no vidis, niesi moderator. ten take moze mat.
11.02.2019 - 09:22:00
01
Btw, preco sa nezavedie radsej zivotnost inzeratu napr. max 2 mesiace od vytvorenia? Ci system neuklada ani datum vytvorenia iba datum poslednej editacie?
12.02.2019 - 07:32:51
00
Ukladá ale umožňuje inzerát obnovovať donekonečna. Pravdepodobne ale prestaneme zobrazovať počet zobrazení a hodnotenie a už nebude motivácia to recyklovať.
12.02.2019 - 08:37:36
03
...len potom pride ozajstna motivacia recyklovat!... Inzerent sa tak vyhne hodnoteniu, lebo nebude musiet vyplnovat formular a zmizne prehlad o predanom tovare, o pocte neaktualnych inzeratov...
12.02.2019 - 10:15:01
01
cervo, ReHMn o tom recyklovani a nezakonnom podnikani sme sa bavili uz v inej teme.
ked uz chcete obmedzovat takychto recyklatorov a pripadne nezakonne podnikanie, tak by pomohol ten generovany prvy komentar s nadpisom inzeratu, nemazat ich (ale nechat moznost posudit ostatnym uzivatelom), zrusit hodnotenie inzeratu ale najucinnejsie by bolo zrusit moznost obnovovania inzeratu (pripadne obnovenie len za poplatok), platnost inzeratu len 1-2 mesiace, a najucinnejsie by bolo povinna polozka, ktora by sa nezobrazovala ostatnym - vlozenie rodneho cisla a cisla OP. tu by mali recyklatori a podnikatelia moznost pripadne len z rodinnych prislusnikov a boli by dohladatelni. ale su to podla mna snahy nad snahy statu a prislusnych organov.
takto ked sa inzeraty daju lahko obnovovat kazde 3 dni, tak je tu aj tak dokola stale to iste. a tito uzivatelia si spravia este 2, 3, 4 konta a maju 20, 30, 40 inzeratov obnovenych kazdy den. jednoducho su stale v popredi s niektorym kontom.
ReHMn to ze sa inzerent vyhne hodnoteniu, tak sa vyhne aj tak, lebo zada,, ze predal mimo mtbiker. (a zase si nevymazal co si vymazat mal a slubil, ze budes mazat).
12.02.2019 - 15:52:50
00
ReHMn aktualne nemaju serialovi inzerenti motivaciu mazat inzeraty vobec (pokial nenazbieraju palce dole). Inzeraty maju vela videni, vela palcov hore, cize budu vyzerat atraktivne a kvalitne a pri zoradeni podla videni / hodnotenia budu navrchu. Ked zrusime zobrazenie videni a mozno hodnoteni (a tym padom aj to radenie) tak tuto motivaciu stratia - recyklovat inzerat nebude mat ziadnu vyhodu voci zmazaniu a vytvoreniu noveho. Kazdopadne ako aj stanos4 navrhol, asi by nebolo zle inzeratu zakazat predlzovat zivotnost inzeratu na dlhsie ako 3 ci 6 mesiacov od vytvorenia.

ftu2 taketo citlive udaje zbierat a ukladat nebudeme. To co som pisal vyssie + overenie cez SMS budeme realizovat a malo by to do znacnej miery pomoct.
12.02.2019 - 15:54:47
00
po troch mesiacoch zmazat a hotovo, ved co tu uz musi byt za haraburda z vysokou cenou ak ju clovek nedokaze predat za 3 mesiace. ja som predal vzdy vsetko za par dni, max tyzdnov. ak neratam nejake lacne dresy, tie mi viseli trochu dlhsie a potom som ich zmazal sam. tusim Bazos maze tiez po 90 dnoch automaticky a predpokladam ze aj ine inzertne weby
12.02.2019 - 15:59:10
00
Hack3r dovolim si tak trosku s tvojim vyjadrenim nesuhlasit, napr. ja som predal tu cez bazar zatial 2 bicykle a predavam treti, ale vzdy to trvalo dlhsie, ako 3 mesiace, neslo dokonca o ziadne haraburdy a za vysoke ceny, jednoducho je trh presyteny a niekedy to trva jednoducho dlhsie. Aj aktualne moj terajsi inzerat ma vela videni a vela pacikov, boli aj nejaki zaujemcovia, ale stale nie je predany, zavisi to napr aj od toho, kedy das inzerat a spravne nacasovanie, hlavne pri drahsich veciach. Ak das inzerat na bicykel zaciatkom zimy, tak kludne sa moze stat, ze ho predas az na jar a tym padom to trva dlhsie ako 3 mesiace. Predsa len v zime nie je tolko zaujemcov o nove alebo jazdene biky ako je na zaciatku sezony. Na druhej strane mozes povedat, ze mam dat inzerat az zaciatkom sezony, ale vela ludi si robi prehlad a vybera kandidatov prave v zime, ked ma na to cas a vyberie si az na zaciatku sezony...
12.02.2019 - 16:09:39
01
...ako som uz pisal, inzeraty sa nevymazavaju, ale ziskaju atribut "neaktualny". Toto umoznuje archivaciu a spatne vyhladavanie, napriklad keby padlo podozrenie, ze predmet inzeratu pochadza z trestnej cinnosti.
Recyklacia znemoznuje spatne vyhladavanie, takze otvara dvere podvodnikom...

