Ešte jeden dôvod prečo nie Thule 591. https://youtu.be/WB4ThUOTT0s
11.06.2019 - 22:08:19
04
Jaiub napísal:
Thule wingbar, zanovny z bazaru, cene som neodolal. Este proride nato a bye-bye biku v aute. Tesim sa jak maly jojo :clap:

Skus sa pozriet aj po Atera Giro.. mal som starsi typ a kvoli hrubke ramu druheho bikeu som kupil novsi typ a starsi predal.. upnutie bicykla sa mi paci viac ako v pripade thule tak som nemal moc co spekulovat
11.06.2019 - 22:53:55
01
Este som nemal potrebu davat bajk na strechu. Dva bajky plus dvaja ludia vojdu do mainstream auta a nemusi byt ani kombi. Astro aj Kindo potvrdia ze ani 29" full nie je problem, ani dva kusy :D problem nastava az od cislovky 3. Tri bajky by este sli dat ale 3 ludia uz nie :)
11.06.2019 - 23:19:25
03
scarinko do kombiku vojde aj zostava 3 + 3... ale je to puzzle (zatial nevyskusane s full 29inami)
12.06.2019 - 01:37:23
00
Scarinko a spol, zbytocne tu polemizujete, ani ja som doteraz nemal potrebu davat bike na strechu. Ale bavit sa mozme ked vy budete vozit dve deti, kocar, psa, a budete mat obyc. hatch.. Potom zistis co je zivot ;-) A nie pokazde umyvat bike a rozoberat ho, hrat tetris aby si ho mohol nalozit a pod... Ale na to prides az ked nebudes vyvazat len svoju rit ;-)


Naposledy upravil Jaiub dňa 12.06.2019 - 07:26:57, celkovo upravené 1 krát.

12.06.2019 - 06:08:04
025
Jaiub napísal:
...tu polemyzujete...

Pravdu máš, nech si každý dáva bajk kam chce. Len to y mi trhá oči :geek:
12.06.2019 - 07:04:51
01
jeezis mariaa, takove nestesti :tmi: Pisal som to rano este so zalepenymi ocami :$
12.06.2019 - 07:26:35
01
scarinko napísal:
Este som nemal potrebu davat bajk na strechu. Dva bajky plus dvaja ludia vojdu do mainstream auta a nemusi byt ani kombi. Astro aj Kindo potvrdia ze ani 29" full nie je problem, ani dva kusy :D problem nastava az od cislovky 3. Tri bajky by este sli dat ale 3 ludia uz nie :)

Čo by sa nedalo, dvaja by sedeli vnútri a ty by si mohol auto tlačit... ?


Naposledy upravil luky64 dňa 12.06.2019 - 07:34:01, celkovo upravené 1 krát.

12.06.2019 - 07:30:50
01
zahri napísal:
Skus sa pozriet aj po Atera Giro.. mal som starsi typ a kvoli hrubke ramu druheho bikeu som kupil novsi typ a starsi predal.. upnutie bicykla sa mi paci viac ako v pripade thule tak som nemal moc co spekulovat

Toto je novsi? Nevyzera zle, veru asi ho pojdem obzriet do Tn, a mozno uz na sobotu kupim :-) Len ma trochu zneistuju tie plasty o ktore sa opieraju kolesa, nevytvara to zbytocny hluk ked nevozis bike? Budem to vozit namontovane celorocne, preto som aj uprednostnil wingbar pred obyc priecnikmi...
https://www.autoboxy.sk/nosic-bicyklov-atera-giro-af-plus-2-/i297221/
12.06.2019 - 07:33:32
00
Ano to je novsi. Hluk nepocujem ani ked tam su bicykle ale to bude asi autom :) kazdopadne su tam rychloupinaky vdaka ktorym vies nahadzovat nosic v priebehu max minuty. Skus si "osahat" thule aj proride a potom sa rozhodni. A pozri aj bazos, tam vies kupit obcas tieto atera giro 2ks za cenu 1ks proride 598. Mne sa pri thule nepacilo ze bolo upinanie riesene cez dotahovanie lankom - pekne ale zlozitostou sa zvysuje riziko pokazenia
12.06.2019 - 07:47:08
00
Jaiub napísal:
Scarinko a spol, zbytocne tu polemizujete, ani ja som doteraz nemal potrebu davat bike na strechu. Ale bavit sa mozme ked vy budete vozit dve deti, kocar, psa, a budete mat obyc. hatch.. Potom zistis co je zivot ;-) A nie pokazde umyvat bike a rozoberat ho, hrat tetris aby si ho mohol nalozit a pod... Ale na to prides az ked nebudes vyvazat len svoju rit ;-)


