Perun napísal:
Dnes som nestihol ani len pozrieť na XXL-ku ?
Dal som nižšie predstavec ale nepodarilo sa mi trhnúť ani milimeter.
Máte nejaké odporúčania ohľadom nastavenia výšky riadidiel?

S nastavením výšky riadidiel neviem poradiť. Ja na svojom mezqovi mám nastavené v najvyššej polohe cca 1 meter a pri výške 1,84 m mi to vyhovuje. Ale ešte som ti chcel poradiť montáž rohov. Pomáha mi, keď nemusím mať ruky na riadidlách stále v jednej polohe.
04.12.2018 - 21:28:43
00
Hej rohy mám v pláne.
04.12.2018 - 21:32:52
00
Ja som napríklad na Twenty menil riadítka za trošku širšie a vyššie, kvôli lepšej ovládateľnosti a stabilite. Gripy som dal ergonomické, mám s nimi oveľa lepší pocit (istejší) úchopu.
Treba skúšať a sám pocítiš ktoré nastavenie ti sadne.
04.12.2018 - 22:36:21
00
mipo13 napísal:
Ja som napríklad na Twenty menil riadítka za trošku širšie a vyššie, kvôli lepšej ovládateľnosti a stabilite. Gripy som dal ergonomické, mám s nimi oveľa lepší pocit (istejší) úchopu.
Treba skúšať a sám pocítiš ktoré nastavenie ti sadne.

Ja mam tiez ergonomicke gripy s malymi rohmi. Je prijemne obcas trochu zmenit uchop.
04.12.2018 - 23:08:45
00
Nad ergonomickými gripmi s rohmi tiež uvažujem. Na skúšku som zatiaľ nahodil lacnejšiu verziu, či mi vôbec budú ergonomické sedieť. Na bicykli som ich nikdy neskúšal (nemal som potrebu), na kolobežke je úplne iná poloha tela voči riaditkám a mal som stále pocit neistoty držania riaditok s klasickými gripmi. Na ergonomických sa dlaň pekne oprie o tu plochu a pocit istoty je úplne niekde inde.

footbike aké gripy máš, zatiaľ som sa nerozhodol, ktoré by som skúsil?
05.12.2018 - 06:57:11
00
Perun napísal:
Dal som nižšie predstavec ale nepodarilo sa mi trhnúť ani milimeter.

Nerozumiem druhej časti tejto vety. Myslíš tým, že riadidlá zostali na milimeter v tej istej výške ako predtým ako si posunul predstavec?
05.12.2018 - 07:02:09
00
Perun napísal:
Dnes som nestihol ani len pozrieť na XXL-ku ?
Dal som nižšie predstavec ale nepodarilo sa mi trhnúť ani milimeter.
Máte nejaké odporúčania ohľadom nastavenia výšky riadidiel?

Svojho času sme to rozoberali pri mojej skladačke. Od Tobiaška (kolobežky Doxtor) som mal iba ram s vidlicou. No a ked som si to šiel skladať, tak som teda pri tom 2x meral a raz rezal (hovorovo, v skutočnosti rezať nebolo treba nič). No a zo stlpika vidlice nešlo dolu ani milimeter.
Mne nepríde skrčeny postoj na kolobežke dobry, ale ako píše footbike, každý sme iní.
05.12.2018 - 07:35:17
00
mipo13 napísal:
footbike aké gripy máš, zatiaľ som sa nerozhodol, ktoré by som skúsil?

