V skutočnosti katolicyklista ťaží zo svojej temnej XCO minulosti dodnes.
18.04.2019 - 14:37:05
00
treba ale uznať že robí pokroky, od strava wattov prešiel na stages watty a teraz som si prečítal, že nejaká disciplína je aj o technike a to mi prednedávnom tvrdil že cyklokros nie je o ničom ionom ako o FTP, teda o tom ktoré máš od narodenia :D ešte najazdí zopár výškových metrov na dráhe a nájde správny smer, dajte mu čas...
18.04.2019 - 14:42:36
04
Další muderec. Nevie, že každý má určitú hodnotu FTP od narodenia, ktorú potom može tréningom meniť. Dajte mu ešte čas, ...
18.04.2019 - 14:45:59
00
Hosť napísal:
S časom. Príd vyskúšať. Celkom sranda. Rýchle krúžiť a snažit sa udržat medzi červenou čiarou. A ti poviem, že je dost rozdiel medzi 27, 30, 35, 38, ... km/h íst hodinu. Nedokázal by si. Udržat sa medzi červenou čiarou. Podobne ako určite nevieš, aký je rozdiel medzi koňom.


Toto by som celkom vážne poprosil rozbiť na drobné - z čoho v diskusných príspevkoch na mtbiker.sk vyplýva, že dotyčný sa neudrží medzi červenou čiarou (teda za seba by som sa vzhľadom na parametre dráhy a kinetickú energiu potreboval udržať sa minimálne medzi čiarami, najlepšie rôznofarebnými alebo na červenej čiare (našťastie ale nie som No. 1 slovenský Strava dráhar)). A za predsviatočnú nechápavosť sa ospravedlňujem, ale za 40 rokov života som zvyknutý na porovnanie rozdielu medzi koňom a pštrosom, gepardom, antilopou alebo žirafou (ale načisčisto sa strácam, keď sa neporovnáva aspoň medzi koňom a koňom napríklad) ...
18.04.2019 - 14:50:27
00
Volodja napísal:
S kym sa tam vlastne pretekas na tej drahe, ze uz si tuto spolocnost dotiahol do WorldTour diskusneho fora? Pozeram, ze ten 13ty v tej tabulke ma horsi vykon ako ten francuz, ktory dal v hodinovke 27km - ked mal uz cez 100 rokov. Navyse ta tabulka nehovori o najrychlejsej slovenskej Strava hodinovke, kedze vsetkym tym borcom trvala ta hodinovka dlhsie ako hodinu.


Pozrel som si ešte raz tie časy pri hodinovke. Na strave sa hodinovka na dráhe nastavuje dosť komplikovane. V podstate sa dá prejdená vzdialenosť porovnať údajom rýchlosti. Teda stĺpce, kde sú uvedené priemerné rýchlosti cyklistov sú zároveň aj prejdenými vzdialenosťami za 1 hodinu. A v téme WT, MS, ME atď. sa to ocitlo v spojitosti s príspevkom matej.burian1 o hodinovke. Pre porovnanie. Aké vzdialenosti prešli cyklisti za 1 hodinu na slovenskej dráhe pri použití aplikácie strava.com Teda možno by sa to dalo zaradiť medzi ,,atď,,.
18.04.2019 - 15:52:48
00
Hosť napísal:
treba ale uznať že robí pokroky, od strava wattov prešiel na stages watty a teraz som si prečítal, že nejaká disciplína je aj o technike a to mi prednedávnom tvrdil že cyklokros nie je o ničom ionom ako o FTP, teda o tom ktoré máš od narodenia :D ešte najazdí zopár výškových metrov na dráhe a nájde správny smer, dajte mu čas...