presne tak gro fóra nemá deti takže presne nevie aké to je. Inak ja som šiel ale len na jednodnový výlet 3 biky a 3 ludia ale z toho jeden decky bike. Ale moc neodporucam, doskriabal som si auto aj bicykle pri nakladaní a vykladaní. Ja mam tie wingbary už 6 rokov. Ak sa ti budu zdat hlučné tak tie gumičky zo spodu aj z vrchu musis mat dotiahnute ku koncu ak tam je medzera vietor ti tam píska:)
12.06.2019 - 09:18:50
03
Inak vozenie bajku do vnútri auta je dosť nebezpečná záležitosť. Z vlastnej skúsenosti - raz som išiel z manželkou z práce na aute a na zadnom sedadle som mal položený laptop v taške tesne pred autom mi prebehol chodec,ktorý mal červenú (ponáhľal sa na električku). Musel som dupnúť na brzdu. Nešiel som extra rýchlo cca 50-60km/h ale rana jak sviňa a laptop skončil na čelnom skle na palubovke. Normálne som nechápal. Taký bajk môže narobiť omnoho viac škody ak nie aj niekoho vo vozidle dokaličiť či aj horšie. Toto si ľudia neuvedomujú ale kinetická sila pri brzdení/havárii je strašne veľká a vtedy 10-12kg bajk "váží" omnoho viac. Tak isto odmontované koleso. Po tomto zážitku ak aj niečo veziem vzadu v aute tak sa to vždy snažím dať na zem za/pod sedadlo. Inak som len tak zo zaujímavosti pozeral na youtube crash testy nosičov na bajk prípadne strešného boxu a to som čumel jak sa to správa pri náraze zabrzdení. Pri lacných/neznačkových nosičoch ten bajk utrhlo zo strechy aj s tými plastovými držiakmi.
12.06.2019 - 10:26:17
00
Bajk nie je laptop, tazko prelezie cez medzeru medzi sedackami .. s kolesom je to ale ako pises. Ale upnut je to dobre v kazdom pripade, min. aby nehrkotal a neodieral seba alebo auto.
12.06.2019 - 10:36:06
00
Ale laptop ma kadial preletiet. Bike si autom nemoze len tak poletovat, lebo na to skratka nema miesto. Sam sice bike pri preprave vnutri auta privazujem, ale to hlavne kvoli behaniu zo strany na stranu v zakrutach a hluku s tym spojenym. Mensie veci a koleso mavam pod sietou.
K tym nosicom- stalo sa vam, ze nosic konstrukcie kolajnica-rameno s uchytom na ram nedociahol na spodnu ramovu trubku? Ci len ja mam taky specialny bicykel? Chybalo nejakych 8cm, a to hned na troch skusanych nosicoch (nejake "obycajne", znackou sa nehrdili). Kupil som kvoli tomu Proride 598, ktore ma 70cm dlhe rameno. Idealny by asi bol nosic s uchytom na predne koleso, ale nenasiel som taky v rozumnej cene/dostupnosti.
12.06.2019 - 10:39:00
00
lto napísal:
Bajk nie je laptop, tazko prelezie cez medzeru medzi sedackami ..


Zoidberg napísal:
Ale laptop ma kadial preletiet. Bike si autom nemoze len tak poletovat, lebo na to skratka nema miesto.

Aby ste neboli prekvapeni pri pripadnej nehode :)
12.06.2019 - 10:56:13
04
keyboard_arrow_up