ivan, neviem ako vlsu, ale ty rozhodne trpíš hlbokým neporozumením testovacím metodikám
a ešte raz, FTP v žiadnom prípade NIE JE žiadny "hodinový maximálne udržateľný výkon", tu to máš priamo od Otca Zakladateľa:

Prílohy:

Clipboard01.png
Clipboard01.png 475.47 KiB thumb_up0thumb_down

19.04.2019 - 01:22:10
00
Nerob tu i s dajakým otcom z toho guľaš. FTP je 60 minútový funkčný prahový výkon vo W/kg. Sa už konečne uvedomte. Otca vášho. Obidvaja.
19.04.2019 - 01:28:40
00
Pojem FTP zaviedol Andy Coggan, presne ten, ktorý na obr. vyššie uvádza, že FTP zodpovedá MLSS (teda maximálnemu výkonu, pri ktorom je hladina laktátu dlhodobo konštantná). Takže jeho vyjadrenie je asi určujúce, nem? A mimochodom, v tej diskusii o pár príspevkov nižšie Otec Zakladateľ píše doslova toto:
" As 60 min, that has never been the definition of FTP, because the duration you can sustain such an intensity varies between individuals (as does the duration you can maintain MLSS or CP)."
Takže NIE, Coggan, ktorý DEFINOVAL FTP, ho NIKDY nedefinoval na báze schopnosti udržať tento výkon 60 minút. Takže Sám Veľký Coggan nám tu vyvracia tvoj čo? ŽVÁST.
"Surprisingly", pre väčšinu ľudí MLSS = AnP = LT2 alebo je v jeho tesnej blízkosti.
Je pravda, že pre časť trénovaných cyklistov je to hodinová MMP. Ale kľúčové slová sú tam "časť" a "trénovaných".
Takisto je pravda, že pre časť trénovaných cyklistov je to 95 % z 20 min max. average power. Opäť sú tam tie isté kľúčové slová, "časť" a "trénovaných". Bežní ľudkovia tu z fóra by mali FTP skôr niekde v blízkosti 80-85 % z 20 min max av power.
MLSS sa určuje z laktátovej krivky, ideálne v špeciánom režime (kde sa overí, že na AnP naozaj nastal steady state, nie že sa iba nájde AnP). Mimochodom, AnP tiež nie je na 4 mmol/l, ako si tu skúšal evanjelizovať - to je len referenčná hodnota Average Joea. Profík bude mať koncentráciu laktátu na AnP "surprisingly" NIŽŠIE (ale na výkone, na ktorom by Average Joe do minúty skapal biednou smrťou).
Všetky ostatné testy boli vyvinuté "for convenience", keďže meranie MLSS vyžaduje laboratórium, ergometer, odber krvi a analyzátor hladiny laktátu. Čiže to nie sú exaktné metódy, iba približné (v analytickej chémii to voláme metóda exaktná vs metóda prevádzková).
19.04.2019 - 01:50:46
017
Hosť napísal:
Ako by som rozhodol pred Riom a dalšími olympiádami ? Podmienka účasti by mala byť odjazdiť poslednú sezónu pred OH na MTB pretekoch s určitou výkonnostnou úrovňou, na rozličných tratiach, s rozličnými povrchmi - terénne prekážky, veľkosť, tvar, množstvo a usporiadanie kamenných prekážok, ... čo by mohlo byť akou takou zárukou získania potrebných skúseností na dokončenie olympijského preteku.

V podstate sa dá súhlasiť, ale mám tri pripomienky:
= predstav si, že by išiel do Ria Mišo. Čo by sa spustilo v médiách. Dnes by tu väčšina vypisovala, čo by dosiahol Peťo, keby tam bol.
= Sagan je dnes v podstate mimo "systému". Je niečo ako Messi alebo Ronaldo. Messi povie nejde reprezentovať. Tréner urobí zostavu a taktiku k zápasu. Príde Messi a povie že nastúpi. Postaví ho tréner??
= počul som aj takýto pohľad: Sagan keď vyhral juniorov MS v XC tak mal obuté tufy. Tie ťažko prerazíš. Na olympiáde mal všetko Specialized..
19.04.2019 - 08:05:00
00
Netreba sa s tým bavit . Ako americké trials. Na olympiádu idú prví traja z nominacneho preteku. Môžu aj tragáče padat. Nikoho to nezaujíma.
19.04.2019 - 08:53:34
00
Peter v roku 2016, keď štartoval na ČP XCO v Teplicích, skončil na 4. mieste. Myslím, že dokonca prvé tri kolá viedol a potom mal pád alebo technické problémy. Každopádne, toto je výsledok, ktorý sa iným slovenským "nominantom" na Olympiádu v čase kvalifikácie na ČP XCO určite nepodaril.
19.04.2019 - 09:16:04
05
Má byť vypísaný oficiálny nominačný pretek. Kto sa ho nezúčastní - jeho problém. Ze niekto ochorie, spadne, ... nedokončí. Aj neochorieť, nespadnúť, nemať defekty ... treba vedieť. Nejlepší to vedia. Všetky ostatné spôsoby nominácie vytvárajú priestor pre netransparentnosť, špekulácie, zákulisné ťahy. V konečnom dôsledku potom nerozhoduje o účasti na OH samotný pretekár ale niekto iný.
19.04.2019 - 09:29:29
00
Ivan stalo sa ti niekedy v živote ,že si nemal pravdu?

