zase ho len obhajujes. mozes trafit aj pri 20 (ale mas omnoho vacsiu sancu zastavit a pripadne zraneny prezit) , ale je viac pravdepodobnesie pri 40, este k tomu ked tam je 30 a cesta v takom stave ako bola 10.1.

a splietas ty. rusnovodic necaka cloveka na kolajach, lebo tam bezne nebyvaju a tiez nemaju co robit. ale spoza auta vykroci a posmykne sa hocikedy, hocikde. preto je tam 30. a predvidavi idu teda tych 20
14.01.2019 - 16:56:26
00
ftu2 chalan niesi ty ten spominany biker?
14.01.2019 - 17:07:55
07
:headbang:

Prílohy:

comment_86tx9a8VFWyTqHguyWLBg9CrauIiTKWO,w400.jpg
comment_86tx9a8VFWyTqHguyWLBg9CrauIiTKWO,w400.jpg 18.99 KiB thumb_up0thumb_down

14.01.2019 - 17:23:03
02
ftu2 neobhajujem jeho, len tvrdím že melete kraviny.. upravujete si situáciu, pridávate si vlastné vykonštruované premenné aby to vyhovovalo vašim teóriám..
a hlavne vinu a debilitu bikera absolútne ignorujete a idete tu moralizovať vodiča ktorý bezproblémov zvládol danú situáciu (= ani nikoho nezabil, ani nezranil, ani nenabúral ba ani nemusel prudko brzdiť ani stočiť volant ani nič podobné!!!)
povedz mi kde to bolo keď vieš že je tam 30tka a on porušil predpisy??? či odvolávaš sa na staxa a jeho komplot?

rušnovodiča som ti spomenul preto lebo ten tiež za to nemôže absolútne vôbec, napriek tomu ak sa dačo stane svedomie normálnemu človeku proste nedá spať tak či tak, takže táto poznámka bola absolútne odveci
14.01.2019 - 17:58:06
013
CraObs: no nehnevaj sa, ake zvladol :D Idem v aute, vidim nieco pred sebou, zasvietim dialkovymi, vidim cyklistu, nerobi nic, ide dalej proti, zasvietim este raz, typek kyve hlavou. No schvalne si to prepocitaj, tam bolo more casu aj pre cloveka s 2 promile. A nemusel sa hnat, ja teda obvykle brzdim, ked pred sebou nieco vidim.
Jedine za co ho mozme pochvalit je, ze cyklistovi neublizil, ale frustraciu liecil prispevkom na fore nadavkami a hejtom. To bola podstata skusenosti, nie, ze sa stalo nieco nebezpecne. Napr. skusenost ako mal Stax.
Ale je fakt, ze situaciu nepozname, len popis z jednej strany. Takze posudzovat nemozme, ale moj pokus o zamyslenie sa nad urcitou formou tolerancie, predvidavosti a emocnej stability sa minul ucinkom.
14.01.2019 - 18:26:43
04
Ja reku ste to uz uzavreli o tom super vodicovi a ***** bikerovi a ono to pokeacuje nabijam fajku nalievam rum a budem sledovat😄
14.01.2019 - 18:54:38
04
CraObs napísal:
či odvolávaš sa na staxa a jeho komplot?


Hosť napísal:
Tak pre upresnenie tejto saskarne.
Siel som 40kmh na kusku pred tym nez som ho v dialke zmercil ako cosi neidentifikovatelne. Odchylka tacho je cca 4km,cize real 36kmh na 30kmh (fuuu,priznavam sa ,poslite ucet,odovzdam 28euro)


myslel som ze tvojim systemom to prejde na prvykrat ked som to citoval ale zjavne nie tak tentokrat aj s komentarom mozno to na druhykrat systemom prejde. soda sam povedal ze ignoroval predpisy tak neviem o com melies. tebe fakt pride normalne ked si niekto stazuje na ignorovanie predpisov pocas toho ako sam predpisy ignoruje?

toto je ano/nie otazka...
14.01.2019 - 18:55:57
01
Nechcel som sa do tejto debaty miesat.Ale ozaj je to to iste,ked niekto prekroci rychlost o 5-10 km/h,ako to,ze nejaky nezodpovedny zmrd ide na bajku po zamrznutej ceste po tme v protismere bez svetiel a riskuje svoj zivot a niekomu dalsiemu ho cely dodrbe :facepalm:
14.01.2019 - 19:44:47
010
lto a máš pocit že nezvládol? čo sa na tej ceste stalo mimo predpisov? nerozoberám mentálne pochody sodu, čisto dopravnú situáciu.. dakto kričí, dakto trúbi, dakto len zalomí rukami a bohužial sú ludia čo aj vystúpia a v najlepšom ho len zhodia z bicykla.. poznám petržalské uličky, a " v uzkej ulicke ,kde sa auto musi vyhybat protiiducemu a spomalit." je teda kopec miesta, samozrejme ak človek nejde stredom..
sorry ale ja mám v tom príbehu na jednej strane vodiča čo ide v uličke ako hoc aké iné auto (aj keď možno vodič s krehkejšími nervami, resp s expresívnejším vyjadrovaním) a na druhej strane neosvetleného cyklistu čo ide stredom cesty bez náznaku rešpektu voči protiidúcemu autu.. akurát mi nesedí že by šiel v protismere keď sa spomína aj vyhýbanie, jednosmerka to teda nebola.. v týchto uličkách sa vždy normálne chodí stredom (veď načo by sme si späťáky so zaparkovanými lízali) kým neni niečo oproti, vtedy sa normálne spomalí a obíde.. rovnako ako na úzkych okreskách (či volakedy na starom moste) spomalujú napr autobusy či nákladiaky..