Ja mam starsiu verziu takych neznackovych. https://www.eduscho.at/multipositions-fahrradgriffe-p400065859.html
Predavaju ich zvycajne na jar v obchodoch Eduscho. Mam odtial viac veci, aj oblecenie si tam kupujem. Ja mam svoje gripy uz zopar rokov. Mozno aj 6-7. Ale mavaju ich kazdy rok. Raz som bol na kolobezke v Rakusku a prave ich mali a kedze tie gulate gripy ma tlacili, tak som si ich kupil a hned aj na mieste vymenil. Zivot sa mi zmenil. ?? ziadna veda. Zase som to len dosteloval, tak aby mi padli a super. Mozem si opriet dlan, chytit ten maly roh a su pre mna tak akurat.
05.12.2018 - 09:01:43
00
duves napísal:
Svojho času sme to rozoberali pri mojej skladačke. Od Tobiaška (kolobežky Doxtor) som mal iba ram s vidlicou. No a ked som si to šiel skladať, tak som teda pri tom 2x meral a raz rezal (hovorovo, v skutočnosti rezať nebolo treba nič). No a zo stlpika vidlice nešlo dolu ani milimeter.
Mne nepríde skrčeny postoj na kolobežke dobry, ale ako píše footbike, každý sme iní.

Ano, som mierne predkloneny dopredu, ale nelezim na riaditkach ako niektori pretekari, ale ani nestojim uplne vzpriamene. Moja poloha mi dava uplne prirodzeny priestor na odraz. Nie som tam pokrceny a naskladany, ale ani kolenom sa nedotykam ramu kolobezky. V tomto nedam na svoju kolobezku dopustit. Neokopavam si clenok, ani kolenom sa nedotykam ramu, ci riaditiek.
05.12.2018 - 09:08:40
00
tirov napísal:
Nerozumiem druhej časti tejto vety. Myslíš tým, že riadidlá zostali na milimeter v tej istej výške ako predtým ako si posunul predstavec?

Myslel som tým, že som nebol na kolobežke aby som skúsil výšku, ktorú som nastavil.
Nastavenie výšky nebol žiadny problém. Už len nájsť tú optimálnu výšku pre mňa.
05.12.2018 - 10:01:57
00
Aha, už chápem. Ráno mi to nešlo do hlavy, nejak som si nespojil kolobezkovanie s trhhanim ale teraz mi to už bude jasné 😃
05.12.2018 - 10:07:15
01
Mám to ako za trest! Vonku je celkom v pohode kolobežku mám stále v aute ale toľko roboty a vybavovačiek, že akurát tak stíham pozrieť na ňu.
Možno dnes sa podarí trocha sa previesť.
05.12.2018 - 10:15:20
00
Chlapci, prva a zatial neoficialna informacia. V sobotu 27. aprila 2019 sa pojde druha jazda medzi Bratislavou a Viednou. Tento raz to bude z Viedne do Bratislavy. Trasa mala minuly rok 72 km, ale je mozne, ze tento rok bude kratsia o kus na Viedenskom ostrove. To sa este doladuje. Casovy limit bol 6 hodin. Nie je to ani klasicky pretek, ( hoci vitaz to zasiel dost pod tri hodiny), ale ani klasicka kochacia turistika. Posledni ucastnici prisli do ciela asi 7 minut pred limitom. Takze si piste do svojich kalendarikov jarnu klasiku. Ak si netrufate, ale chceli by ste sa zucastnit, mozete mi pomoct v time organizatorov, lebo je mozne, ze oproti tomuto roku jedneho dobrovolnika stratim, nakolko trenuje na to, aby siel ako ucastnik. Na obcerstvovaci bufet potrebujem aspon dvoch ludi. Na strane druhej, kto si to chce prejst len tak volne, moze so mnou par tyzdnov pred jazdou vramci “ kontroly trasy”.
05.12.2018 - 11:30:55
03
Hlásim sa ako pretekár, to je jasné, toto si nenechám ujsť. Aj keby sekerky padali.😃
05.12.2018 - 12:28:12
00
footbike dík. Ako tak pozerám, to vyzerá presne na tieto https://www.mtbiker.sk/shop/komponenty/gripy-a-omotavky/gripy/ergotec-aksb-09-2-2-l-gripy-cierna-siva.html
Mám ich v užšom výbere ;-)

    05.12.2018 - 13:08:43
    00

    Výber z produktov

      Prejsť do shopu ()
      keyboard_arrow_up