a ram mam presne ten len inej farby

Prílohy:

Shamann S1.jpg
Shamann S1.jpg 85.62 KiB thumb_up0thumb_down

11.11.2018 - 20:49:52
00
Palo TT napísal:
Tak tu si aspon pozri, co si kupil :)
https://www.ridefox.com/fox17/help.php?m=bike

C7BQ:
2017, FLOAT DPS, P-S, A, 3pos Evol LV, KTM, Lycan, 7.5, 2.0, 0.6 Spacer, CL, RM, Climb F, Standard Logo

ja viem čo som kupil mam navod od neho ale určiťe bude lepši ako ten čo som mal fox je fox
11.11.2018 - 20:57:41
00
rudyger55 napísal:
Nazdar kupil som tento novy tlmič fox ma niekto skusenosť či dobre žehli teren chcel som niečo citlivejšie ta dufam že budem spokojny.


Pýtaš sa otázku na ktorú ti asi nik neodpovie. Všetko budú len subjektívne názory. Ja tento tlmič jazdím a som s ním maximálne spokojný. Na môj vkus "žehlí" terén v zjazdoch niekedy až moc aj pri vysokých tlakoch. Zato pri šliapaní sa aj pri úplnom odomknutí správa dosť tuho, čo mne osobne dosť vyhovuje (Možno to bude aj samotným rámom bicykla ) Takže to či si si vybral to správne zistíš len tým, že to začneš jazdiť. Niekomu môže tlmič vyhovovať, niekomu nie
11.11.2018 - 21:19:27
02
Jozo_1012 napísal:
Pýtaš sa otázku na ktorú ti asi nik neodpovie. Všetko budú len subjektívne názory. Ja tento tlmič jazdím a som s ním maximálne spokojný. Na môj vkus "žehlí" terén v zjazdoch niekedy až moc aj pri vysokých tlakoch. Zato pri šliapaní sa aj pri úplnom odomknutí správa dosť tuho, čo mne osobne dosť vyhovuje (Možno to bude aj samotným rámom bicykla ) Takže to či si si vybral to správne zistíš len tým, že to začneš jazdiť. Niekomu môže tlmič vyhovovať, niekomu nie

no toto presne som chcel počuť ako sa sprava tlmič a presne toto mi vyhovuje a ked sa možem opytať ked je zamknuty ako sa sprava?
11.11.2018 - 21:31:02
00
Neviem ti nato odpovedať 3 polohu (úplné zamknutie) som nikdy nevyužil ani pri asfaltových presunoch. maximálne využívam medium a tlmič je na pevnom podklade aj pri vyššej rýchlosti skoro tuhý
11.11.2018 - 21:49:49
01
Jozo_1012 napísal:
Neviem ti nato odpovedať 3 polohu (úplné zamknutie) som nikdy nevyužil ani pri asfaltových presunoch. maximálne využívam medium a tlmič je na pevnom podklade aj pri vyššej rýchlosti skoro tuhý

Dakujem ťi velmy pekne ža vysvetlenie tak už sa ťešim ako ho vyskušam.
11.11.2018 - 21:53:46
00
rudyger55 napísal:
ja viem čo som kupil mam navod od neho ale určiťe bude lepši ako ten čo som mal fox je fox

Nejde o navod, ale o toto:
https://www.cogentindustries.co.za/deciphering-fox-shock-information/
, dalsia vec je charakteristika samotneho ramu a samozrejme citlivost resp. preferencie jazdca.
Prilis vela premennych na jednoduche zavery a porovnania.
V praxy vyskusaj a uvidis. V najhorsom to zachrani aspon "Fox" placebo efekt :)
11.11.2018 - 22:10:15
04
Palo TT napísal:
Nejde o navod, ale o toto:
https://www.cogentindustries.co.za/deciphering-fox-shock-information/
, dalsia vec je charakteristika samotneho ramu a samozrejme citlivost resp. preferencie jazdca.
Prilis vela premennych na jednoduche zavery a porovnania.
V praxy vyskusaj a uvidis. V najhorsom to zachrani aspon "Fox" placebo efekt :)

