Ahojte, dávam do pozornosti firmu MAMO Carbon, kde robia aj opravy karbónových rámov. Mam s nimi veľmi dobrú skúsenosť, rýchla komunikácia, fajn prístup, robili mi rám - detailne kvalitná robota. Majú o tom nejaké info aj na stránke:
www.mamo-carbon.sk
Ak by ste mali podobný problém, stavím sa že veľmi radi pomôžu. :)
16.12.2018 - 13:07:33
02
si sem mohol hodiť nejakú fotku pred a po oprave :)
16.12.2018 - 14:47:49
00
Tiež sa ku nim chystám v dohľadnej dobe a teda nafotím pred aj po. :) Zatiaľ iba mailová komunikácia. Pánko odpisuje rýchlo a zrozumiteľne, určite bude mať odo mňa kšeft :)
16.12.2018 - 16:41:57
01
ja som s ním kecal na sprintpolome, mal svoj stanok aj nejake tretry.. celkom fajn týpek.
16.12.2018 - 17:26:32
00
Z chlapcov v mamo carbon som mal dobry pocit, dobre a s porozumenim mi vedeli ponuknut opravu karbonu. To im davam palec hore. Zial v MAMO carbon mi nevedeli ponuknut lakovanie do povodneho vzhladu. Aj mi poslali fotky dakej ich finalnej prace a rovno dodali ze najlepsi odbornici z fachu v Ziline sa netrafili do odtienu. S toho som mal trosku zmiesany pocit, a od snahy o lakovanie mojho poskedenia davaju "ruky prec". Boli vsak fer a rovno napisali ze lakovanie u nich sluzi len na "zakrytie" opravy. Pevnostne a spolahlivo zrejme opravit karbon vie mnoho ludi od vodakov cez modelarov atd. Avsak doladit prerfektne a bez zavad lakovanie tam sa vyber rapidne zmensuje. Napriek tomu ze som z Martina som teda na odporucania musel poslat ram na opravu do jednej firmy v BA kde mi vedeli pomoct. Pripajam foto narocnosti mojej poziadavky.

Prílohy:

a09abd7b-4c74-4cf6-a758-e8a0cfbe5403.jpg
a09abd7b-4c74-4cf6-a758-e8a0cfbe5403.jpg 83.14 KiB 1 thumb_up1thumb_down

f01bb560-33e3-47cd-ae5a-893690584041.jpg
f01bb560-33e3-47cd-ae5a-893690584041.jpg 75.69 KiB thumb_up3thumb_down

23.12.2018 - 20:33:24
05
Z chlapcov v mamo carbon som mal dobry pocit, dobre a s porozumenim mi vedeli ponuknut opravu karbonu. To im davam palec hore. Zial v MAMO carbon mi nevedeli ponuknut lakovanie do povodneho vzhladu. Aj mi poslali fotky dakej ich finalnej prace a rovno dodali ze najlepsi odbornici z fachu v Ziline sa netrafili do odtienu. S toho som mal trosku zmiesany pocit, a od snahy o lakovanie mojho poskedenia davaju "ruky prec". Boli vsak fer a rovno napisali ze lakovanie u nich sluzi len na "zakrytie" opravy. Pevnostne a spolahlivo zrejme opravit karbon vie mnoho ludi od vodakov cez modelarov atd. Avsak doladit prerfektne a bez zavad lakovanie tam sa vyber rapidne zmensuje. Napriek tomu ze som z Martina som teda na odporucania musel poslat ram na opravu do jednej firmy v BA kde mi vedeli pomoct. Pripajam foto narocnosti mojej poziadavky.


Dobrý deň prajem p. Babac,
v prvom rade ma mrzí, že ste z našej komunikácie nadobudol dojem, že Vám nedokážeme pomôcť. Avšak, prešiel som si našu mailovú komunikáciu a z Vašej strany bol dopyt po 100% nerozpoznateľnej práci. Keď 100%, tak 100%... U nás sa venujeme primárne vlastnej výrobe z karbónu a opravy sú hneď druhou najdôležitejšou činnosťou. Priamo som Vám napísal, že oprava od nás nebude 100% nerozpoznateľná hlavne preto, lebo mi v externej firme nedokážu namiešať 100% rovnaký odtieň. Vy ste mal požiadavku, že tá červená metalíza má ešte nejaké "zlaté prvky" - keď som zadal takúto požiadavku na miešaní farieb, tak rovno som dostal odpoveď, že nedokážu urobiť 100% to isté. Farby si dávame miešať na Rosinskej ceste v Žiline vo firme Helios, kde miešajú autolaky apod. Podľa viacerých lakyrníkov je táto firma najlepšou voľbou na miešanie farieb v Žiline. V poslednom maily som Vám navrhoval, aby sme si zavolali ohľadne tejto opravy, ale na to ste nereagoval. Možno by sme si to vedeli jasnejšie povedať osobne/cez telefón ako mailovou komunikáciou, kde môže ľahšie dôjsť k nedorozumeniam.