Niektore biky sa naozaj predavaju dlho, (viac ako rok), aj na to by som vedel uviest priklad..

Ano, Bazos vymazava inzeraty po 90 dnoch, ale hned aj posle email s odkazom na obnovenie.
12.02.2019 - 16:11:08
00
je na majiteloch a spravcoch Mtbiker webu co s inzerciou urobia, ale ako vidime vsetci nie je to v idealnom stave ani pre kupujuceho ani predavajuceho. urcite by som ale vypol v inzeratoch páčiky/nepáčiky, to je subjketivne hodnotenie a vie byt aj umelo vytvorene
12.02.2019 - 16:27:37
04
ReHMn archivacia neaktualnych inzeratov bude efektivna jedine ak bude zalohovana cela historia, vratane vsetkych editacii - inak si podvodnik len preedituje inzerat na prazdny/na bezvyznamne znaky aby prepisal pamat a je to. Teoreticka moznost je obmedzit pocet/sumarnu velkost editacii, ak sa bude ukladat historia. Ak sa nebude, nom, tak na par podvodnikov to mozno pomoze pre organy, ale na kopu asi nie. Potom je uz na kupujucich aby radsej verili niekomu kto si nemaze/sialene preeditovava inzeraty.

vokalvokal neviem, este som nepridaval na mtbiker inzerat, ale je to moc vela roboty ze raz za 2-3 mesiace by to cloveka obtazovalo, nahrat znova ten isty inzerat?
Pripadne, mozno by server mohol tiez rovno poslat link na vytvorenie NOVEHO inzeratu (nie obnovenie stareho) - sekcia, komenty a pod. by boli predvyplnene na zaklade zruseneho inzeratu.
13.02.2019 - 20:02:32
00
... toto je len obcianska inzercia zamerana na cyklistiku a veci s tym spojene. Vsetky editacie neuklada ani SAP.
Aktualizacia inzeratov po 72hod, je jedna z vyhod. To, ze je moznost aktualizovat do nekonecna je kvoli tomu, lebo nie je mozne urcit/garantovat dobu za ktoru sa preda.
Cize, netreba menit neico, co funguje dobre, ale treba odobrat blbost, ktora nefunguje dobre. A tym je likovanie inzeratov.
14.02.2019 - 07:06:06
00
ked chce niekto nieco na bazare vyhodne kupit, musi prezerat podla datumu pridania (ako aj ja), nie podla prezreti, alebo hodnoteni. to su pre vyhodnu kupu nepodstatne parametre. pri narazeni na vyhodnu kupu, hned kontaktujem a kupim a predajca ma moznost inzerat hned zmazat, alebo preeditovat a ostatni uzivatelia ani nemusia postrehnut vyhodny inzerat.
to ze je aktualizacia po 72hod, je pre predajcu vyhoda (nikde to tak jednoducho nejde, a na tom mtbiker trati, keby to bolo take jednoduche za poplatok), ale nieje to vyhoda pre kupujuceho. lebo je tu mnozstvo stale dookola sa opakujucich inzeratov, ktore kupujuceho obtazuju.

aby bola obnovitelnost inzeratu donekonecna, koli predaju tovaru, tak tu garanciu, ze sa tovar do urcitej doby preda/nepreda ma ktory inzertny portal?

a dalsia vec je, ze sa inzeraty daju lahko preeditovat a obnovit a predajca tak moze mat inzerat na KUPU (ktore sa ReHMn dusoval mazat. resp udelovat atribut neaktualny) niekde vzadu, ale pri pozreti vsetkych inzeratov napr od predajcu, alebo komplet rubriku, tak su tu. a potom kde je to mazanie? ja to vidim tak, ze moderator bud nestiha, alebo na to serie, alebo je tu jednoducho dvojaky meter. lebo o tych inzeratoch som pisal uz cca 10 dni dozadu.

a aj o mazani recyklovanych inzeratov. aj Hack3r presne upozornil a zmazane/udeleny atribut neaktualny stale niesu.

takze asi zbytocne sem prispievat.
15.02.2019 - 00:52:35
00
Už dlhšie mi chýba nejaká funkcia deaktivácie inzerátu. Napr ešte nie je definitívne predaný a nechcem ho úplne zmazať...
07.03.2019 - 19:03:54
00
Dam to sem, kedze kradnute bicykle su pod bazarom. Neviete ako vymazat bicykel zo zoznamu kradnutych? Nevidim nijaku moznost na zmazanie alebo aspon editaciu, tak asi len admini.
Pred mesiacom som tam pridal kamaratov bajk ale uz ho vypatral a ma ho aj naspat, tak som chcel vymazat, ten oznam, aby ho este niekto nenahlasil na jeho vlastnom ukradnutom bajku :D
https://www.mtbiker.sk/ukradnute/7416/kellys-cliff-70.html#
09.03.2019 - 14:46:41
00
keyboard_arrow_up