Caute hosi,
rad by som nasiel sluzbu, ktora je v zahranici pomerne bezna - tzv. "bike fitting". Jedna sa o to, ze cyklo-profik pomoze s nastaveniami (velkost sedla, vyska + sklon sedla (TT), dlzka kluk, velkost predstavca...) tak, aby maximalne zohladnil fyzicke predpoklady sportovca.

Nehladam rady typu: "odskusaj a uvidis", lebo nie som pripraveny kupovat 3 rozne predstavce a 4 sedla, aby som zistil, co mi sedi :-) (diky za pochopenie)

Viete o niecom takom v Bratislave?

Diky moc za odpovede
R.
04.11.2013 - 21:54:55
00
Co takto skusit Greenbike v BA? Robia merania FOG od duratecu a co viem tak vedia aj nastavit uz stavajuci bike. Obrat sa tam na p. Zabku. Sam som meranie absolvoval a nechal si spravit ram.
05.11.2013 - 06:41:14
00
na TT bajk som sa pytal v Kaktuse ale povesali mi ze tie nastavit nevedia, takze bgfit u nich nie (este mixno v BB, tam to chlapik myslim robi dlhsie a mozno ma viac skusenosti)
kazdopadne casovkovy bajk asi nebude take jednoduche nastavit podla nejakeho vzorca, kamos co robi tuna tiriatlony mal bike nastaveny priamo na jeho postavu, no aj tak to cele zmenil po par mesiacoch jazdenia len skusanim co je pohodlnejsie a pocitovo rychlejsie sam (a teraz je to podla jeho slov super). Keby tak mal dakto v BA veterny tunel :) mozno vo VW :D
05.11.2013 - 07:18:05
00
Skus toto ale je to B. Bystrica : http://www.bikepro.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=70&Itemid=122


BG Fit Cenník
Základné nastavenie bicykla: 60 € / 30 € / 0 € ( bicykel kúpený v inej predajni / bicykel kúpený v našej predajni do 2500 € / bicykel kúpený v našej predajni nad 2500 € ) v tomto nastavení je zahrnuté nastavenie sedadla (výška, predo-zadné nastavenie, výber vhodnej šírky a tvaru ) , riadítok ( výška, výber vhodného tvaru a šírky ), predstavca ( správna dĺžka a uhol ), brzdových pák ( správna výška ) a zarážiek na tretrách ( správna poloha a natočenie )

Nastavenie metódou BG Fit : 160 € / 130 € / 100 € ( bicykel kúpený v inej predajni / bicykel kúpený v našej predajni do 2500 € / bicykel kúpený v našej predajni nad 2500 € )

Nastavenie druhého bicykla po absolvovaní merania BG FIT : 35 €

Určenie správnej veľkosti pri kúpe rámu/bicykla: 60 € / 0 € ( zákazník si nový rám, alebo bicykel neplánuje kúpiť v našej predajni / zákazník si nový rám, alebo bicykel objedná a následne kúpi v našej predajni )

Montáž a nastavenie ( na základe merania ) zarážok na tretrách : 15 € / 0 € ( zákazník nekúpil v našej predajni tretry a pedále / zákazník kúpil v našej predajni tretry a pedále )

Požičovné za testovacie sedadlo : 10 € / 0 € ( zákazník si požičal testovacie, ale nezakúpil si u nás nové sedadlo / zákazník si požičal testovacie a následne si zakúpil u nás nové sedadlo )

Držitelia licencie SZC po jej predložení majú nárok na 20 % zľavu z uvedených cien !
Zmluvné kluby : cena dohodou
05.11.2013 - 16:39:58
00
Skvele hosi - diky moc za odpovede a pomoc!