Kristína áno mal defekt . Inak by vyhral . Čo sa týka OH tak sa pýtal Sagan Čechov na veci ,ktoré ich prekvapili . Myslím tým prekonávanie prekážok . Sami sa čudovali ,že rieši technicke veci čo oni majú v malíčku.
Bohužiaľ ťa trať bola extrémne náročná . Mal na viac . Určite nebyť aspoň toho druhého defektu tak do 10by bol. A nebyť prvého.. no veď ste videli po prvom kole . Sam Schurter sa zacudovane pozeral ,že kde sa nabral Sagan z posledného radu za ním. A to spomeniem ,že keď skúšal štarty tak 3x roztrhol reťaz !! Keby bolo keby . Lamiho chápem , aj ja by som bol strašne sklamaný . Bohužiaľ máme podmienky ake máme a tí čo sa snažili vyjazdit body na účasť by si to azda aj zaslúžili . Ideálne by bolo keby mohli ísť dvaja . Lami a Sagan. Možno sa.mylim pocit že nám chýbalo pár bodov na účasť dvoch ľudí . A v hre bol aj Haring. Neviem možno sa mi to pletie s niečím. A to je memento pre SZC aby sme mali lepšie možnosti na účasť v XCO. Oni sú zodpovední za to .
19.04.2019 - 10:38:51
03
tulenik napísal:
Pojem FTP zaviedol Andy Coggan, presne ten, ktorý na obr. vyššie uvádza, že FTP zodpovedá MLSS (teda maximálnemu výkonu, pri ktorom je hladina laktátu dlhodobo konštantná). Takže jeho vyjadrenie je asi určujúce, nem? A mimochodom, v tej diskusii o pár príspevkov nižšie Otec Zakladateľ píše doslova toto:
" As 60 min, that has never been the definition of FTP, because the duration you can sustain such an intensity varies between individuals (as does the duration you can maintain MLSS or CP)."
Takže NIE, Coggan, ktorý DEFINOVAL FTP, ho NIKDY nedefinoval na báze schopnosti udržať tento výkon 60 minút. Takže Sám Veľký Coggan nám tu vyvracia tvoj čo? ŽVÁST.
"Surprisingly", pre väčšinu ľudí MLSS = AnP = LT2 alebo je v jeho tesnej blízkosti.
Je pravda, že pre časť trénovaných cyklistov je to hodinová MMP. Ale kľúčové slová sú tam "časť" a "trénovaných".
Takisto je pravda, že pre časť trénovaných cyklistov je to 95 % z 20 min max. average power. Opäť sú tam tie isté kľúčové slová, "časť" a "trénovaných". Bežní ľudkovia tu z fóra by mali FTP skôr niekde v blízkosti 80-85 % z 20 min max av power.
MLSS sa určuje z laktátovej krivky, ideálne v špeciánom režime (kde sa overí, že na AnP naozaj nastal steady state, nie že sa iba nájde AnP). Mimochodom, AnP tiež nie je na 4 mmol/l, ako si tu skúšal evanjelizovať - to je len referenčná hodnota Average Joea. Profík bude mať koncentráciu laktátu na AnP "surprisingly" NIŽŠIE (ale na výkone, na ktorom by Average Joe do minúty skapal biednou smrťou).
Všetky ostatné testy boli vyvinuté "for convenience", keďže meranie MLSS vyžaduje laboratórium, ergometer, odber krvi a analyzátor hladiny laktátu. Čiže to nie sú exaktné metódy, iba približné (v analytickej chémii to voláme metóda exaktná vs metóda prevádzková).


Tomuto sa hovorí - holá veta rozvinutá rozvinutá do nepríčetna. Tuleň, nie tebou alebo skôr nie len tebou. Samozrejme, že všetko hore platí - až na testovací FTP, 20 minútový, ... guľáš. V praktickej činnosti sa z toho športovec ale moc nenaje. Tieto takmer bezchybné teórie 99,999 % cyklistov v živote neuplatní, nevyužije, nemá šancu použiť. Nie sú profesionáli - majú iné zamestnanie alebo nemajú, ale neživia sa cyklistikou, pretekaním. Ad1. Určite nemôže niekto ,,potvrdiť,, akýsi podiel FTP a anaeróbneho výkonu na výkone v preteku detí. Ad2. ,,Zakladateľ FTP,, nebude diktovať, ako sa bude ,,jeho vynález,, interpretovať v praxi. Ak sa niektorí rozhodnú brať ako merítko funkčného prahového výkonu 60 minútové zaťaženie https://www.trainingpeaks.com/blog/power-profiling/
budú tak robiť bez ohľadu na vynález pána otca. ,,Zdonaľovateľ,, jeho vynálezu - 20 minútový otec - bude zas ostatných presviedčať o výhodach svojho výmyslu. Otec číslo 3 - 10 minútový zas bude ...
19.04.2019 - 10:59:34
00
slavomirk napísal:
Ivan stalo sa ti niekedy v živote ,že si nemal pravdu?