stax ale prešlo na prvý krát, ale odignoroval som.. lebo to nepovažujem za relevantné, príspevok je reakcia na tvoje/vaše presvedčenie že porušil rýchlosť a akurát sa snažil vyvrátiť že 40 neni naozaj 40, nič viac..
a k tebou položenej otázke by som odpovedal tak že: nie, to že niekto porušuje predpisy neoprávňuje porušovať predpisy aj teba!

napíše že stretne neosvetleného cyklistu čo nechce uhnúť a vy ho dodrbete za prekročenie rýchlosti (čo je naozaj od začiatku len váš výklad)? :tmi:
14.01.2019 - 20:05:33
04
JOLI napísal:
Prišiel som sem po troch dňoch. O čom je debata?

O hovne...
14.01.2019 - 20:10:57
00
CraObs napísal:

a k tebou položenej otázke by som odpovedal tak že: nie, to že niekto porušuje predpisy neoprávňuje porušovať predpisy aj teba!



neodpovedal si na otazku.

ja sa nepytam na to ci ho to opravnuje ale ci je normalne stazovat si na porusovanie predpisov ked ich sam porusuje.

edit: prilis unaveny. typos...


Naposledy upravil stax dňa 14.01.2019 - 22:55:52, celkovo upravené 3 krát.

14.01.2019 - 22:47:35
00
Trochu optimizmu ludia! toto leto som panubohu zachrbtom, v blizkosti obce Bajka, nasiel dieru a v hroznej horucave bez tiena medzi cestou a jarkom som musel menit dusu. A teraz!!! Slo auto 1, nic, auto 2, nic, auto 3 stale nic. Potom sa blizilo auto 4. spomalovalo. Zacal som sa bat co sa deje. Opatrne som sa pozrel na prichadzajuci stroj, auto spomaloval, zastalo... stiahlo sa okienko (uz som myslel ze to je koniec) ...zrazu mila mlada baba, spolusediaca sa ma opytala ci potrebujem pomoc!!!! SKoro som padol do toho jarku. Podakoval som jej a aj soferovy (mlady chalan) a dokoncil opravu. Sokovany som potom pokracoval v treningu. Dokonca som sa asi aj usmial: Ludia este nevymreli. :-) Totuo cestou ich pozdravujem este raz!
14.01.2019 - 22:49:15
013
Kaper napísal:
Nechcel som sa do tejto debaty miesat.Ale ozaj je to to iste,ked niekto prekroci rychlost o 5-10 km/h,ako to,ze nejaky nezodpovedny zmrd ide na bajku po zamrznutej ceste po tme v protismere bez svetiel a riskuje svoj zivot a niekomu dalsiemu ho cely dodrbe :facepalm:

na dialnici o 5-10 nech prekracuje kludne cely zivot ale nie na sidlisku kde cez zaparkovane auta trt vidis... rozdiel asi chapes....

a nie nie je to to iste - ja som sa cyklistu nezastaval. tak isto spravil *****. to ale neznamena ze nepoukazem na ***** majstra sodu.
14.01.2019 - 22:58:15
00
Hosť napísal:
ja sa nepytam na to ci ho to opravnuje ale ci je normalne stazovat si na porusovanie predpisov ked ich sam porusuje.

tak áno je to normálne, v zmysle bežné, robí to drvivá väčšina ak nie celá populácie.. v binárnom ideálnom svete to normálne nie je..
ono je to tak normálne ako že niekto kto sám nedodržuje rýchlosť a porušuje aj iné predpisy bude iného za nedodržiavanie rýchlosti poučovať a karhať ;)
15.01.2019 - 06:13:31
02
rozdiel je však v tom že to či prekročil rýchlosť sú len dohady..... sám nevie koľko presne tam išiel... možno tú rýchlosť vôbec neporušil.. na rozdiel od cyklistu ktorý tú ***** definitívne urobil....

tak už konečne trošku odstupu od toho že to je cyklista a toho v žiadnom prípade nemôžte *****...
15.01.2019 - 06:16:05
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
cron
keyboard_arrow_up