Gusto0 napísal:
inac ako sa tu nieko pytal ci je citit mensi valivy odpor na bezdusiach - tak dla mojho skromneho nazoru je a je to hlavny dovod preco by som sa k dusiam nevratil

Latexove duse su na rovnakej urovni, co sa tyka valiveho odporu. Ale ani nie dusa (ak to nie je 200+g tazitko hnusne butylove), ako to, ako sa deformuje pneumatika. A klasicka dusova ma hrubsi a odolnejsi behun, ako bezdusova, preto ma aj vacsi odpor. Ale zas tazsie ju prerazis. Neplati to u kazdej, ale bezne taky Contik X-King,RaceKing, atd. .. mam doma vsetky druhy, tak mam porovnanie. Teda vlastne aj ten dusovy musis viac fukat, aby sa tak nedeformoval , cim je obvykle aj odolnejsi. A dieru chytis .. tak ako ja svojho casu som sa chvalil, ze mam tazko prepichnutelne duse, nacoz som za chvilu prepichol dusu skrz klincom. Pre istotu skrz naskrz :D
04.04.2019 - 22:24:58
00
jachmeL: ECO, alebo ECO-friendly .. vsak to je jedno, nie ? Proste je tam to EKO, a chyba ti este jedna etiketa. Ta uplne prva. Tam to EKO nebolo.

- tu uplne povodnu asi nemam
- tu s malym zelenym pasikom ano, smrdi dost slusne cpavkom .. hnedne
- EKO friendly tiez asi nie, ale viz nizsie
- a mam taku, co nema ziaden zeleny pasik, ani eko, nic, cpavkom skoro vobec nesmrdi a je to ten naprd tmel (obrazok opichanej pneumatiky) .. mozno ten ECO bol napisane v ramci objednavky, nie na nadobke, neviem uz. Nehnedne.
04.04.2019 - 22:30:49
00
Ja mám tie prvé dve a obe smrdia čpavkom.
04.04.2019 - 23:00:20
00
mlaco prečo si tam hneď nedal ten tmel nestihol si? Nahodím pätky, sfucim, vyberiem vložky, nalejem tmel, nahustim, pohrkam a tak nechám cez noc ležať
04.04.2019 - 23:04:51
01
mlaco napísal:
Na druhy den budem vstrekovat mlieko cez ventily. Ajked tieto swchalbe maju dost malu dierku vznutra. Uvidim ako to pojde... Znova otvarat plast (odchlipovat) pre nialiatie mlieka nechcem, ked uz je tak pekne usadeny...


Mozes ho bez problemov otvarat.Robim to takto stale a je to rychlesie ako sa montovat s ventilkom. Este sa mi nestalo ze by patky neskocili aj na Xty krat. Aj tak to budes musiet po case omrknut ci ho tam este mas a doliat cize lepsie mat v tom pravidelnu prax v terene sa ti to moze hodit mat skusenost s opatovnym nahadzovanim patky.
05.04.2019 - 07:01:59
00
Da sa nahodit Schwalbe Nobby Nic performance (nie addix) ako bezdusovy? Skusal to niekto? Mam ho vpredu s dusou a uz mi dosla trpezlivost na defekty....
05.04.2019 - 08:31:26
00
a maš tam napísane TLR? defekty a švabka :D, vymen to za seriozny plašť a maš pokoj, najlepšie rovno bezdušový a ochranou ...
PS a rafik tiež musíš nať na TLR! plus paska a ventil a mliko
05.04.2019 - 08:43:19
00
Plast praveze nema napisane TLR, ale ked ho vyfucim tak ostane drzat v patke rafika. Rafik je 100% TLR, zadne koleso uz jazdim 2 mesiace bez duse a dofukovania :lol:
05.04.2019 - 08:53:22
00
no tak si nahod aj predný :D ale ako to bude fungovať ti nikto nepovie. ked tam maš tolko dier :D
05.04.2019 - 09:02:34
00
BartolomejGonda napísal:
mlaco prečo si tam hneď nedal ten tmel nestihol si? Nahodím pätky, sfucim, vyberiem vložky, nalejem tmel, nahustim, pohrkam a tak nechám cez noc ležať


Ano, nemal som uz vecer cas. A bol som zvedavy ako podrzia tlak bez mlieka. Jedno koleso rano ok tvrde, druhe zmeknute. Po naliati mlieka tomu druhemu presiaklo mlieko pozdlz jednej bocnice. Hadam uz bude drzat.
05.04.2019 - 09:09:23
01
McLoo Odporucam TLR plast a ako bolo napisane, najlepsie s ochranou bocnic. Prerobit sa da kadeco, vacsinou su ale potom pretrvavajuce problemy s presakovanim tmelu a jeho rychlym vysychanim vo vnutri plasta. Nestoji to za to.
05.04.2019 - 09:35:50
00
Vsak to, aby som s tym zbytocne nezabijal cas.

Tento Rocket Ron by mohol byt? Pripadne Nobby Nic v rovnakej zmesi.
https://www.mtbiker.sk/shop/plaste-a-duse/mtb/275/schwalbe-plast-rocket-ron-27-5x2-25-57-584-67tpi-540g-addix-kevlar.html
05.04.2019 - 09:46:39
00
Ano, nove Performance Addix uz su bezdusaky.
05.04.2019 - 10:38:32
00
V sobotu som teda definitivne presiel na TR.
Trochu si ale nie som isty mnozstvom tmelu nakolko som mal ku kolesam len jednu flasku 120ml a ked to polepi na zaciatku vsetky prieduchy tak ci tam ostane daco na lepenie defektov. Kolesa su 27,5 plaste vpredu forekaster 2,35 vzadu ikon 2,2. Rozmyslam ci nekupit dalsiu flasku a trochu doliat pripadne celu rozliat do oboch.
Dalsia vec je ze ci kupit ten isty tmel alebo sa to da pomiesat? Mam tam tento https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/lepenie-a-tmely/mavic-ust-tyre-tmel.html
10.04.2019 - 07:27:23
01
Dolievat potrebujes casom tak ci tak... ak mas EXO a na bokoch ti nerobi priesaky, tak je to v pohode, mas UST rafky. Ale ak chytis defekt a nieco ti vytecie, zas treba doplnovat.
10.04.2019 - 07:36:36
00
keyboard_arrow_up