Zdravím, chcel by som sa na vás obrátiť so žiadosťou o radu. Mám horský bicykel, hardtail, XT výbava. Začala sa mi diať zváštna vec - pri šliapnutí do pedálov (keď vyviniem veľkú silu/tlak na pedále) to zarachotí a pretočia sa mi kľuky (dopredu). Najprv som si myslel, že to je reťazou, že je vyťahaná a nesedí dobre v prednom ozubenom kolese, avšak po vymenení reťaze to robí stále. Viete mi poradiť, kde je chyba? V zadnej kazete? Alebo nebodaj v náboji v zadnom kolese? Dá sa to opraviť v doma/v servise, alebo treba danú súčiastku vymeniť? Za každú radu vopred ďakujem.
28.04.2019 - 10:54:25
00
Zeby orech? ;)Rozobrat a pozriet sa mu na zubky
28.04.2019 - 11:00:42
00
Orech na 90% , pokial nemas skusenosti, tak jednoznacne servis
28.04.2019 - 11:07:07
00
Myslíte, že sa to dá opraviť, alebo je potrebné kupovať nový kus?
29.04.2019 - 07:18:33
00
Kolko ma najazdene kazeta a prevodniky?Ak tocis uz neviem kolku retaz,moze byt aj pohon vytahany.Alebo ak si dlho jazdil vytahanu retaz,tiez to mohla vytahat a teraz skace retaz cez zuby.Robi to na vsetkych prevodoch?
29.04.2019 - 17:06:06
00
Robí to len na jednom prevode, v strede, a to asi preto, lebo tam viem vyvinúť najviac sily. Kazeta má už pár tisíc km, reťaz mením pravidelne. Zadný náboj mám už veľmi dlho, asi 8 rokov. Reťaz neprešmykuje, sledoval som to, keď sa to dialo.
29.04.2019 - 17:12:37
00
Tak potom je to ten orech.Mozno sa da opravit.Skus rozobrat a ak nic neni zlomene,alebo vydrane vycisti,daj trochu oleja,alebo riedku vazelinu a uvidis.
29.04.2019 - 18:10:10
00
Tom_TRM napísal:
Robí to len na jednom prevode, v strede, a to asi preto, lebo tam viem vyvinúť najviac sily. Kazeta má už pár tisíc km, reťaz mením pravidelne. Zadný náboj mám už veľmi dlho, asi 8 rokov. Reťaz neprešmykuje, sledoval som to, keď sa to dialo.

8 rokov, tak to bude určite orech,, na výmenu celý náboj...
29.04.2019 - 18:27:14
00
Suhlasim s ostatnymi, ze to bude orechom. Mal som tento isty problem - rozobratie, vycistenie a premazanie problem vyriesilo ;)
30.04.2019 - 20:04:52
00
Vcera na vyjazde sa mi stalo, ze mi pretocilo pedale akoby o jeden zub a tipujem, ze to bolo orechom, nie retazou na kazete. Zaujimave je, ze sa to stalo po dlhsom zjazde sotolinou na volnobezke a vsetky pripady v kratkom casovom intervale. Do pedalov som ani velmi silovo netlacil, jednoducho som len po zjazde na rovinke opat sliapol a pedal skocil. Stalo sa to asi 2-3 krat na useku cca 200 metrov a potom dalsich 10 km uz nie. Je mozne, ze sa do kazety/retaze dostal kamienok a kym vypadol tak to blblo, ale pocitovo to bolo take ako ked nezaskoci zapadka v orechu. Budem to este sledovat a ked sa to stane znovu, tak to rozoberiem, ale bajk ma len 5 mesiacov a 1800 km. Zda sa mi to trochu skoro aby orech uz zacal strajkovat. Retaz je este v norme, pravidelne mazana, kazeta (SLX 11sp) tiez OK. Do servisu to nosit zatial nechcem. Moja otazka do plena: moze sa stat, ze orech z casu na cas preskoci aj ked je inak v poriadku? Doteraz fungoval ako ma a zda sa ze po tomto incidente opat funguje bez problemu. Ma niekto podobnu skusenost?
15.09.2019 - 10:50:25
00
dxdexter napísal:
Vcera na vyjazde sa mi stalo, ze mi pretocilo pedale akoby o jeden zub a tipujem, ze to bolo orechom, nie retazou na kazete. Zaujimave je, ze sa to stalo po dlhsom zjazde sotolinou na volnobezke a vsetky pripady v kratkom casovom intervale. Do pedalov som ani velmi silovo netlacil, jednoducho som len po zjazde na rovinke opat sliapol a pedal skocil. Stalo sa to asi 2-3 krat na useku cca 200 metrov a potom dalsich 10 km uz nie. Je mozne, ze sa do kazety/retaze dostal kamienok a kym vypadol tak to blblo, ale pocitovo to bolo take ako ked nezaskoci zapadka v orechu. Budem to este sledovat a ked sa to stane znovu, tak to rozoberiem, ale bajk ma len 5 mesiacov a 1800 km. Zda sa mi to trochu skoro aby orech uz zacal strajkovat. Retaz je este v norme, pravidelne mazana, kazeta (SLX 11sp) tiez OK. Do servisu to nosit zatial nechcem. Moja otazka do plena: moze sa stat, ze orech z casu na cas preskoci aj ked je inak v poriadku? Doteraz fungoval ako ma a zda sa ze po tomto incidente opat funguje bez problemu. Ma niekto podobnu skusenost?

Mne sa toto stalo raz-dvakrát na novom bajku, myslím si, že sa to skrátka občas deje.
17.03.2021 - 08:06:06
00
Aktualizácia: Výmenou orecha problém zmizol. Ďakujem za rady :)
17.03.2021 - 08:06:45
00
Od mojho prispevku som uz na 4 retazi a za ten cas som odpozoroval, ze ked sa to obcas stane tak je to na konci jej zivotnosti, to bol aj pripad v mojom prispevku. Po vymene retaze je zas pokoj az kym nie je opat zrela na vymenu.
17.03.2021 - 08:29:50
00
keyboard_arrow_up