peterg napísal:
Nepreveroval som, ale bolo to uvedene celkom seriozne a celkom tomu verim, lebo je to technicky mozne a dosiahnutelne. Najlepsie, keby sa vyjadril napr. Laco206, ktory ho ma.


ja to zmerat neviem ale asi prednatavenu teplotu nedosiahne nikdy. Na tomto videu to chlapik meria , kde na zaciatku merania ma 82 stupnov (mal by mat 94 stupnov ) az po par sekundach dosiahne 94.

https://www.youtube.com/watch?v=JfKn1FZ7WgU
11.04.2019 - 14:05:52
00
zahri napísal:
poprosím info pre laika.. kávovar musíte dať nahrievať 45 minút pred tým ako si idete dať kávu? chápem že sa nedá porovnať delonghi pákový stroj s tým čo máte doma vy ale začína ma odrádzať aj uvažovanie o lepšom kávovare ak mám 45 minút dopredu vedieť o tom že príde chuť na kávu.. prípadne návšteve povedať že im zalejem iba turka lebo kávovaru to trvá..


Ja som mal delonghi ec680 a presiel som na racilio silvia. Hlavny rozdiel pre mna je v konzistentnejsej chuti. S delonghi chutila kazda kava inak a asi tak s 1 z 10 som bol ako tak spokojny. Urcite vsak pomohlo aj to, ze som zmenil mlyncek ale to je druha vec.

Co sa tyka nahrievania tak by som si polozil otazku ci spoznas rozdiel v chuti (ozajsky kavopici, nie len tu, urcite ano ale to uz ina liga...kila kavy tyzdenne ;) ). Ak nemam cas na dlhe nahrievanie, tak pockam na prvotne zohriatie vody v bojleri, teda kym nevypne termostat, potom pustim cca 1.5dl cez prazdnu paku, pockam kym znova vypne termostat a idem na to. Cas "nahrievania" menej ako 10 minut a osobne velku zmenu nebadam
11.04.2019 - 14:17:43
01
Laco206 napísal:
ja to zmerat neviem ale asi prednatavenu teplotu nedosiahne nikdy. Na tomto videu to chlapik meria , kde na zaciatku merania ma 82 stupnov (mal by mat 94 stupnov ) az po par sekundach dosiahne 94.
https://www.youtube.com/watch?v=JfKn1FZ7WgU

Hovorime ale o dobe nahrievania hlavy po prvom zapnuti zo studeneho stavu.
Pozn.: Kvoli offsetu teploty hlava E61 - bojler, hlava nikdy nema (mat) PID prednastavenu teplotu, vzdy o cosi menej (cca 2 - 3 st.). Predmetom otazky bol cas, za aky tuto teplotu dosiahne po zapnuti.
11.04.2019 - 14:18:27
00
I tak še dá ... no nikdy neprehreje hlavu tak , ako by bola bez “ preplachu “ za 40 min . A áno , naj kava ide na R58 po zhruba 40 minútach . Skôr je ešte studena , neskôr už priliz horúca ... aj napriek preplachom .
11.04.2019 - 14:19:35
00
elwood napísal:
... Ak nemam cas na dlhe nahrievanie, tak pockam na prvotne zohriatie vody v bojleri, teda kym nevypne termostat, potom pustim cca 1.5dl cez prazdnu paku, pockam kym znova vypne termostat a idem na to. Cas "nahrievania" menej ako 10 minut a osobne velku zmenu nebadam

V podstate ale nahradzujes pozvolne nahriatie flushom horucej vody cez hlavu s tym istym cieľom...
11.04.2019 - 14:22:19
00
ja na to pouzivam Dlink DSP‑W115, mam nastavene urcite casy na vypnutie aj zapnutie + viem si zapnut cez apku dopredu ak napr idem domov a viem ze tam budem az za urcity cas tak uz pridem k zohriatemu
Musim este nejak zmerat spotrebu ak to necham zapnute cely den.
11.04.2019 - 14:23:30
01
tiez to tak riesim. Ja som ale kupil zastrcku G-Homa ktora zvykne stratit signal s rutrom, cize ju vratim.
11.04.2019 - 14:37:58
00
scarinko napísal:
ja na to pouzivam Dlink DSP‑W115, mam nastavene urcite casy na vypnutie aj zapnutie + viem si zapnut cez apku dopredu ak napr idem domov a viem ze tam budem az za urcity cas tak uz pridem k zohriatemu
Musim este nejak zmerat spotrebu ak to necham zapnute cely den.