R.
05.11.2013 - 21:11:57
00
Hlavně zajdi někam, kde to dělá opravdu profík. Zatím jsem potkal spíše lidi, kterým tak nastavili posed, že do měsíce skončili na ortopedii. Lepší než ty moderní metody je, když se na tebe podívá nějakej bývalej závoďák jak sedíš a poradí ti co přenastavit.
11.11.2013 - 22:22:16
02
asi tak...s BG Fit nema moc ludi dobre skusenosti. hlavne ked im nastavili sedlo tak vysoko ze pomaly nedociahli na pedale :)
11.11.2013 - 23:01:10
02
Nemáte niekto skúsenosť s bikefit.sk,prípadne BG Fit Levice ? Díky.
24.09.2015 - 11:09:13
00
bicyklovat a nevediet si nadstavit bicykel tak aby si to mal pohodlne to je nieco ako nevediet si v aute nastavit sedadlo. vsetky tie bike fittingy treba brat z rezervou a ohladom na svoje telo. ziaden expert ti nepovie ze ked si sadnes takto nebude ta nieco boliet. to je jak keby ti niekto predpisal dietu. kazdy clovek je iny a neda sa to zaskatulkovat ze ked nastavis jednemu nejako tak to sadne aj druhemu. vzdy je to vlastne ajtak nakonec pokus a omyl a vec toho na co si je schopne tvoje telo zvyknut alebo ako sa vies ty zmenit k tomu "predpisanemu" posedu. nemozes predsa nastavit rovnako bicykel 2 rovnakym ludom rozmerovo pricom jeden je gymnasta a druhy je tvrdy a neohybny jak brok :)
ak chces nastavovat posed pre optimalizaciu vykonu tak je to uz trochu ina tema ale ajtak nie vzdy to musi byt to prave dlhodobo...
24.09.2015 - 13:42:26
00
Ten posed sa nastavuje kazdemu individualne, podla jedneho fotoclanku co som videl, zistovali o zakaznikovi všetko, cez jeho diagnozy, urazy, tvar chodidla, klenbu, rotacie chodidla, ohybnos pohyboveho aparatu a nastavenie robia, ked na biku sedis.
24.09.2015 - 13:53:14
00
ale ved vsetko sa nastavuje kazdemu idividualne. a mozu zobrat do uvahy aj 180 tvojich parametrov ale nakonec ti ajtak maximalne vymenia predstavec, sirku riadidiel, nastavia sedlo a kufre a vybavene. nikomu nepovedia ze ma moc zavodnu geometriu a ze si ma kupit niektory iny bicykel konkretny ktory mu bude urcite sediet lepsie. na uz zakupeny bicygel si to dokazes nastavit aj sam a pred kupou sa ajtak nikto nejde merat a ak aj ide tak pochybujem ze ti budu vediet poradit presne ktory ram a ktoru velkost si mas kupit. kazdy ti poradi len to co predava a co ak tebe by sadol zrovna trek ale oni budu robit specialized...
ja teda neviem ci od toho niekto ocakava zazraky ale kazda z tych veci ma len relativne maly rozsah nastaveni tak ked ti nesedia kufre von tak das viac dovnutra. to nie je ziadna veda ktoru by ti nevedel nastavit miestny fero co jazdi na bajku.
24.09.2015 - 19:24:33
01
https://youtu.be/oxNznrlRXGU
Nie je to k TT, ale spaja to v sebe uz nejaky vedeckejsi pristup.
Ak by ste poznali nieco take u nas, dajte vediet :-)
24.09.2015 - 21:44:05
00
S meraním Retul u Petra Privaru v BA niekto skúsenosť nemáte ?
01.10.2015 - 07:27:34
00
Oživím tému... v BA... fitting... kde?
Idem vyvaliť lóve za Di2 upgrade, tak nech mám k tomu aj kokpit na mieru, keď už budem káble ťahať...
01.04.2019 - 09:48:32
00
ak ti ide iba o kokpit, tak asi nikde, to je vec prudko indivudálna... jasné nejaké tabuľkové údajú/odporúčania sú.. ale si pozri len do balíka WT čo tam všetko možné vozia... maximálne ti fitter pozrie ohybnosť a dá nejaké odporúčanie, typu že napr. ten 10 cm drop bude na stav tvojej chrbtice už moc...
01.04.2019 - 11:03:53
00
keyboard_arrow_up