Velikost nieje uplne ten rozmer ktory je rozhodujuci. Treba pozriet reach , stack a uhly a porovnat napr stym co mas teraz a ci ti to vyhovuje. Rozne bajky su rozne dlhe a vysoke a pod... a kedze si ho uz zobral,len sa obavas,neboj sa nicoho a tie 4cm od odporucanej velkosti nic neznamena.
11.04.2019 - 09:48:51
01
Ono to niekedy ovplyvní aj dĺžka rúk a nôh. Mne na výšku 178 cm je tabuľkovo akurát rozmedzie M a L. No vďaka mojim krátkym hnátom musím aj na M skracovať posed predstavcom a nulovým ofsetom sedlovky.
11.04.2019 - 09:52:21
00
V praxi nejde o tabulky,ale o pocity z neho hlavne.
11.04.2019 - 09:55:39
010
[quote="@1470783"]jachmel napríklad to, že si ho nejazdil, neskúsil...

Len na zaklade toho? Ja tam vidim sirsie suvislosti, prepac.
11.04.2019 - 10:00:24
00
splicer napísal:
Pozdravujem vážení. Ma niekto skusenosti z väčším rámom než je predpisaný v tabulke na určitú výšku? Jedna sa konkretne o enduro 27,5.. v tabulke je uvedené L konkrétne od 180 - 190 cm. Jedná sa o neskutočne dobrú cenu. Z 3950 na 2000 €. Nový! tak som ho zobral. Meriam však 176. Bude to nezvratný problém? Urcite nepohodlie som ochotný oželieť,keďže bajk nebude na závod. Dik za odpovede :)

Myslim ze je tak 80% sanca ze ti bude velky a bude to zle. Ten zvysok pochybnosti vylucis len vtedy ak si ho osobne vyskusas. Takze je mala sanca, ze ti bude vyhovovat.
11.04.2019 - 10:27:07
00
splicer napísal:
Pozdravujem vážení. Ma niekto skusenosti z väčším rámom než je predpisaný v tabulke na určitú výšku? Jedna sa konkretne o enduro 27,5.. v tabulke je uvedené L konkrétne od 180 - 190 cm. Jedná sa o neskutočne dobrú cenu. Z 3950 na 2000 €. Nový! tak som ho zobral. Meriam však 176. Bude to nezvratný problém? Urcite nepohodlie som ochotný oželieť,keďže bajk nebude na závod. Dik za odpovede :)

Ak mas kratke nohy, mohol by si mat dost problem. Ak ich mas dlhsie (napr. po zem :lol:) tak by to nemusel byt problem. Sedlova trubka je 5cm vyssia. Reach/top tube nie je o moc dlhsi, ak tam nie je 4cm predstavec, tak to nebude problem. Moze byt, ze vacsi ram bude mierne nekomfotny v technickych pasazach. Dole kopcom ale myslim nie. Ale jedine co sa da povedat je, ze to musis vyskusat :) Ak by to bol problem, stale to pojde asi celkom dobre predat.
11.04.2019 - 10:38:16
00
Vďaka za odpovede. Premeral som starý bike (hT od Mondrakera) a niektoré parametre sú väčšie než na novom. Hlavne 7 cm predstavec. Takže ostava len čakať a vyskúšať ho v reále. Pak napíšem. Dik
11.04.2019 - 15:23:18
00
splicer mne polovicka bola tiez na hrane medzi M a L, resp. proporcne Mko, ale ked skusala v predajniach M bike, kopala kolenom do riaditok (cize dlhe nohy).
Skusila L a bolo to to prave. Skratila predstavec pred casom zo 100 na 60 a pochvalovala si. Vsetko sa udialo na GT 29" HT
11.04.2019 - 15:46:53
01
a ak ti nesadne, tak ho stale mozes skusit predat v bazari za 2500 :D
11.04.2019 - 18:04:47
03
lto Za A:
Podla mňa riešiš úplne zbytočnosti. Si na fóre nejaký ten piatok a vždy keď bolo čo vytknúť tak sa tu vždy vytklo, tak neviem čo sa tomu teraz čuduješ. Ak sa niekto v problematike orientuje aby vedel ze dva a dva su styri(ako si napisal "chalan sa vyzna celkom") a aj napriek tomu si na kolo osadi komponet, o ktorom sa vie že sa mu nedá veriť je blbosť. či to je 500 či 5000 peniažkove kolo je to fuk. :x