Zmeraj, zmeraj ... potom daj vedieť výsledok. Dosť mi pomôžeš. Ale už si aj pomohol tým, čím zapínaš kávovar časovane a na diaľku (toto mi príde ešte lepsie ako časovač) "Inteligentnú" domácnosť (rozumej riadenú počítačom) nemám.
11.04.2019 - 14:55:00
00
No este mozes kupit D-LINK DSP-W215 to ma aj ine ficury ako meranie spotreby, teploty atd :)
najlepsie je ked ja som napr niekde v zahranici a pise mi frajerka ze zapni mi pls kavovar, chceme si dat s kamoskou kavu :D
tri kliky a kavovar uz hreje :)
takychto smart somarin je uz kopec od roznych vyrobcov, ak mas viac veci tak napr aj 4 zasuvka DSP‑W245
11.04.2019 - 14:56:50
00
Scarinko diky za tip, už dlhšie som niečo také hľadal a už je to aj objednané . Momentálne mám diaľkové ovládanie manželku na materskej ;)
11.04.2019 - 15:37:32
01
Marián na tvoj popud som teraz objednal toto : https://www.nay.sk/fibaro-fgbwhwpe-102-zasuvka-apple-hk ... už sa mi nechce otravovať ženu / deti že idem domov zapnite stroj .

Prílohy:

C914C140-7B59-493D-BA19-73A69801FC55.png
C914C140-7B59-493D-BA19-73A69801FC55.png 473.4 KiB thumb_up0thumb_down

11.04.2019 - 15:38:04
01
Sa musia dnes v eshopoch posrat, ze vseci kavopici-bajkeri objednavaju smart zasuvky :D
11.04.2019 - 15:44:40
00
Akurát zopár dní pokukujem po takej zásuvke a pozerám, že sa to práve rieši :-) Pôvodne som pozeral Umax, ale asi to bude D-Link DSP‑W115.
scarinko ovládanie cez aplikáciu je rýchle? To je asi podstatné...
11.04.2019 - 15:57:18
00
ako viem si predstavit aj viac user friendly ale po chvili klikania je to v pohode, v podstate si to raz nastavis a uz do toho velmi nesahas a vies si na hlavnu obrazovku apky dotiahnut ON/OFF tlacitko co ti staci na 95% toho co treba :)

som nevedel ze som pre vas objavil takuto ameriku :) som to bral ze to asi kazdy pozna, hlavne teraz ked uz su vsade google home asistenti a ta koza od apple, siri ci ako sa vola
11.04.2019 - 16:19:21
00
Ďakujem všetkým za svoje skúsenosti. Smart zásuvku ma nenapadlo pozerať na SVK a elektronike z číny ktorá by bola bez dozoru moc neverím. Takže offtopic troška ktorý celkom dosť dal k prehľadu.

Ak som to správne pochopil tak bojler, teda voda, sa zohreje do 10 minút. Preplachom hlavy tú hlavu zohrejem bližšie k požadovanej teplote, tzn že sa priblížim od obyčajného delonghi k niečomu "profi" a ak by mi to vyhovovalo, tak nemusím riešiť skoršie nahrievanie pre ohriatie hlavy. V podstate krok vpred by to bol a 10 minút viem akceptovať. Celodňové zapnutie alebo zapnutie keď nie som doma mi príde byť celkom riziko. Ono je to obdobný risk ako pri rýchlovarnej kanvici a je fajn ak domov nevyhorí.

elwood ďakujem. v podstate si mi priniesol podobnú situáciu ako mám. Aktuálne robíme kávu na DeLonghi EC820 a presne si trafil aj tú rôznorodú chuť kávy. Nejak ma to nerozčuluje, občas mám však fakt chuť dať si fajnovú kávu a keď sa mi nepodarí urobiť takú akú chcem tak je to troška sklamanie lebo pijem len 1 kávu denne.
11.04.2019 - 16:43:11
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Výživa a kozmetika / Energia)
keyboard_arrow_up