Nie, to bolo v hláseniach Poľovníckeho zväzu, isto to bolo aj viac. Išlo vyslovene o streľbu na psov a mačky v revíroch, čo oni považujú za "škodnú". Treba zas otvorene povedať, že čiastočne to je aj oprávnené, najmä svorky väčších psov dokážu dotrhať zver, zamordovať mláďatá, videl som pár veľmi škaredých fotiek. Veď nedávno kolovalo video, ako v Rakúsku zabil pes jednej českej turistky srnu rovno na zjazdovke. Ak pri Devínskom jazere svorka pred časom zabila fotografa/ornitológa, trúfnu si aj na akékoľvek zviera. V týchto prípadoch je odstrel takého túlavého psa oprávnený a ak niekto nemá vychovaného psa tak, že prenasledovanie zanechá po jednom zapísknutí, musí počítať s tým, že o psa môže prísť.

Čo už ale absolútne nechápem, to je streľba na psa, ktorý žiadnu zver nenaháňa, je pár metrov od pána a nie je nijakou hrozbou.
23.04.2019 - 17:55:32
03
to som raz zažil, skrížili mi cestu na biku, svorka veľkých bielych psov hnala srnu, jeden sa ma tušim zľakol a stočil to trochu mimo.. každopádne po pár metroch som si všimol že dolu v doline je pri posede polovník, tam som mu to šiel nahlásiť a len pokrčil plecami, že čo on s tým... že našli si minule niečo strhnuté
23.04.2019 - 18:04:30
00
Minule mi hovoril nejaký "myslivec", že štandardné plemeno psa (pokiaľ to nie je chrt) nedokáže dobehnúť zdravého jedinca vysokej zvery. Zvyčajne sa tak stane ak sa jedná o choré alebo zranené zviera.
23.04.2019 - 18:30:59
01
Existuje také staré porekadlo – veľa psov je zajacova smrť...
23.04.2019 - 18:54:08
01
ja si zase myslim, ze polovnik bez dozoru (navolno pusteny) je skodna, lebo by mohol nieco zastrelit.
23.04.2019 - 18:59:46
01
Tej skodnej je viac. Straka narodna,smerak dlhoprsty, pilcik husquarnovy, lesnik zetorovy, ...
23.04.2019 - 19:20:04
01
user_id napísal:
A nielen zver, ale psy su rizikom aj pre ludi. Napr. mna kusli v lese uz 2x, takze ak by niekto navrhoval celoplosnu povinnost vodenia psov na vodzke, okrem ohradenych vybehov na to urcenych a sukromnych dvorov, som za.


Úprimne...jeden z dôvodov prečo som sa vyprdol na jazdenie na MTB boli aj neustále problémy s voľne pustenými psami v prírode. Boli to psíčkari ktorích psy behali bez dozoru, kedy som majiteľa psa videl kdesi v prdeli na konci lúky otočeného smerom odomňa a jeho pes si to veselo smeroval na mňa. Druhá skupina boli voľne pustené psy na salašoch a priamo pastierske na lúkach s ktorými mám bohaté "veselé" príhody a nakoniec tretia skupina boli strážne psy napr. na družstvách,drevoskladoch (konkrétne odporúčam na Liptove cestu na spodnú (nie hornú !!!) nádrž Čierny Váh a drevosklad pred nádržou alebo prechod z Malužinej do Lipt. Jána cez kamenolom vo Svidove pri Malužinej....ak trafíte na strážnikov ktorí doprajú svojim štvornohým pomocníkom slobodu mimo oplotený objekt tak sa smiechu nezdržíte :y: . A keď som opodiaľ stretal oproti mne idúcu rodinku s troma deťmi na bicykloch tak som chlapovi stihol povedať aby si dal pozor na zatvorenú rampu za zatáčkou a voľne pusteného psa. Ktovie ako dopadli :^) .
23.04.2019 - 20:48:00
00
milos21: v rocenke 2011 uvadzaju odstrel cez 7tisic psov a 11tisic maciek. Tie psy dost dobre nechapem, mackami sa zrejme bavia a ucia sa strielat.
23.04.2019 - 21:04:26
00
údajne tie mačky žerú bažantom vajcia a malé a ešte hrozí párenie s mačkou divou, aspoň taký argument som počul.. ale mačka divá je tu tušim jeden pár niekde hlboko v horách... ale inak je to asi len záľuba v usmrtení živého tvora
23.04.2019 - 21:13:01
00
Stale tu pletiete legitimne pripady opustenych, zatulanych* psov a pripady, ked je pes oznaceny, nestve ziadnu zver a je par desiatok metrov od majitela, len ho este polovnik nezbadal. Osobne si myslim, ze ak polovnik uvidi volne pusteneho psa, mal by minimalny cas pockat, ci jeho majitel nie je nahodou za zakrutou**, pripadne zakricat, alebo inak na seba zvukovo upozornik, kedy si vacsina majitelov svojho psa privola (alebo aspon ja to tak robim, pokial niekoho vidim alebo pocujem v dialke) a az potom, ked si je na 100% isty, tak...