Výsledok? Čiže keď sa bavíme už o tých percentách, povedzme, že naša firma dokáže urobiť opravu na 95%, ale nie 100.

Nakoniec, aj na fotke, kde máte opravený rám je vidno líniu, kde bola striekaná nová vrstva bielej farby. Čierny pásik, ktorý ide "do stratena" je dlhší, zo spodnej strany je rovnako dlhšia aj tá červená línia a tie krátke pásiky nad nápisom - jeden chýba. Nechcem nijako znevažovať prácu "kolegu" z Bratislavy, to nie, svoju prácu robí takisto perfektne a je skúsenejší v oblasti opráv, ale pri všetkej úcte k nemu, ani toto nie je 100% pôvodný stav. Rozumiete, čo tým chcem povedať?

Áno, opravené miesto si nikto nevšimne a o to predsa ide. Ale ja som Vás len férovo informoval o realite, ako to chodí :) Bohužiaľ, ste nadobudol dojem nejakej neprofesionality apod, čo chápem, ale opäť píšem, že keby si zavoláme, ako som navrhoval, možno by k tomu nedorozumeniu nedošlo a nakoniec by ste bol spokojný aj s našou prácou ako našich predošlých cca 60 zákazníkov v priebehu pár posledných mesiacov.. Každopádne som vďačný za ďalšiu skúsenosť a takýmto situáciam sa budem snažiť v budúcnosti vyhýbať :) Prajem príjemné prežitie sviatkov a bez prasknutých rámov :)

PS: Nejaké fotky opráv pridávame občas aj na FB, možete pozrieť tu: https://www.facebook.com/pg/mamocarbon/photos/?tab=album&album_id=740569066310820
24.12.2018 - 16:07:21
019
Ak sa nikto nenahnevá, tak postnem ešte jednu foto. Vpravo je červený pásik pôvodný, naľavo nami nastriekany farbou namiesanou v spomínanom Helios. V krúžku je vidno rozdiel, ktorý bol celkom výrazny na ich pomery. A o tom som aj písal v jednom maily, že ja nedokážem zaručiť, aký dokonalý odtieň mi oni dodajú. Každopádne sú to profíci a vedia, čo robia, takže spoluprácu s nimi neľutujem. Avšak vždy zákazníka vopred informujem o všetkom, čo by mal vedieť.

Prílohy:

received_699536537112994.jpeg
received_699536537112994.jpeg 139.89 KiB thumb_up0thumb_down

24.12.2018 - 16:19:02
09
Ono aj keby mal Helios presny Pantone odtien od vyrobcu tak to nebude nikdy rovnake, to sa proste neda. Jednak farby casom degraduju a v dvoch firmach ak aj namiesaju rovnaky Pantone tak vysledny odtien moze byt rozdielny, ak napriklad pouzivaju farby od roznych vyrobcov a pod. Takze na 100% to neurobi nikto.
24.12.2018 - 17:32:50
010
presne tak. najviac sa da odkomunikovat jedine OSOBNE. a mrzi ma najviac, ze stale viac a viac ludi od toho upusta. ta oprava je teda ako najdi 10 rozdielov, ako si bystrim okom skuseneho lakyrnika vsimol Lubo.. a mne sa zda aj ta cervena viac krvava s nejak viac perletovymi hrudkami. ale hlavne aby bol spokojny babac aj ked to teda nema na 100%
24.12.2018 - 17:48:48
01
ftu2 napísal:
presne tak. najviac sa da odkomunikovat jedine OSOBNE. a mrzi ma najviac, ze stale viac a viac ludi od toho upusta. ta oprava je teda ako najdi 10 rozdielov, ako si bystrim okom skuseneho lakyrnika vsimol Lubo.. a mne sa zda aj ta cervena viac krvava s nejak viac perletovymi hrudkami. ale hlavne aby bol spokojny babac aj ked to teda nema na 100%


