bavime sa o 35 - zatial ak to casom nebude stacit urcite bude lepsie 45 lebo 35 uz je malo. a vazne som sa nerutil na tematin 35km/h dokonca ani 25. tak isto v dalsej 3/4 trasy toho som sa nerutil 35km/h. jedine kde som schopny ist za svoje taku rychlost su zjazdy a v nich sa aj podla toho spravam.
mne staci ze okolo mna nieco lieta na cestach, nepotrebujem to este v lese. e-biky nehejtujem - poznam ludi pre ktorych su doslova vhodne. po precitani par prispevkov od IDVert3X sa divim ze ho nema aj on, no nema. no kazdy zdravy co si to kupi len aby mohol "lietat" po lesoch zaradujem medzi motorkarov a tych ja strasne nemusim.
13.05.2019 - 09:54:43
09
clxno1 napísal:
Gusto0: A ty mi chces tvrdit, ze v kazdom zjazde ides max 25 km/h? Ak nie, tak kam sa ponahlas?
Hack3r: Aha, som zabudol, ze pokial ide o hate na ebiky, tak som tu spravne, ale pokial mam napisat nieco pozitivne, tak mam ist inam. BTW, vo svojej podstate som sa na ebiky vyjadril negativne, ale dobre nooo :-)

ja nehejtujem, len pisem ze su tu na to priamo temy resp emtbiker, kde je takato komunita. ebiky uznavam pre tych ktory su na ne odkazany, starsi ludia, hendikepovany a pod. kazdy mame na toto iny nazor. ale vyslovene osočovať ludi ktory ich maju a nemuseli by to myslim nerobim.
13.05.2019 - 10:09:25
02
Gusto0: Tak si to zhrnme, limit 35 km/h by bol dostacujuci (v USA je limit 20 mph, co je nieco malo cez 32 km/h, aspon nikede maju rozum) a to preto, lebo vo vacsine pripadov nie je problem sa pri commutingu drzat okolo 30 km/h za vlastne (v tomto pripade je ebike s 25 km/h takmer uplne zbytocny). Pises, ze jedine, kde dokazes ist za vlastne cez 25 km/h su zjazdy a tam sa podla toho aj spravas. Preco si myslis, ze sa tak neda spravat aj na ebiku? Cestou hore na Tematin sme poobiehali nespocetne mnozstvo inych cyklistov (aj turistov) a vzdy sme pekne spomalili, prip. pockali, jednoducho vsetko je to o ohladuplnosti (keby vsetci bikeri boli aspon z polovice ohladuplni ako ja, zili by sme v raji).
V podstate, celu tuto diskusiu zacala ustipacna poznamka, ze na ebiku mas nedostatocny pohyb, co je totalny nezmysel. Ad. 1, bike je tazky, cize sa aj na zjazdoch unavis viac. Ad. 2, ano, ked sa len vezies, mas menej pohybu, ale (z vlastnej skusenosti) mozem konstatovat, ze si na nom vies dat pekne do tela ked chces. Ad. 3, je to uplne ina dimenzia bicyklovania a kto neskusil, len hatuje. V konecnom dosledku, zhodnotil som, ze pre mna to nema vyznam, lebo limit 25 km/h je pre mna prilis obmedzujuci a radsej ostanem pri normalnom biku.
13.05.2019 - 10:11:57
02
ja mam svoj nazor, ty svoj. asi nema zmysel zaplnat toto vlakno s nazvom "Ti, co kazia meno normalnym cyklistom" dalsou vymenou
13.05.2019 - 10:16:04
00
Problem e-bike je povacsine v tom, ze sa ludia dostanu tam, kde by za normalnych okolnosti s normalnym bikom ani len nepomyslali ist. Idealne ked sa niekto zacne rutit na e-biku smerom hore trasou ktora je po dlhu dobu jednosmerna dolekopec.
13.05.2019 - 10:45:41
05
bajobb:Suhlasim, ale to nie je problem ebiku, to je problem konkretneho kretena. To je ako s vodicakom, podla toho ako ludia jazdia, by minimalne polovica mala mat dozivotny zakaz soferovania.
13.05.2019 - 10:51:08
01
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:29:57, celkovo upravené 1 krát.

13.05.2019 - 10:59:35
01
aj motorka je brutalna nakladacka, nejake hardenduro je neskutocny zaberak na telo, podstatne vacsia makacka ako sa niekde bicyklovat...ale asi to nechceme v lesoparkoch?
13.05.2019 - 11:23:12
06
( PRÍSPEVOK VYMAZANÝ )

Autor sa rozhodol vymazať svoj účet spolu s obsahom, ktorým do fóra prispel.


Naposledy upravil IDVert3X dňa 24.06.2019 - 18:29:47, celkovo upravené 1 krát.

13.05.2019 - 11:33:32
00
clxno1 napísal:
Jazdil si uz na ebiku? Ja som bol teraz v sobotu na testovacke CANYON v Hradku, konkretne som testoval CANYON SPECTRAL:ON a s kludnym svedomim ti poviem, ze za cca 50 min som sa znicil tak ako bezne za 2 hodiny. Vyslap na Tematin bol neskutocny, rezim BOOST a stale na rozhrani 25 km/h (cize podporu kazdu chvilku vypinalo). A kedze sme cestou dolu zabudli odbocit na Hradok a vyhodilo nas v Luke, tak sme to dupali do Hradku za vlastne 30+ km/h. Ten bike je neskutocny tank, vsetko na paradu, ale prave kvoli tomu stupidnemu limitu 25 km/h je pre mna ebike v podstate bezpredmetny. S limitom 35 km/h by som ho bral hned vsetkymi desiatimi.


Čo ti bráni ísť do kopca +-20km/h, aby ti stále nevypínalo motor? To že si sa za 50 minút tak zničil je skôr tvoja chyba, ako problém obmedzenia rýchlosti. Viem že testovačka a chcel si skúsiť čo to dá, ale normálne by si tak asi nejazdil.
14.05.2019 - 09:35:13
00
Nie som fanusik ebike-ov. Vysoka cena, zlozitejsia udrzba, drahsie diely ...
Pride mi vsak pokrytecke vykazovat ebikerov z lesov. Z historickeho hladiska boli v lesoch iba turisti a cyklisti sa im tam nasackovali. Tiez mozu hovorit, ze s bicyklom si zajazdime take oblasti, co pesi by nas taku dialku ani nenapadlo ist. To, ze je niekto hulvat je problem jednotlivca. Takeho je potrebne riesit individualne a nie vsetkych hodit do jedneho vreca.
14.05.2019 - 11:31:13
010
Lenze turisti a bikeri maju jedno spolocne - dostanu sa len tam, kam im ich VLASTNE sily dovolia.
14.05.2019 - 11:37:51
014
petocervik Radsej globalne ako individualne. Vodici, cyklisti, e-cyklisti,...chodci, vsetci bez rozdielu by chodili kazdych 5 rokov na preskusavanie z dopravnych predpisov. Kto neprejde, pojde na kurz, ktoreho sucastou by boli aj lekcie ohladuplnosti, bezpecnosti.. . :lol:
14.05.2019 - 15:14:02
00
Ktovie o kolko by to zlepsilo kulturu v doprave. Dobre vieme, ze mnohi porusovatelia zakona ho dobre poznaju, len su to arogantni egoisticki burani :).
14.05.2019 - 15:32:38
00
Bruco Neviem či je to tak..turista ide hore aj dole a cyklista sa s kopca spustí. Takže dolu kopcom ide odľahčené a ebike akurát odľahčuje aj hore kopcom.
14.05.2019 - 16:14:22
00
keyboard_arrow_up