Za B: mrzí ťa, že co nie je drahe to je hejtovane a to čo je drahe hejtuješ sám. Toš kde je logika?
Všetko čo je drahé, nedostupné, vysnívané, kontroverzné.... malo vždy viac pozornosti ako to bežné, lacné, obyčajné, všedné, staré... A nema to nič s využitim, funkčnostou atd. Neviem, čo ti na tom príde nenormálne. :!:

Za C: Ďalej ako hovorca líščieho druhu sa musím ohradiť voči hanlivému pohľadu na nás líšky. Sme prefíkané no chválenkarstvo je pod našu úroveň. Do budúcna doporučujem vynechať. :P


rasto Aaaaale, raz za uhorsky rok sem prídem aj to ma hneď chytá zrádnik ako to tu čítam. Zašlá sláva.
12.04.2019 - 14:17:02
09
LittleFox:
Ja som niekde nieco hejtoval, lebo je drahe ? .. neviem o tom. Je to len nepochopenie toho co pisem, co vlastne vidno z toho, co si napisal /maximalne sa mohlo stat, ze som nieco kritizoval, lebo bolo nezmyselne drahe/.
Ten konkretny bajk ale nedostal hejt kvoli tomu konkretnemu komponentu, to si nepostrehol. Ak by si to postrehol, tak si si mohol usetrit tuto esej :)

Pozeram ale prave, ze ten Ibis je tvoj .. tak aby sme sa chapali, znovu zopakujem, ze na to, aky je to bajk, je odfoteny strasne /teda nie bajk, ale celkovo/. Pretoze namiesto toho aby vynikol, tak oci taha pozadie. To som napisal, ked sa ti to zda ako hejt, tak je to preto, ze si precitlively na bajk vzhladom na jeho cenu a tym sa znovu dostavame k podstate mojho posolstva, vpisanemu do prispevkov. Ak ide o drahy exluzivny bajk, som kriticky k veciam, ktore inak nechavam bez povsimnutia. Ostatne Ibis Ripley by bol ram, ktory by som na 95% bral, ak by som nebol kupil to, co som vtedy kupil. Takze ani nemam dovod hejtovat tento konkretny ram. Len jeho prezentaciu :)

Inak netreba si mylit hejt a kritiku. To sa mi zda, ze uz ludia nedokazu rozlisit.
12.04.2019 - 14:52:17
00
Pekná psychoanalýza človeče :D

Len škoda, že ja som vôbec nepísal o mojom biku.


ps: Chcel som to presne tak ako som odfotil. Ba dum tssss :hai:


Naposledy upravil LittleFox dňa 12.04.2019 - 15:03:14, celkovo upravené 2 krát.

12.04.2019 - 14:56:49
00
A aky je teda rozdiel v hejte a v kritike?
12.04.2019 - 14:59:18
00
LittleFox : a kde som teda hejtoval nieco co je drahe, ak smiem vediet ? Pretoze v tomto vlakne som sa kriticky vyjadril naposledy len v suvislosti s IBIsom. Ci len tak trepes do vetra, aby si mohol pisat eseje a zakoncis to nic nehovoriaci vyrazom o lietani. Rad by som vedel konkretnejsie, lebo inak len naprazdno melies somariny :)

Denisko5: dufam, ze tuto otazku nemyslis vazne.
12.04.2019 - 15:03:17
00
1.59%
12.04.2019 - 15:05:30
01
keyboard_arrow_up