mne pukala v tych nitoch prehadzka a tiez som polroka dumal co to je za pukanie a mazal a rozoberal vsetky lozisaka.
11.04.2019 - 19:00:08
00
no už ma to 4 výjazdy vytáčalo :D,
To sa mi na starých saltroch u SH nikdy nestalo. Aby pukal kĺb kladky
11.04.2019 - 19:04:02
01
MageZ napísal:
Tak este raz, kedze tebe to ocividne pribrzduje viac ako je unosne - ak si to v klude precitas znova, potlacis vztahovacme emocionalne vzplanutia, tak mozno prides na to, ze nikde neobhajujem Shimano, ale pranierujem celkovu potratovost bike komponent dodavatelov. A kebyze velmi chces, tak mozme pokracovat vytekajucimi prasatami na Elixiroch, zavdusnujucimi sa packami na Elixiroch a tiez aj Codami, s tymi sa dalo dost uzit. ;) A aby som pokrocil v nacatom, idem kupovat dalsie Formule. Nebudu to C1, lebo pri tych Taliani pekne skopcili zakladnu koncepciu od SRAMu - niektore serie boli uplne ale uplne na <>. ;)


A ze kto tu nieje v klude :D ach jaj
Prudko odporucam sebareflexivne a dyslexivne terapie ;) :D
11.04.2019 - 21:50:27
00
ked nepochopis napisane a zacnes inych oznacovat ako menej chapajucich, tak sa reakciam necuduj...a ked vidim tie tvoje "neopravytelne" Shimano packy", tak by som bol s "dys*" diagnozami opatrnejsi ;)
11.04.2019 - 23:11:03
03
dymONE napísal:
No z tej vsemoznej kompatibility XTR a Eagle mi vychadza len jedno. Ze si Japonci pekne skopcili zakladnu koncepciu od Sramu.


MageZ napísal:
Ked sa zacnu brzdy Shimano samovolne zasekavat, tak uverim. :)


MageZ napísal:
nikde neobhajujem Shimano, ale pranierujem celkovu potratovost bike komponent dodavatelov.


Really? :D Ked niekto nerozumie ani svojmu vlastnemu pisanemu textu, tak privlastky ako pribrzdeny a nechapavy su este velmi jemne. A to ze to niekoho donuti k tak chabej reakcii je len dokazom toho tvrdenia.
12.04.2019 - 05:31:15
00
dymONE napísal:
Myslis ten jeden model v prvej revizii, kde to hned dalsia revizia mala opravene? Pripadne si si vedel kupit opravnu sadu?
Tak si ideme co to rozpisat aj o tych tecucich, praskajucich a neopravytelnych Shimano pakach?

Nevedel kupit. Ked sa to zacalo diat, najprv zatlkali a oprava sada k dispozicii hned tak nebola a este to bolo kdejake, o cene nevraviac. Ak si dobre pamatam, jeden cas doporucovali menit celu packu. To bol rok cca 2016. Ano, Shimana su tiez svojske, o drahych Saintoch a ich kocepcii membrany by sa dalo pohovorit, to ze vacsina Shiman nebrzdi, tiez, ale na druhej strane prevazna vacsina Shimano sady packa/brzdic stoji menej ako stala len opravna sada do jednej Guide :lol: .. a ako bonus, okrem RSC a mozno RS , Guidy nebrzdili. A aj RSC sice brzdia, ale prehrievaju sa dost,lebo su (brzdice) z papiera. MageZ je na Guidy alergicky, je to zakazane slovo, ale kazdy mame to svoje :), zas ked je niekto na nieco alergicky netreba mu hned nadavat. Takto sa debaty nevedu.
12.04.2019 - 08:01:53
00
dymONE Dokazes citat s porozumenim? Lebo citat a citat s porozumenim je rozdiel.

Ty si hlesol svoj subjektivny nekonkretny dojem bez podpory dokazmi.

Ja som ho NIJAKO nespochybnil. Vid vyznam slova verit - https://slovnik.aktuality.sk/pravopis/slovnik-sj/?q=veri%C5%A5.

