Debil z Nitry s letnymi gumami na zadnej naprave... Niezeby mu v tom momente tie zimne vzadu pomohli, ale ist v zime pod Tatry s jednou napravou na zimnych a s druhou na letnych chce uz poriadnu davku blbosti. A potom vas taky *uj zostreli v protismere v zakrute ked chyti hodiny...

18.01.2019 - 00:09:40
01
to máš podobné ako s poliakmi ktorí nemajú zimné gumy povinnné vôbec... človek by povedal že nebudú tak blbí aspoň pod Tatrami a budú jazdiť na zimných..... bohužial... opak je pravdou...
18.01.2019 - 12:01:03
00
ja mam kolegu z Pezinka, ma cez 50 rokov a on zimne gumy nekupuje. Pytali sa som sa ho ze preco, tak ze ked je sneh tak aj tak nejazdi a na suchu zimu mu netreba. Clovek by si myslel, ze starsi bude mat viac rozumu...
18.01.2019 - 14:03:02
02
sóda isla robit poradky do Ruska :-(
https://zvraceny.cz/content/83672-nastvany-ridic
:-D
18.01.2019 - 15:43:42
00
zt0350: Ale ved kolega ma pravdu - na suchy asfalt zimne gumy nepotrebuje. Ani zakon to neprikazuje (logicky). A ked nasnezi, tak nejazdi. Cize ziadny problem. Ale mal by najblizsie kupit univerzaly a nemusi riesit uz vobec nic. Na dochadzanie do prace na juhozapade SK naozaj nic viac netreba.
18.01.2019 - 17:01:09
05
...a keď ho stretne silné sneženie počas jazdy, tak ostane na kraji cesty, je.ne výstražné smerovky a odíde napešo :D
18.01.2019 - 17:04:27
08
No ak by bol na letnych a nechcel by porusit zakon, tak by mu ine nezostavalo. :D Ak by mal univerzaly, tak sa nemusi stresovat. Ale ked v zime ani nejazdi, tak asi mu taketo velmi nehrozi.
18.01.2019 - 17:06:35
00
nielen na sucho ale aj mokro. zimne su dobre akurat na ten sneh. no a zistil som ze tie moje maju 11 rokov :-D budem stym musiet nieco spravit
18.01.2019 - 18:43:31
00
... to je hádam horšie ako jazdiť na letných.
Niesú popraskané?
Ak aj nie, tak budú tvrdé. Vlastnosti zimnej zmesi už nebudú ani zďaleka zimné.
18.01.2019 - 20:39:35
02
zimné gumy niesú len na sneh.. pri mínusových teplotách tvrdá letná zmes nemá taky grip ako mäkšia zimná..a brzdná dráha je dlhšia....
18.01.2019 - 20:57:29
010
dezen bol dobry, datum vyroby som nejak neriesil, az ked sa mi pri prezuvani zdalo ze ich mam uz akosi dlho :-D to ze budu tvrde mi je jasne, ale prekvapivo som stym vysiel aj zasnezeny kopcek :-D popraskane praveze niesu (asi dobre skladovanie) kazdopadne pojdu do prec. len pri mojom najazde asi kupim nove a necham ich tam cely rok - aj ked na zimnych v lete, neviem neviem, nepaci sa mi ziadna moznost :-)
18.01.2019 - 21:20:57
00
misopetrovic : zdaleka nie kazde letne su take. Tie eko asi ano, ale tie drahe nie .. vsak raz uz robili taky test a vsetky zimne zhoreli .. letne mali lepsiu brzdu drahu. Letna konci v kasovitej brecke. A nezabudaj aj na to, ze pri jazde sa pneumatika zahrieva :) A naopak zimna mava dlhsiu brzdnu drahu v lete :) .. ak nie je stvrdnuta :lol:
18.01.2019 - 21:40:58
01
Gusto0 napísal:
len pri mojom najazde asi kupim nove a necham ich tam cely rok - aj ked na zimnych v lete, neviem neviem, nepaci sa mi ziadna moznost :-)

Zimne v lete na rozhorucenom asfalte su pri nudzovom brzdeni rovnaka blbost ako letne na snehu / lade. Ak nejazdis v zime vyslovene po horach resp. jazdis menej ako v lete, tzn. len potrebujes tu zimu prezit a jazdis s rozumom, tak kup Michelin CrossClimate. Su to asi jedine celorocky, ktore sa na suchu a vode blizia letnym a v zime zvladnu dost na to, aby to bolo v pohode. A ak pojdes naozaj do hor, tak aj tak sa nestaci spoliehat na gumy a treba mat retaze.
18.01.2019 - 23:30:54
01
“Zimne v lete na rozhorucenom asfalte su pri nudzovom brzdeni rovnaka blbost ako letne na snehu / lade.“

toto som tu uz neraz cital :) a je to proste blud...toto leto som si to schválne vyskúšal...raz som bol dokonca prísediaci v aute, ktore dojazdievalo stare zimne gumy cestou na letnú dovolenku do chorvatska, ziaden problem ani pri ostrejšej jazde...beriem ze su trochu horsie, ako letne v lete to je jasne, ale nezavadzaj tu, ze je to rovnaka blbost, ako letne v zime na ľade :)
19.01.2019 - 06:38:16
00
Ked sa ides hrat na doslovne meranie brzdnej drahy, tak samozrejme, ze zimne v lete zabrzdia omnoho skor ako letne na snehu. Ale dostatocne skoro? ;) Ta brzdna draha na novych zimnych na rozhorucenom asfalte (nepisal som o dojazdovani starych) je zasadne ina ako na letnych. A na lade je v podstate uplne jedno co je obute ak to nema hroty...
19.01.2019 - 09:14:53
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Svetlá)
keyboard_arrow_up