Ak zatocim zadnym kolesom na biku, tak tam nieco prerusovane huči, ako keby nieco o nieco suchalo... o brzdy nesucha. ale ak dlhsie ho necham tocit tak uz to prestane.. Co to moze byt? je to novy bike. :roll:
05.04.2008 - 15:12:53
00
co naboj aky tam mas naboj?
05.04.2008 - 18:41:24
00
naboj je shimano deore, pojdem asi dat reklamovat bike...
05.04.2008 - 19:33:54
00
naboj je shimano deore, pojdem asi dat reklamovat bike...

možno stačí zobrať len koleso.
05.04.2008 - 19:40:05
00
Ja mám podobný problem. Teraz mi prišiel bike, práve som ho doskladala, problém je s predným kolesom. Keď ho zatočím šúcha sa o brzdu a robí taký pohyb, podobný ako keď je na kolese osmička. :roll:
brzdy sú tam tieto Hayes MX4 disc (6")
08.04.2008 - 18:36:59
00
zle nahodený plášť? :D
08.04.2008 - 18:51:02
00
A si si ista ze je to kolesom??? moze to byt aj krivo nasadenou brzou (prasa). skus zobrat nejaku ceruzku a priloz ju na vidlicu tesne k rafiku a zatoc kolesom...ked bude robit osmicku tak treba docentrovat...a ked nie tak to bude asi ta brzda.
08.04.2008 - 18:52:12
00
no nakolko su tam mechaniky a "koleso" sa sucha o brzdu myslim si ze myslis kotuc ze ti vlastne sucha kotuc o strmen a na to tam mas dva imbusy 5ky a ked ich povolis a zabrzdis brzdu a dotiahnes malo by to bud prestat alebo robit minimalne ono si to musi aj casom sadnut .. a keby si si nevedela rady s tym zabehni do hocijakeho obchodu oni ti to spravia je to malickost 8)
08.04.2008 - 18:54:37
00
Napriklad mne v prednom kolese mirne puká a ked ho roztocim tak sa ovela rychlejsie zastavi ako zadne. Zistil som, ze to je v naboji, konkretne jeden konus ma na povrchu mirne ryhy sposobene tym ze to blbe tesnenie ktore je na konuse vbehlo dnu. Nechapem co v tom shimano robia. :evil:
Teraz musim zhanat tie atypicke konusy :roll:
08.04.2008 - 19:02:27
00
jj, díky za rady, idem sa s tým teda ešte pohrať :)
08.04.2008 - 20:25:11
00
MIMOCHODOM!!!

Toto sa netýka nábojov s priemyslovými ložiskami:

Veľa ľudí rýchloupínacie náboje od nova nenastavuje a na bicykli ich stiahne pomerne veľkou silou. Samozrejme, že majú skrátenú životnosť. Viete aké obrovské tlaky pôsobia na ložiská (misky, guľôčky a kužele) a ešte na ňom nesedíte? Mal som kamoša, čo menil XTRkové náboje každú chvíľu a nadával, čo je to za šmejd. Ale keď som videl ako "RVE" rýchloupínak, tak som si len vzdychol... Chudáčik náboj.

Ložisko nastavte s vôľou. Kužeľe však zakontrujte dobre, aby sa nepovolili, ale s citom - pozor na závit. Nasadte koleso do rámu (vidlice) a tiež s citom utiahnite rýchloupínak. (mne sa ešte nikdy nestalo, že by sa aj zľahka upnutý rýchloupínak niekedy povolil, či vypadlo koleso).

Pri postupnom pretáčaní kolesa, skúste kývať kolesom do strán. Ak cítite pri určitom pootočení vôľu, tak rýchloupínak stiahnite o niečo viac a znovu vyskúšajte postupne po celom obvode. Ak už vôľa nieje, máte vyhrané. Ak je niekde vôľa aj po silnom dotiahnutí rýchloupináka, celý postup opakujte odznova. Sami potom zistíte akú vôľu treba nechať pred upnutím kolesa do rámu (vidlice).
08.04.2008 - 20:59:07
00
Tiez nechapem ludi co klucom dotahuju konusy a potom nadavaju na naboj, ale v mojom pripade to bolo sposobene nestastnym umietnenim tesnenia na konuse. :x
Dotiahnutie rychloupinaka nema vplyv na konusy, aspon pokail tam su kontrovacie matice.
09.04.2008 - 16:38:11
00
Túto tému kužele som spomenul le pre tých, čo s nimi majú problém...

Čudoval by si sa, ale rýchloupínak má podstatný vplyv na kónusy. Stláča totiž celý náboj o niekoľko stotín milimetra. Môžem ti to jednoducho dokázať :-)
Preto keď veľkou silou stiahneš rýchloupínak, tak stlačíš vlastne obe ložiská. Preto ich ja vždy zakontrujem s vôľou.
09.04.2008 - 21:13:17
00
[quote=""]MIMOCHODOM!!!

Toto sa netýka nábojov s priemyslovými ložiskami:

Veľa ľudí rýchloupínacie náboje od nova nenastavuje a na bicykli ich stiahne pomerne veľkou silou. Samozrejme, že majú skrátenú životnosť. Viete aké obrovské tlaky pôsobia na ložiská (misky, guľôčky a kužele) a ešte na ňom nesedíte? Mal som kamoša, čo menil XTRkové náboje každú chvíľu a nadával, čo je to za šmejd. Ale keď som videl ako "RVE" rýchloupínak, tak som si len vzdychol... Chudáčik náboj.

Ložisko nastavte s vôľou. Kužeľe však zakontrujte dobre, aby sa nepovolili, ale s citom - pozor na závit. Nasadte koleso do rámu (vidlice) a tiež s citom utiahnite rýchloupínak. (mne sa ešte nikdy nestalo, že by sa aj zľahka upnutý rýchloupínak niekedy povolil, či vypadlo koleso).

Pri postupnom pretáčaní kolesa, skúste kývať kolesom do strán. Ak cítite pri určitom pootočení vôľu, tak rýchloupínak stiahnite o niečo viac a znovu vyskúšajte postupne po celom obvode. Ak už vôľa nieje, máte vyhrané. Ak je niekde vôľa aj po silnom dotiahnutí rýchloupináka, celý postup opakujte odznova. Sami potom zistíte akú vôľu treba nechať pred upnutím kolesa do rámu (vidlice).[/quos tymto mas fakt pravdu mne to poradil kamos a fungovalo to nic nerupalu ani nebuchalo
15.04.2008 - 18:27:20
00
keyboard_arrow_up