Myslel som casovkarsky trek teda speed concept, ci je najrychlejsi si snad vygooglit aj sami.
Ze trek madone vyhral na internom ovaly komplexy test tesne nasledovany viasom od speslu si najdete a YouTube, asi dva roky dozadu, briti, bud bijeradar alebo cyclingweekly? Fanusikov kenonu je tu asi dost.
Ono, ak by sme porovnavali trek domane vs endurance tak jasne vyhra trek, ak porovnavame madone vs ultimate ci aeroad tak vyhra trek. Emonda vs ultimate je tak osemetne, nie su to zrovna porovnatelne biky a ano caro emondy ako najlahsieho biku na svete je az pri emonda slr.
24.05.2019 - 20:59:16
00
Ako som napísal, belasa emonda sl5 2018 vyzera fantasticky. Ta mat a verzia iba o cosi malo nudnejsie nez kenon.
24.05.2019 - 21:02:05
00
Trek ? To je niečo ako Star Trek ?
24.05.2019 - 21:51:43
00
edy34 napísal:
Myslel som casovkarsky trek teda speed concept, ci je najrychlejsi si snad vygooglit aj sami.
Ze trek madone vyhral na internom ovaly komplexy test tesne nasledovany viasom od speslu si najdete a YouTube, asi dva roky dozadu, briti, bud bijeradar alebo cyclingweekly? Fanusikov kenonu je tu asi dost.
Ono, ak by sme porovnavali trek domane vs endurance tak jasne vyhra trek, ak porovnavame madone vs ultimate ci aeroad tak vyhra trek. Emonda vs ultimate je tak osemetne, nie su to zrovna porovnatelne biky a ano caro emondy ako najlahsieho biku na svete je az pri emonda slr.


Nemáš v tom trochu guláš?
24.05.2019 - 21:53:54
02
Jednoznačne emonda
24.05.2019 - 21:58:12
00
Hosť napísal:
Nemáš v tom trochu guláš?

Hoci som brutal dnes unaveny a mam iba maly smartphone napísal som +- co som chcel a nie gulas.
24.05.2019 - 22:26:41
00
Emonda nasetupovana pre Contadora mohla byt neprekonatelna, Emonda SL5 je ale tazka krava (podla road.cc > 8,8 kg - az sa cloveku verit nechce) a ma prilis vzpriamenu dochodcovsku geometriu (S/R > 1,5) akurat tak na rodinne vylety :-)
25.05.2019 - 07:39:27
00
Vygooglit som 8,38kg bez pedalov a aj by som tomu veril. Dost robi 105. To mas ako s BMW, za dobru vybavu treba calovat.
25.05.2019 - 07:46:35
00
Chris 792, Sl5 ma veľ. 56 hmotnosť 8.68 kg.. ano máš pravdu contadorova emonda ma tuším 6.6 kg.. Je to o niečom inom... Sl 5 ma dobrý ľahký rám ale 105, tie kolesa a podobne sú závažie.. Určite ten rám a geometria nie je dôchodcovska... Sam mam emondu sl 6 veľ. 56 ma 7.37 kg bez pedálov.. Žiadny upgrade nemám.. Ono tam dáš aj karbón košík, pod sedlo kapsu, svetlo a si o pol kila ťažší
25.05.2019 - 08:10:03
01
Road.cc dalo emonde sl 5 8.55kg a dali jej 4 a pol hviezd z piatich
25.05.2019 - 08:28:17
01
Rovnako dobre hodnotený býva aj Ultimate, takže by som to nebral ako rozhodovací faktor.

V skratke, Ultimate má omnoho lepší pomer cena/výbava a výrazne nižšiu hmotnosť (7 kg, ráfikové brzdy a Ultegra) pri rovnakej cene ako Émonda. Na druhú stranu, Canyon nemá zrovna ukážkovú zákaznícku podporu (v prípade, že sa jedná o reklamácie a podobne, na normálne otázky reagujú okamžite). Poprípade niekedy býva dlhé čakanie na naskladnenie.

Trek má možno väčší farebný výber, pre niekoho je možno lepšia o trochu viac endurance geometry a asi bude lepší v tom, že sa dá kúpiť cez fyzického predajcu, ktorý môže pomôcť s nastavením a podobne.

Takže tulinko, závisí to od toho, ktoré z tých vlastností preferuješ. Ale určite neber ohľad na to, že niekto hovorí že Trek je ako BMW a že ich top model je podľa nejakého testu o nejaký watt rýchlejší ako top model od Canyonu.
25.05.2019 - 15:28:14
00
Otázka je, kto má "ukážkovú podporu". Skús zohnať na Lapierra battery holder do trapdooru. Alebo blbú pätku na TA cestný rám. V tomto je Canyon bez problému.
25.05.2019 - 15:49:35
01
Ja som videl u znameho Emondu nasetupovanu s 12 cm predstavcom a ked si prebehnete aktualne inzeraty na nu, tak je tam spomenuty aj 13 cm predstavec - to uz je zufaly pokus nieco s tou geo urobit. Ak by som byval v Dolomitoch a pod, asi by to nevadilo, v kopcoch sa to strati, ale u nas, kde fuka VKV v okoli KE alebo jeho analogia v okoli BA je ten bicykel nepouzitelny...
25.05.2019 - 16:02:56
00
@tulenik súdim podľa viacerých historiek, kedy sa ľudia sťažovali, že im Canyon nevedel niekoľko mesiacov vymeniť prasklý rám alebo vidlicu v rámci záruky. U ostatných značiek som v takom množstve sťažnosti nepočul. Ja osobne som ale s Canyonom spokojný, no našťastie som nemusel riešiť žiadnu reklamáciu ani nič podobné, takže hovorím len podľa toho, čo som počul.
25.05.2019 - 16:31:27
00
chris792 - podľa tohto súdiť bicykel... Keď prečítam toto vlákno, tak je tu kopec veľmi spokojných užívateľov Canyonu Endurace, ktorý, predstav si, má ešte vzpriamenejšiu geo. Žeby to bol nepoužiteľný bicykel na naše podmienky som nikde nevyčítal. Émonda má pre niekoho presne tak vyhovujúcu geo, ako pre niekoho iného Ultimate a pre ďalšieho zas Endurace.

ddddd_ - Canyon na Ultegre (2250,- Eur s dovozom) je predsa len kúsok drahší ako Émonda SL5 (2000,- Eur; ale verím, že ide kúpiť u obchodníka lacnejšie). Tiež verím, že na cenu Ultimate CF SL 8.0 (Ulterga) sa dá v pohode dostať s Émondou SL6 (2500,- Eur cenníkových) na Ultegre. Samozrejme, ak porovnáme to, čo chcel záujemca, SL5 vs Ultimate CF SL 7.0; tam je Canyon z hľadiska ceny jasnou voľbou. Nie u každého ale bude rozhodovať primárne cena.

edy34 - belasá Émonda je 2019, nie 2018, a mne sa paradoxne páči viac tá matná čierna, tvrdenie, že je niečo krajšie/škaredšie je veľmi subjektívne. Hoci aj tá belasá je pekná :) To, čo tu ale predvádzaš ohľadom Treku, je skôr medvedia služba...
26.05.2019 - 10:28:45
03
keyboard_arrow_up