Zas klameš, intriguješ. Tvrdil som ,,Hodinový cyklokros je veľmi o FTP - 60 minútovom dosiahnuteľnom maxime.,, nie že je o ,,ničom inom ako o FTP,, o ktorom furt nemáš jasno, čo to vlastne je - že je to vrodená vlastnosť, u každého ,,na štartovnej čiare,, iná a v rozličnej miere ovplyvniteľná. Ešte si z toho robíš srandu.
18.04.2019 - 16:43:36
00
CX aj XCO sú práveže o technickej vyspelosti a anaeróbnych schopnostiach.
18.04.2019 - 16:49:13
04
CX, XCO sú o mnohom. Veľmi o FTP. Dokonca technická vyspelosť je o aktuálnom FTP, anaeróbne schopnosti sú súčasťou FTP. Ak máš hodnotu 5,5 dokážeš technické nedostatky nahradiť kondíciou - vysokou hodnotou FTP. Opačne to neplatí. Môžeš mať vysokú ,,hodnotu,, technických zručností - pri horšej kondícii to nedorovnáš. Tvoje technické schopnosti sa menia v samotnom preteku - podľa kondície. Na začiatku s nimi nemusíš mať problém, neskôr prídu chyby. Dostaneš v preteku od víťaza, najlepších, s rovnakými, horšími technickými schopnosťami 5 a viac kôl.


Naposledy upravil Hosť dňa 18.04.2019 - 17:21:54, celkovo upravené 2 krát.

18.04.2019 - 17:07:36
00
Chcelo by to si trochu oddýchnuť, nech to môže človek vstrebať toklkých informácií
18.04.2019 - 17:20:29
02
Ešte ma nemáš bloknutého ? Posledný mohykán fóra.
18.04.2019 - 17:29:11
00
Nie nemám, len potrebujem trochu čas, aby som sa vedel zorientovať o čom rozprávaš
18.04.2019 - 17:34:49
01
Hosť napísal:
Zas klameš, intriguješ. Tvrdil som ,,Hodinový cyklokros je veľmi o FTP - 60 minútovom dosiahnuteľnom maxime.,, nie že je o ,,ničom inom ako o FTP,, o ktorom furt nemáš jasno, čo to vlastne je - že je to vrodená vlastnosť, u každého ,,na štartovnej čiare,, iná a v rozličnej miere ovplyvniteľná. Ešte si z toho robíš srandu.


keby som mal chuť s tebou strácať čas, tak ti tie tvoje konkrétne výroky nájdem a zacitujem ti to, ale aj tak by si tvrdil niečo iné... na druhú stranu je dosť možné, že si to už medzičasom 10x editoval a už tam je iná múdrosť ako na začiatku. ako by ti stax napísal zo dňa na deň horšie, ivan....
18.04.2019 - 19:18:23
03
Práve, že som tie výroky našiel a odcitoval som ti ich. To čo je v úvodzovkách. Máš ich neupravované v téme ,,Cyklokros,, 5.2.2019 o 15:49. Žiadne col sem col tam, od buka do buka. A kamaráta si volá na pomoc. Už sám nevládzeš ? Stále lepšie a lepšie.
18.04.2019 - 19:35:54
00
tulenik napísal:
CX aj XCO sú práveže o technickej vyspelosti a anaeróbnych schopnostiach.

Suhlasím s tuleníkom. Tri roky som sa motal s detmi z miestneho klubu po pretekoch slovenského pohára xco . Mozem len potvrdit ,ze nevyhrávali deti s vyššou hodnotou FTP ale tie co mali lepší anaerobny výkon. Pri cyklokrose je to este výraznejšie.
Lepsie hodnoty FTP pomáhaju pri MTB maratónoch.
18.04.2019 - 21:16:27
00
Hosť napísal:
Bavíme sa o nominácii na OH. Kto mal nárok štartovať v Riu, pokiaľ neboli žiadne preteky, podľa ktorých by štartoval ten, kto si v nich vybojoval účasť.

Ty vieš aké boli stanovené nominačné kritériá? Rada sa nechám poučiť.
18.04.2019 - 21:22:00
03

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up