Dnes mi prišlo igs50E. Vyzerá v poriadku. Ant+ hrudný pás v pohode pripojený.
Len sa mi nedá spárovať s appkou v telefóne - ťuknem hore na to plusko, vyhodí mi zoznam zariadní, ťuknem na ten môj a nič nenájde...

Výškomer, ale neukazuje moc presne, asi o 100 výškových menej...
31.10.2018 - 17:34:28
00
Barometer ukazuje na igs10 tiez niekedy o cca 100 menej ale zase inokedy ukazuje "presne". Mozno treba dlhsie pockat kym si chyti presnu vysku a to sa mbe nechce :-D
Apka mi fungovala istu dobu len na firemnom huawei ale od upgrade igsky prestala.
Moc ma to netrapi, nahravam *.fit rovno na Stravu.
04.11.2018 - 16:51:52
00
v návode to aj je napísané, po zapnutí treba dlhšie počkať
04.11.2018 - 16:56:36
00
Myslim, ze ohladom korekcie nadmorskej vysky tam nie je ziadna zmienka. Caka sa len na to, kym igpsko chyti gps signal.
04.11.2018 - 17:15:07
00
Mne barometer ukazuje stále menej cca 70 metrov...
11.11.2018 - 15:03:53
00
Ja mám od víkendu igs50e, v nedeľu mi ukazoval cca o 50 m n. m. menej, dnes ráno dokonca až o nejakých 150 (pri Dunaji v Bratislave nameral -7 m n. m.- https://www.strava.com/activities/1963724437). Celkové prevýšenie vyzerá byť OK, len tam jednoducho chýba nejaká korekcia nadmorskej výšky.
14.11.2018 - 09:20:37
00
A neda sa vyska nastavit manualne? Lebo to je snad jedine slabe miesto iGPSport tachacov (presnost maju velmi dobru). Pisal som o tom pri iGS20 a myslel som, ze vyssie modely budu mat aj moznost manualneho nastavenia:
- nemoznost manualnej kalibracie vysky, tzn. pri vypinani si len zapamäta nejaku poslednu hodnotu tlaku vzduchu voci aktualnej vyske a podla toho pri dalsom zapnuti zobrazi aktualnu vysku, cize moze byt dost nepresna s odchylkou desiatok metrov (oproti realite som zazil za ten cas odchylku asi od -90 do +40 metrov), avsak samotna presnost vyskomera je velmi dobra a potom cely vyjazd ukazuje realne data, len posunute o tu odchylku pri starte
14.11.2018 - 10:11:50
00
Nikde som takú možnosť nenašiel, ale vačšinou sa mi krátko po začiatku jazdy prekalibruje za pomoci satelitov.

Inak chcem upozorniť na to, že sa zrejme dajú vymazať záznamy priamo stláčaním tlačítiek, čo som ani v návode nenašiel. Pri prechode hrebeňa NT som na konci dňa nejako prirýchlo postláčal gombíky, pričom sa zreteľne zresetoval, prišiel som tak o prvé tri etapy. Ktoré tlačítka, v akom poradí, to sa mi zatiaľ nepodarilo zduplikovať, ale pointa je, že to bolo rýchlo za sebou. Treba si na to dať pozor.

Inak priveľké nastúpané hodnoty sú spôsobené tým, že v zaznamenaných bodoch osciluje nadmorská výška o desatinky, no pri ich obrovskom počte to potom dáva hausnumerá, čo vidím najmä vtedy, ak idem po rovine.
14.11.2018 - 10:41:04
00
No áno. Prevýšenie vyzerá byť v poriadku. Len nadmorská výška nesedí. Aj som dlhšie počkal pred výjazdom. Minule som kávičkoval v lodžii. Asi 20 minút sa výška nezmenila, resp. len trochu. Je to blbosť, pretože barometer stráca opodstatnenie. To si mohlo nájsť aj cez GPS ako v telefóne, kde to je presné...
14.11.2018 - 11:04:06
00
Nastupane metre mi cca sedia presne. Len ta nadmorska vyska nie, ale naucil som sa s tym zit, ide mi o nastupane metre.
14.11.2018 - 11:42:40
00
Takže možnosť korekcie neexistuje, odpoveď zo supportu:
"Hello Jakub, Glad to know you are using our product iGS50E. Sorry for confusing you, but the difference can't be entirely avoid,since altitude is mainly calculated by barometric altimeter.
The barometric pressure of the same place is influenced by some factors, like seasons, temperature, humidity, climate and wind speed at different time. So it’s common that the absolute height values are different. The relative values as well as the total ascent, total descent and gradient values of the pneumatic altimeter are accurate, which are more helpful for riding. Any way, we are doing a lot of research to calculate it in another way to avoid such confusion,pls wait for that, thanks."
15.11.2018 - 07:49:51
00
zaujímavé, že im to nejde, taký garmin to má vyriešené a nakalibruje sa korektne, ale je dobre, že na tom makajú...
pre mňa je často počas výjazdu dôležitá aj samotná výška...
aké sú nastúpané metre, mi spravidla stačí vedieť až na konci výletu
15.11.2018 - 09:17:00
00
Dnes mi prisiel IGS50E, ale nepodarilo sa mi sparovat ho so snimacom rychlosti Ciclosport od CM8.2 (snímač je označený symbolom ANT+) ani s hrudným pásom Ciclosport BlueEye III, ktorý by tiež mal byť ANT+, ale nie som si istý. Vie niekto poradiť (Hazard)? Musím dokúpiť originálne senzory (pás, prípadne snímač)? Viem, že snímač by nemal byť vôbec potrebný, keďže je to GPS, chcel som minimálne vyskúšať ...
29.11.2018 - 23:52:40
00
Jezus napísal:
...
Nevyhody:
- nemoznost resetovania a nastavovania ODO (celkovy pocet km), jednoducho ODO pocas celej zivotnosti tachaca len narasta a nic sa s tym neda spravit
...


Pali65 napísal:
...
Inak chcem upozorniť na to, že sa zrejme dajú vymazať záznamy priamo stláčaním tlačítiek, čo som ani v návode nenašiel. Pri prechode hrebeňa NT som na konci dňa nejako prirýchlo postláčal gombíky, pričom sa zreteľne zresetoval, prišiel som tak o prvé tri etapy. Ktoré tlačítka, v akom poradí, to sa mi zatiaľ nepodarilo zduplikovať, ale pointa je, že to bolo rýchlo za sebou. Treba si na to dať pozor.
....

iGP50E má reset do továrenských hodnôt, čo by malo vymazať všetko. Súčasné stlačenie krajných tlačidiel na viac ako 5s. Mal by byť pripojený na USB (načo?), ale kto vie ...
Nemôžu to mať aj ostatné typy?
30.11.2018 - 00:06:56
01
Mám pocit, že aj 20-ka to má
30.11.2018 - 06:29:07
01
keyboard_arrow_up