Kristína áno mal defekt . Inak by vyhral . Čo sa týka OH tak sa pýtal Sagan Čechov na veci ,ktoré ich prekvapili . Myslím tým prekonávanie prekážok . Sami sa čudovali ,že rieši technicke veci čo oni majú v malíčku.
Bohužiaľ ťa trať bola extrémne náročná . Mal na viac . Určite nebyť aspoň toho druhého defektu tak do 10by bol. A nebyť prvého.. no veď ste videli po prvom kole . Sam Schurter sa zacudovane pozeral ,že kde sa nabral Sagan z posledného radu za ním. A to spomeniem ,že keď skúšal štarty tak 3x roztrhol reťaz !! Keby bolo keby . Lamiho chápem , aj ja by som bol strašne sklamaný . Bohužiaľ máme podmienky ake máme a tí čo sa snažili vyjazdit body na účasť by si to azda aj zaslúžili . Ideálne by bolo keby mohli ísť dvaja . Lami a Sagan. Možno sa.mylim pocit že nám chýbalo pár bodov na účasť dvoch ľudí . A v hre bol aj Haring. Neviem možno sa mi to pletie s niečím. A to je memento pre SZC aby sme mali lepšie možnosti na účasť v XCO. Oni sú zodpovední za to .


Stalo. x - krát.

Sagan na OH, čo sa týka celého, komplexného výkonu - fyzická a psychycká zložka - na viac nemal. Na nedostatočnej úrovni bola psychická stránka - vedomosti, skúsenosti s MTB pretekaním v posledných rokoch.
19.04.2019 - 11:13:14
00
Ivanko, vo vede je to tak, že kto niečo definuje, je pán situácie (a pojmu samotného). Byť ty môj študent, tak nasleduješ svoj index z okna, pretože voľný výklad pojmov a prekrúcanie definícií je konečná (preto my od hard sciences máme prču z hjúmnitíz, ktoré sú ovládané poryvmi politiky a keď sa zmení režim, môžu všetko reinterpretovať optikou nového systému).
FTP je proste výkon na MLSS a všetko ostatné sú aproximácie. A je úplne jedno, že sa s tým nevieš vyrovnať a budeš si mlieť svoje blbosti.
19.04.2019 - 11:18:01
05
To ,,neprekrúcam,, ja ale zdokonaľovatelia - ja som 20 minútový, 10 minútový, ... test nevymyslel. FTP nie je žiadne MLSS ale to, čo sa používa v praxi - https://www.trainingpeaks.com/blog/power-profiling/, ... Môžeš teoretizovať koľko chceš. A že u detí vyhrávali tie s lepším anaeróbnym výkonom ako vytrvalostným je nezmysel. Kľudne medzi nimi mohol byť budúci Valverde, Alaphillipe, ... s rovnakým anaeróbnym aj aeróbnym výkonom. Tuleň. Tu nie si medzi študentmi, s indexami, ...



19.04.2019 - 11:22:20
00
Sagan nebol psychicky ok? Zamysli sa už nad tým čo tu produkujes . To tak možno ty Videl si vôbec tie preteky? Pozri si aspoň štart . Alebo Teplice ,kde sa mali možnosť zúčastniť aj naši ako nominačné kritérium . Je to na YouTube . Wau. Ty vieš roky dozadu ako a cítil a prečo nedokončil. Vždy si prosposobis každý argument a prekrucujes tak aby si mal pravdu ***** ty musíš byť iný prípad .
19.04.2019 - 12:47:50
07
Vedomosti, skúsenosti patria do psychickej zložky športového výkonu. Nepísal som, že nebol psychicky ok ale že nebola táto zložka športového výkonu na dostatočnej úrovni. Nemal najazdený dostatočný počet MTB pretekov, skúseností, vedomostí na dokončenie preteku na OH. Chapandos ? Nič som neprekrútil. Trepeš somariny. Ty si prekrútil čo som napísal - ,,že nebol psych....,,. Toto som písal ?
19.04.2019 - 12:53:28
00
Nie zas vymýšľaš a prekrucujes. Napísal si že fyzicka a psychická zložka na viac nemal. Keďže po prvom kole bol 3-ti z 50miesta asi nemal fyzicky a napr. Fontana dostal rovnako defekt ako Sagan . A popadalo veľa dlhoročných bikerov ,niektorí išli pešo na miestach kde Sagan ziazdoval. Možno je za tým psychika . Ty vieš ,ty si odborník na XC ,psycholog,tréner ,lekár . Že s tvojimi znalosťami ešte nie si v SZC ako tréner . však ? Čím to bude že nie si ?
19.04.2019 - 13:11:38
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle / Cestné)
keyboard_arrow_up