* pes moze byt kludne legitimne zatulany, mohol sa stratit v meste, tazke nemusi byt oznaceny, mohol utiect (a jeho majitel ho hlada) ale to este stale podla mne nie je dovod na bezduche odstrelenie psa. To je podla mna absurdne.

** nech odo mna ziadny polovnik nevyzaduje, aby som na svojho psa v lese stale videl. Az oni budu so 100%-nou istotou vediet, na co strielaju, tak mozno potom o tom porozmyslam....
23.04.2019 - 22:13:31
04
Ale ved ti nad tebou jasne pisu, ze ich psy zver duria, ale iba par sto metrov... A to sa predsa moze, lebo polovnici chodia do lesa na Nive a cigani a blablabla
24.04.2019 - 06:43:40
00
aha takže problém je ak pes vydurí zver a ona potom pobehuje namiesto toho, aby pokojne stála v dostrele pred posedom ... nebude on poľovník predsa strieľať na ťažší terč ... lebo to by už bol šport a musel by si byť istý ... on potrebuje kľudnú zver na jednoduché zásahy
24.04.2019 - 06:56:01
00
Ako hadzat hrach o mozgove bunky...
Nahananie zvery je lov aka pytliactvo. A aj to tym pytliactvom casto konci, aj ked to uz tunajsi hrdinovia nepriznaju. Preto danu problematiku riesi polovnicka straz a prenesene polovnici.
Zakon je jasny a na moj vkus az moc benevolentny. Neviem preco by mal mat tvoj pes pravo v lesoch lovit zver. Lebo je tvoj?
Zvys si pravne povedomie, vycvic si psa, aby od teba neutekal a ked to nedokazes, maj ho na vodzke a je po pseudoprobleme.

Inak funny aky je tu kazdy ochranar zvierat a broji proti zlym polovnikom, ale iba do momentu, ked sam porusuje zakon a duri zver. Ci uz psom, alebo motorovym fukarom, jazdenim v 5. stupni alebo inou pichovinou. Vsetci su zli, len ja som lietadlo.
24.04.2019 - 08:06:00
08
aj človeka pytliaka, by mali rovno bez súdu *****, ak ho uvidia ako štve zver? nežijeme v 15storočí aby platilo nejaké stanné právo
24.04.2019 - 08:40:31
01
"Zakon je jasny"

@cokupit ale ved to beztrestne pravo polovnika odstrelit v podstate akeholkolvek psa tu cely cas riesime. BTW a co poranene zvierata, ktore slepy polovnik na prvy krat nesundal? To je akoze uplne ok? A boh vie, kolko ich ani nedohladaju. Ano, vo svojej podstate su polovnici zli. Co ine si mam myslit o ludoch, ktori zabijaju zvierata pre zabavu (polovnikov je na SK vyse 60000, takze tych par "ale ved nie vsetci su taki" je len kvapka v mori)?
24.04.2019 - 10:32:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Oblečenie a batohy / Okuliare)
keyboard_arrow_up