. Ale videl som fotky tej kolobezky yedoo po 1000km na rozdiel od poniektorych tu pritomnych.

Viac sa k tejto teme vyjadrovat nebudem. Kto chce vidiet mibo po 6000km ako vyzera po bratislavskych chodnikoch, tak si ma moze stopnut na trase racianska-sibirska-radlinskeho-heydukova.
Mier a pokoj vam.

Ale ved sa nedurdi. Kickbike som spominal iba preto, ze je to rovnako duralova kolobezka ako Yedoo a kedze patri asi medzi najrozsirenejsie kolobezky v sportovom svete, tak som ju spomenul. Ale kedze nepatris medzi docentov, co sa vahy tyka, tak si mozes ist s nami zajazdit na konci oktobra. Zopar drobcekov sa bude vozit v okoli Ba. Budes mat moznost odskusat aj ine veci. Neviem, co si privezie Zdenek tentokrat. 2x tu mal rozneho Kickbika a raz fungloveho Morxesa 28x26”- oceloveho.
16.10.2018 - 20:29:44
00
Footbike, nedurdim sa a ak mi to casovo vyjde, rad pridem. 😃
16.10.2018 - 20:41:03
00
Prdlo to!
Ponaučenie: - cestná kolobežka nieje do terénu a už vôbec nie na skákanie a downhill!!! (Hlavne taka s jednou rúrou)
Nič sa mi nestalo, sledoval som ako stále klesam k zemi až sa mi stupatko zacalo šúchať o trávu vkuse. Bola to hrbolata cesta dolu svahom.
Cestou domov som to zviazal nájdenym špagátom, nech sa dá aspoň tlačiť.
Tlačenie kolebezky je príjemnejšie ako tlačenie biku, teda striedanie rúk - stačí prekročiť stupatko.
No a keďže inú kolobežku nemám, dočasne sa stávam pasívnym kolobezkarom.

Prílohy:

IMG_20181017_134658.jpg
IMG_20181017_134658.jpg 733.2 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_20181017_141640.jpg
IMG_20181017_141640.jpg 662.67 KiB thumb_up0thumb_down

19.10.2018 - 10:39:23
00
Pre tych, ktori nie su na FB: v nedelu o 10:03 odchadzame z parkoviska pod Starym mostom v Petrzalke na pohodovy vylet k pivnickam do Edelstalu a mozno aj do Prellerkirchenu. Obcerstvenie si vezmite so sebou. Trasa ma do 30 km. Tempo bude kochacie, ale samozrejme, ak si niekto chce zablbnut sprintom do kopceka, branit mu nebudeme.
19.10.2018 - 11:01:58
01
tirov napísal:
Prdlo to!
Ponaučenie: - cestná kolobežka nieje do terénu a už vôbec nie na skákanie a downhill!!!

Kde udělali soudruzi z endeer chybu?

Alebo inak, ak chces skakat, zjazdovať, tak jedine overeny rám. ;)
19.10.2018 - 13:03:20
00

Výber z produktov

    Prejsť do shopu ()
    keyboard_arrow_up