Mne nešlo o to poukázať na rozdiely, ale o to nedoruzemenie. Ako som napísal, prácu kolegu z BA nechcem v žiadnom prípade znehodnocovat, výsledok je perfektný. Ale z dopytu, ktorý mi prišiel do mailu celkom jasne vyplývalo, že pán hľadá dokonalosť. Takže som len vysvetlil ako to chodí. Ale myslím, že sa to vysvetlilo a evidentne je p. Babac spokojný a to je najdôležitejšie :)
24.12.2018 - 17:57:36
08
Dobry den, ako davno vyuceny lakyrnik musim dat zapravdu hadam kazdemu kto v tomto vlakne nieco napisal. Je pravda ze ci opravu alebo vyrobu z karbonu robi na mnoho urovniach mnoho, mnoho a este raz mnoho ludi. Cim sa da odlisit je asi len konecny vzhlad prace. To moze subjektivne hodnotit aj lajk. Ak si pozriem spominanu pracu v kategorii najdi 10 rozdielov nie je dokonala je vsak paradna. Ja osobne nepoznam z .mojho okolia nikoho kto by to hoc aj takto (nedokonale) urobil. Pozeral som si aj galeriu v mamo zrejme finalny vzhlad je vzdy vysledkom toho co si zakaznim zela. Napriklad lakovanie bieleho ramu ma novu a staru bielu farbu odseknutu pevnou linkou a to nevizera pekne. Cerveny matny ram je vo finale prelakovany lokane lesklym lakom a ohraniceny linkou . To vsak nie je o odtieni farby ale o sposobe pristupu k lakovaniu ako tekemu. Este raz musim napisat ze palec hore kazdemu kto snazi pomoct cyklistom ako je v jeho silach a nikoho netreba odsudzovat.

Prílohy:

oprava-karbon-ram.jpg
oprava-karbon-ram.jpg 79.77 KiB thumb_up0thumb_down

IMG_3259.jpg
IMG_3259.jpg 599.98 KiB thumb_up1thumb_down

24.12.2018 - 21:16:55
00
runningman napísal:
Dobry den, ako davno vyuceny lakyrnik musim dat zapravdu hadam kazdemu kto v tomto vlakne nieco napisal. Je pravda ze ci opravu alebo vyrobu z karbonu robi na mnoho urovniach mnoho, mnoho a este raz mnoho ludi. Cim sa da odlisit je asi len konecny vzhlad prace. To moze subjektivne hodnotit aj lajk. Ak si pozriem spominanu pracu v kategorii najdi 10 rozdielov nie je dokonala je vsak paradna. Ja osobne nepoznam z .mojho okolia nikoho kto by to hoc aj takto (nedokonale) urobil. Pozeral som si aj galeriu v mamo zrejme finalny vzhlad je vzdy vysledkom toho co si zakaznim zela. Napriklad lakovanie bieleho ramu ma novu a staru bielu farbu odseknutu pevnou linkou a to nevizera pekne. Cerveny matny ram je vo finale prelakovany lokane lesklym lakom a ohraniceny linkou . To vsak nie je o odtieni farby ale o sposobe pristupu k lakovaniu ako tekemu. Este raz musim napisat ze palec hore kazdemu kto snazi pomoct cyklistom ako je v jeho silach a nikoho netreba odsudzovat.


Zdravím, ešte raz opakujem, že prácu kolegu z BA hodnotím ako perfektnú a nebolo mojim cieľom nijako útočiť na jeho adresu. Aj keď sa nepoznáme, mame dobre vzťahy a navzájom si občas odporucime/prenechame zákazníka...

AD1 biela farba: rovnako je tam iný odtieň. Zakaznik dostal zľavu 30%, odchádzal maximálne spokojný.