A ty sa spravas, ako keby som rozporoval to tvoje tvrdenie.


Cital si niekedy v zivote vobec nejaku knihu? Predpokladam ze ZS dokoncenu mas...
12.04.2019 - 08:05:50
00
Ak by si ty dokazal citat s porozumenim tak by si velmi rychlo zistil, ze jedine na co som narazal bolo to, ze asi nieje zrovna vhodne pouzivat za pozitivny priklad nieco co ma samo o sebe velmi posramotenu povest. Osobne si ale myslim, ze iba citat s porozumenim nestaci. Casto krat je ovela dolezitejsie prave pisanie s porozumenim.

A ak si myslis ze precitana kniha ci dokoncena uz akakolvek skola, su jednoznacnymi ukazatelmi scohpnosti jedinca citat s porozumenim, tak sa mylis. Ak si sa pytal len zo zvedavosti, tak ano precital a ano mam.
12.04.2019 - 09:26:19
00
Kde a aky pozitivny priklad? Co zas splietas? :drunk:
12.04.2019 - 09:33:45
00
Nechcem byť zlý, ale tento flame podľa mňa začal dymONE tým tvrdením, že Shimano skopírovalo SRAM na základe faktu, že použili rovnaký chod lanka, čím zabezpečili kompaktibilitu systémov.
To je tvrdenie na úrovni, že výrobca vyrobí koleso s rovnakým obvodom ako iný výrobca a preto to skopíroval, pričom neberieš do úvahy zmes, kladenie vrstiev atp.
Keď som tie prehadzovačky porovnával, XTR je oproti Eagle GX konštrukčne iná - trčí menej do boku, ramienkon nejde až tak dole pre najväčší pastorok, inak sa mechanizmus skladá pri pohybe, úplne inak je riešené upevnenie lanka - čiže to tvrdene si mohol napísať po reálnom porovnaní a nie len tak plácnuť.
K brzdám sa vyjadrovať nejdem.
Admin by mohol túto konverzáciu trochu poupratovať
Ešte doplnenie porovnania: XTR má naviac páčku prepínača spojky (clutch), nemá však zámok servisnej polohy (lock).


Naposledy upravil mars dňa 13.04.2019 - 09:09:46, celkovo upravené 1 krát.

12.04.2019 - 09:38:21
02
Admin nic neupratuje, max. Jezus a ten vam povie, ze ste si to sposobili sami :lol:
12.04.2019 - 09:42:54
00
mars napísal:
Nechcem byť zlý, ale tento flame podľa mňa začal dymONE tým tvrdením, že Shimano skopírovalo SRAM na základe faktu, že použili rovnaký chod lanka, čím zabezpečili kompaktibilitu systémov.
To je tvrdenie na úrovni, že výrobca vyrobí koleso s rovnakým obvodom ako iný výrobca a preto to skopíroval, pričom neberieš do úvahy zmes, kladenie vrstiev atp.
Keď som tie prehadzovačky porovnával, XTR je oproti Eagle GX konštrukčne iná - trčí menej do boku, ramienkon nejde až tak dole pre najväčší pastorok, inak sa mechanizmus skladá pri pohybe, úplne inak je riešené upevnenie lanka - čiže to tvrdene si mohol napísať po reálnom porovnaní a nie len tak plácnuť.
K brzdám sa vyjadrovať nejdem.
Admin by mohol túto konverzáciu trochu poupratovať

Neplac :)
12.04.2019 - 09:56:24
01
MageZ napísal:
Kde a aky pozitivny priklad? Co zas splietas? :drunk:


Ak naozaj potrebujes odpoved, tak je to este horsie ako som si myslel a pisal. Nemam viac co dodat ..
12.04.2019 - 09:57:01
00
dymONE napísal:
...Nemam viac co dodat ..


To si uz nemal od toho prveho prispevku. ;)
12.04.2019 - 09:58:53
01
halo, pls koniec diky :)
12.04.2019 - 10:04:37
05
keyboard_arrow_up