sa mi zdá že až cez 50% výjazdov sanitky je kvôli prkotinám, kde to bolo neopodstatnené... tak isto väčšina požiarov je spôsobená faktorom ľudskej "hlúposti", že sa niečo zanedbalo, podcenilo atď.. napokon by sa tak dali kvalifikovať aj väčšina výjazdov HZS tak celkom nechápem to vzrušenie nad týmito dvoma... či vám pripadajú cyklisti ako skupina nadľudí?
okrem iného nikto nevie, či nemali napríklad nejakú chorobu ako cukrovka a podobne, alebo alergickú reakciu na štípanec, alebo úplne iný zdravotný dôvod prečo nemohli ísť odkiaľ prišli, alebo jednoducho by ich pritom zastihla tma, tak spanikárili atď.
03.05.2019 - 08:22:26
03
Kolko sa plati za vyjazd HZS?
03.05.2019 - 08:25:39
00
Samalama
https://www.hzs.sk/uploads/wysiwyg/legislativa/cennik%20cinnosti%202018-9.pdf
03.05.2019 - 08:54:37
00
Všetko je len o peniazoch.
Pozrite si toto video https://www.facebook.com/azetazet/videos/419755638571781/?app=fbl
03.05.2019 - 08:56:24
00
podla toho to vide kazdemu par stoviek. ci uz realne potrebovali HZS alebo nie, budu vediet do buducna kam ísť resp. neísť
03.05.2019 - 08:59:37
00
K tomu vychovnu pokutu za porusenie navstevneho poriadku v NP.
03.05.2019 - 09:04:23
00
No bude zalezat aky priplatok im daju za stazene prostredie ale kazdopadne chalani maju "zarobene"
03.05.2019 - 09:07:46
00
fotky ste asi videli vsetci a rozlisenie je male, no mozno ich niekto spozna

scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net
03.05.2019 - 09:21:53
00
Ale zase z druhej strany, mozno boli dezorientovany a vysileny v tazkom terene. Zase toto sa mi nepaci, zakladat taketo temy a hejtovat ich.
03.05.2019 - 09:28:11
010
baggio79 napísal:
Všetko je len o peniazoch.

O peniazoch to bude vzdy, ale rozumne fungujuci system zdravotneho poistenia by mohol plytvanie obmedzit.
Na Slovensku zatial nikto na zmenu odvahu nenasiel.
https://www.dailymale.sk/articles/e-gueti-besserig_5019
03.05.2019 - 09:40:28
00
PaloTT: bud rad, ze tu nie je ani svajciarsky ani USA model zdravotnictva. Nedoplatil by si sa a zdochol by si ako pes /ostatne v tom clanku to je aj vidno/ .. ale inak ano .. model je postaveny na solidarite a ked je zneuzivany je problem. Ale problem je hlavne kradnutie a celkovo slovenska typicka natura. Za peniaze, ktore sa tu platia z povinnych odvodoch napr. v Spanielsku mas zdravotne zabezpecnie ako lusk /statne je tam asi na podobnej urovni/. A lepsie to urcite nebude, ak si kazdy povie, ze vsak HZS je platena :) .. lebo presne takto to konci .. pohotovost ? Vsak dojdem a vybavene. Vysledok ? Rusenie hodin pohotovosti. A takto si to ludia postupne "vybuduju"... A vysledkom bude, ze budes chodit do jednej roboty kvoli hypoteke a do druhej, aby si si zabezpecil zdravie pre rodinu. A ked nahodou budes mat dlhodobo chore dieta, alebo nebodaj viac, tak skoncis pod mostom, lebo sa nedoplatis.


edit: a tuto hejtovaciu temu by moderator mal fakt zrusit. Je to trapne.
03.05.2019 - 10:00:58
04
ja som napríklad minimálne za posledných 10 rokov nevyčerpal zo zdrav. poistenia nič. miesto toho som nechal jeden luxusný bicykel u súkromného zubára - rozumej taký čo nemá zmluvu s poistkou... a to aj vďaka tomu že som roky chodil k takému čo tú zmluvu mal a jeho robota nebola hodná nič, keby som nechodil nikde, stálo by ma to menej.
sociálne zdrav je fajn, ale ocenil by som keby som si aspoň 20% z povinných odvodov mohol odkladať na vlastné využitie u súkromných lekárov, aspoň za súčasného stavu, keď verejné zdravotníctvo za veľa nestojí.
03.05.2019 - 10:10:39
08
Traja zachranari, ziadna technika, zasah cca 3 hodky, priplatok dajme tomu z kategorie B/C. Mne to vychadza do 500 eur na cely zasah, cize do 250 eur na jedneho. Ved to ani nema vychovny rozmer taka smiesna suma. To uz verejna hanba ma väcsi vychovny efekt a prave preto je tu tato tema ak niekto nechape ucel. A trapna nie je tema, trapni su ti dvaja trapkovia, co zliezli mimo akejkolvek rozumnej trasy do zlabu a zavolali si HZS. Toto nie je nieco, nad cim treba privierat oci. Toto je nieco, co treba odsudit ako nezodpovedne a nespravne, nech dalsi taku debilinu ani nahodou neopakuju. Nepovedal by som ani slovo, keby sli po vyznacenom chodniku hoci aj v zakaze pre cyklistov a nieco sa im stalo a potrebovali pomoc, ale oni sa vybrali volnym terenom mimo akejkolvek trasy v lokalite kde je to absolutne nevhodne a ked uz nevedeli ako dalej, tak si proste zavolaju HZS, nech ich vytiahne z ich sraciek. Nulova znalost terenu, nulova sebareflexia. A kvoli takymto sa potom sprisnuju postihy a vznikaju nove zakazy pre nas vsetkych ostatnych, co vieme co si mozeme dovolit a co nie.
03.05.2019 - 10:22:24
07
Obviňuješ ich jak keby okradli starenku. Nehnevaj sa ale táto téma je fakt trapná ako aj tie špekulácie.
03.05.2019 - 10:28:38
02
Trapne je, ked ich niektori obhajuju a nazeraju na to prehnane zhovievavo len preto, ze su to bajkeri. Keby to spravili ceski turisti, tak to uz by bolo ine...
03.05.2019 - 10:33:43
010
keyboard_arrow_up