Ad2 červený nastrek: zákazník mal 2 praskliny na ráme, rozsiahle a celkom vážne, obe pri strede na zadných vzperach. Cena za komplet robotu ešte aj s osobným dovozom grátis bola 140€, čo sa bežne pýta u nás alebo aj u konkurencie za jednu prasklinu... Takže, keď sa spomenie A, treba spomenúť aj B, aby sa nesirili nepravdy :)
24.12.2018 - 21:50:33
00
ja som tiez neznevazoval lakovanie v BA. len som dal za pravdu Lubovi to o OSOBNOM stretnuti. hlavne ked je babac s Martina. tu sa to priam vyzadovalo. nemusel by jazdit cez pol republiky, alebo cez celu. a ked uz dostal vysledok z BA takyto ako dostal (sice perfektny, ale nie taky ako pozadoval) tak mal to aj napisat. ziadal doladit lakovanie PERFEKTNE A BEZ ZAVAD. od toho sa potom aj odvija cena lakovania. a najperfektnejsie je, ked sa potom prelakuje uplne na komplet. ale tak keby navstivil Luba OSOBNE, alebo aspon volal, ako navrhoval, tak by napokon asi zistil, ze taketo nedokonale, ale perfektne lakovanie by dostal aj v MAMO carbon. zalezi teda kolko by chcel investovat do opravy a ako by mu zalezalo na 100% vzhlade.
ale hlavne som aj napisal o tom osobnom stretnuti od ktoreho vela ludi upusta. mal som taky pripad, ze chcel som do auta dorobit nejaku elektroniku, ktoru robia 2 manici v Prahe. na audi fore mailom ani telefonom akosi nezastihnutelni (a facebook nepouzivam). s jednym napokon prebiehala sms komunikacia, lebo ked som volal, tak bol bud na schodzi, alebo v senku, alebo len tak lezal. chcel napisat len sms, na ktoru ale nereagoval. dohadovali sme terminy, ja ze sa prisposobim jemu kedy mu to vyhovuje, boli sme dohodnuty na nejaku sobotu, ale sa uz zase neozval, nepotvrdil, ze mozem dojst, ze mu to vyhovuje. isiel som do tej Prahy hned v nedelu koli inemu a volal som mu ze som tu, ze mu to chcem UKAZAT OSOBNE, nech len na to pozre a dohodneme dalsi postup - nechcelo sa mu, ze CO NA TOM UVIDI??? ze mame si dohodnut termin. UZ ZASE???
a takto osobne som nepochodil ani v carbonfactory. najprv sme volali, mam poslat mail. povedal som ze pojdem do BA a chcel by som sa stretnut OSOBNE. nevedel som kedy tam budem a ako sa vybavim inde. potom som sice chcel stretnutie v poobednych hodinach, na co teda nesuhlasil, ze ma DRAHY CAS A CHCE BYT DOMA. nieje lepsie raz vidiet OSOBNE ako sto krat pocut a nevidiet a nepochopit z nejakej blbej fotky??? sak nech si povie SUMU za tych 15minut co sa zdrzi a zauctuje mi ju ako OSOBNA KONZULTACIA.
a takychto pripadov o neochote OSOBNEHO stretnutia je stale viac a viac.
25.12.2018 - 00:36:27
02
Mozno sa mylim ale mam zafixovane ze ked sa povie servis vidlic jednoducho ma napadne suspension clinic. Nic by som v tom nehladal ale pocul som tolko dobreho na ich pracu ze sa mi to len v hlave spoji. Zrejme ak nie ste osobny kamarat toho maniaka od vidlic tak osobne stretnutie nie je mozne a maju to aj otazkach/odpovediach ako prvu vetu. Ja plne chapem organizaciu prace ze rozoberam vidlice skutocne neviem predvidat ze v akom case co budem konkretne rozoberat a musim sa na to sustredit o to viac ked ju tunim je u toho vela mastnoty a oleja tak osobne plne chapem nazor ze to nie je vhodne. Mam znameho calunika a je na vsetko sam v firme od nakupu tovaru cez navrhy a relizaciu casto krat mi popisuje ako uz pri oprave zisti ze potrebuje inu nit ako predpokladal tak obratom uteka kupit aby zakaznik mal co chce. A kazde poobedie o 14tej uz uteka po deti do skolky lebo chce travit cas s detmi doma ci vonku. A tan cas s rodinou je nezaplatitelny. Ano v tomto momente podhlad zakaznika ze vam zaplatim 30 minut konzultacie je romanticka a mozno sebecka predstava lebo povaha a organizacia prace tomu nepraje. A vobec to neznamena ze clovek je daky odlud shrek alebo ze sa chce nedajboze zatajovat.
25.12.2018 - 10:53:31
00
Uz ste OT
25.12.2018 - 11:04:21
04
keyboard_arrow_up