verim tomu že budem spokojny rosteč mam dobru zachytavať do ramu nebude tak už len si ho nastaviť podla seba mam 100kg ta treba sa stim troška pohrať s tlakmy a bude to v pohode
11.11.2018 - 22:18:02
00
Nic v zlom, ale podla vsetkeho nevies, co presne si kupil. :-)
Nie je tlmic ako tlmic, Okrem spravneho rozmeru a zdvihu, je dolezite vnutorne nastavenie, ktore si sam neupravis. Podla kodu si kupil verziu, ktora je vyladena na biky KTM Lycan, takze na iny bike ako mas v profile. Ostava ti len dufat, ze to nie je natolko mimo, aby ti vonkajsie nastavenie kompresie a odskoku nestacilo. Okrem toho si kupil verziu s LV okami, ktore sa pouzivaju od r 2013, pricom tvoj bike je pravdepodobne starsi.
Namontuj a uvidis. Snad to bude ok.
11.11.2018 - 23:31:31
02
Filip80 napísal:
Nic v zlom, ale podla vsetkeho nevies, co presne si kupil. :-)
Nie je tlmic ako tlmic, Okrem spravneho rozmeru a zdvihu, je dolezite vnutorne nastavenie, ktore si sam neupravis. Podla kodu si kupil verziu, ktora je vyladena na biky KTM Lycan, takze na iny bike ako mas v profile. Ostava ti len dufat, ze to nie je natolko mimo, aby ti vonkajsie nastavenie kompresie a odskoku nestacilo. Okrem toho si kupil verziu s LV okami, ktore sa pouzivaju od r 2013, pricom tvoj bike je pravdepodobne starsi.
Namontuj a uvidis. Snad to bude ok.

Ja viem že tieto tlmiče sa montuju pre ktm bajky predavajuci to ma uvedene v inzeraťe a da sa viladiť takzvanim tokenom ako vidlice.
12.11.2018 - 05:37:38
00
Tokenom ten tlmic velmi nevyladis. Pridanim tokena zmensis objem vzduchovej komory, takze sa ti zvysi progresivita, mozno trochu znizi pociatocna citlivost. Prifuknutim tlaku dosiahnes to iste.
Vnutorne nastavenie tlmica vies upravit len upravou planziet. V tvojom pripade moze byt problem, ze tlmic ma nizku kompresiu a tvoja vaha. Tlmic bude tlmit, no je otazne, ci budes spokojny. Ale vsak vyskusaj a uvidis.
V najhorsom mozes dat upravit do Suspension clinic ci Lapierrovi (z fora).

Edit: opravene preklepy. :-)
12.11.2018 - 11:22:59
03
rudyger55 napísal:
bude sedieť lebo rosteč sedi

Nemyslel som dlzku, ale priebeh tlmicovania. Niektore prepakovania potrebuju vyssi kompresny pomer, tlmice su obykle v 3 variantoch kompresie .. Low,Medium, High. Ak nasadis high tam, kde je vhodny low, bude to tvrde, ak low tam kde treba high, mozes chodit po dorazoch.

Inak pekny ram, pripomina mi Gary FIsher Sugara.
13.11.2018 - 09:31:57
02
lto napísal:
Nemyslel som dlzku, ale priebeh tlmicovania. Niektore prepakovania potrebuju vyssi kompresny pomer, tlmice su obykle v 3 variantoch kompresie .. Low,Medium, High. Ak nasadis high tam, kde je vhodny low, bude to tvrde, ak low tam kde treba high, mozes chodit po dorazoch.

Inak pekny ram, pripomina mi Gary FIsher Sugara.

Ono teraz mam ten monarch 4,2 a nesom snim spokojny nevihovuje mi neje citlivy tak zato som siahol po kvalite fox a bude lepšie žehliť teren ako ten monarch .
13.11.2018 - 16:28:58
00
si stale nepochopil že to nieje len o tlmiči ale aj o jeho vnutornom nastavení :) aj fox može byť necitlivá mrcha ak je naladený na Xc chrtenie....
13.11.2018 - 17:08:18
00
zihadlo 5 napísal:
si stale nepochopil že to nieje len o tlmiči ale aj o jeho vnutornom nastavení :) aj fox može byť necitlivá mrcha ak je naladený na Xc chrtenie....

ked nebude dobre pracovať alebo nebudem spokojny tak ho predam a hotovo neni čo riešiť alebo si ho dam upraviť
13.11.2018 - 17:13:50
00
keyboard_arrow_up