Cyklomaratón Bratislava - Jasná

18.06.2016
Preteky jednotlivcov
Bratislava - Jasná (Slovensko)

Detailné informácie o podujatí
Napasujete sa do toho, aspon vyniknu nase vyrysovane tela, keby zoberete vacsi a spotite sa, roztiahne sa a veci vo vreckach by vam potom padli pod zadok...
14.06.2019 - 16:57:35
00
toygrik napísal:
meral som sa a podľa tabuľky mám pri hodnote M na hrudníku 97 a na bruchu 84 cm (spodný limit je 96 a 83). príde mi to fest úzke :(

Už rozumiem.. Som tiež papal.

Prílohy:

IMG_20190614_165113.jpg
IMG_20190614_165113.jpg 853.09 KiB thumb_up0thumb_down

14.06.2019 - 18:00:53
00
No tak ak ma dres funkcne fungovat tak ako to propaguju, musi byt na telo napasovany. Smola pre tych co su vypapkani, ako napr. ja. Dres je myslim rovnako velky ako ten minuly rok, akurat ja mam o nejake to centi v obvode viac. :). V zajtrajsich teplotach aspon overime ci ich teoria plati aj v praxi :D
14.06.2019 - 20:41:56
01
Akurát išli okolo mňa... Počasie aj vietor mate fajn :)
15.06.2019 - 05:48:58
00
No tak tento rok som to zabalil na Donovaloch. Zrejme treningove kilometre nestacili - k tomu horucava a krce.
Uz teraz som nahecovany na dalsi rok, opravit si reputaciu :D
16.06.2019 - 10:52:11
00
Ja keď som bol v 2013 tak sa tam veľa ludi valalo, v kŕčoch.. Treba magnézium a veľa vody
16.06.2019 - 10:59:39
01
Magnezium za vas sliapat nebude. Treba viac trenovat a menej tukat do diskusii. :-)
16.06.2019 - 18:23:10
010
nahodou sa da z neho dobre dosrat!
16.06.2019 - 21:27:12
01
harsik napísal:
Par ludi chodi naspat za svoje. Ja preferujem ist solo, kedze mam po ceste kratke zastavky aj u znamych. Minuly rok som to mal s5 nejakych 250km, 8hod cisteho casu, 9,5hod celkovy cas. Priemerka nieco malo cez 30. A chodim cestou mensieho odporu, cize trocha ina trasa, hlavne s podstatne mensim prevysenim.



Len ťažko som si to vedel predstaviť , že sa dá ísť na druhý deň čo len 100 km . Zhodou okolností sa mi to nakoniec "pritrafilo" . Nechcelo sa mi čakať na autobus , tak som išiel na vlak , ale už nemali lístky na bicykel . Tak som sa vybral smer D.Kubín , Žilina , Trenčín - a že po ceste niekde naskočím na vlak , keď nebudem vládať. Stretol som pár milých ľudí , keďže som nemal vodu a prosil som u pána čo opravuje sláčiky , inde vybehol na mňa z brány pes. Videl pár krásnych miest a zoznámil sa s dvomi moravákmi , s ktorými som z Bytče ťahal do Trenčína . Krásnych 175 km , ktoré som si viac užil ako cyklomaráton. Neplánované akcie sú najkrajšie akcie :)

Inák stále sa našli tupci , čo hádzali plastové flaše na zem , dokonca do potoka :headbang: . Tiež by som asi nečapoval alkoholické pivo na obč.staniciach . Pekná akcia , ale za mňa raz stačí .
17.06.2019 - 10:57:18
04
https://videoportal.joj.sk/noviny/epizoda/65203-noviny-tv-joj

od 30:14
17.06.2019 - 11:10:20
02
Ono najviac ma zničilo to neustále pridávanie a brzdenie a dávanie si pozor na ostatných..
17.06.2019 - 11:31:23
00
tak dres po prvotnej reakcii bol vcelku dobrý, len ten chladivý efekt som nepocítil :D ale dúfam, že na chladnejšie obdobie bude fajn, ak nepriberiem.

akcii som sa zúčastnil druhý krát. tak mierne porovnanie môže byť, ale bol to už rok 2015. za mňa osobne skladám tak, ako pri každej akcii, prilbu dole. Pán Tóth (Efa) a tento rok aj so synom vo svojich 70-tych rokoch robí výbornú akciu pre nás cyklistov a veľkú reklamu cyklistike na Slovensku. Žiaľ, nájdu sa aj ľudia čo to nechápu (týpek v dajakom šrote s špz SN kričal pri Liptovskej osade vulgárne slovo, dvaja kamionisti, ktorí nezmyselne predbiehali v zjazde dole Donovalmi a skoro zrámoval jeden z nich cyklistov pred nami, lebo sa nevedel zaradiť a oproti auto). Aj napriek tomuto sa mi ako trať aj akciu užil a aj napriek Slnku, teplu, ešte väčšiemu teplu, som došiel do cieľa.

Ako už spomenul Edis, stále sa našli ľudia, ktorí odhadzovali fľašky a odpadky. Osobne som zvolil v Žiari variant odbehnúť na benzínku ;) Mrzí ma ale, že v stúpaní na Donovaly, keď nám podala sanitka vodu, tak chlapík sa ňou vedľa oblial, a prehodil skrčenú fľašku cez zvodidlá do priekopy a trávy. ;(

Taktiež nesúhlasím ani s podávaním piva, radšej dávať kofolu na oboch pípach, nakoľko jedna moc nestíhala a taktiež by nemala piť pivo sprievodná motorka.

Pri takomto plánovanom teple mohlo byť za zváženie info, že bude v stúpaní občerstvovačka, možno by to viac ľudí ocenilo, ale veľká poklona pred vodou z motorky aj sanitky. Ďakujeme. :clap:

Mrzelo ma ešte jedlo na hoteli, kde bol zas len majonézový šalát s rezňom. Možno by stálo do budúcna za zváženie možnosť ľahšieho jedla alebo možnosti výberu. Hlavne keď je niekto vegetarián. Ale dezert :y:

V poslednom rade by som rád apeloval na nás cyklistov. Keď je takáto veľká akcia, mali by sme ísť príkladom pre zvyšok, nosiť prilbu aj v stúpaní do Jasnej!, neodhadzovať odpadky kade tade. Taktiež, táto akcia nie je o tom, si dokázať kto má väčšie :muscle: alebo viac :cash: na bike, ale je to o tom prekonať svoje možnosti a dojsť v zdraví a šťastí do Jasnej. Ako bolo povedané pri večeri, kto si chce niečo dokazovať, môžete ísť o necelé dva týždne do Trnavy na majstrák. Žiaľ, v pelotóne sa vôbec neukazovali žiadne jamy (aj keď mal pán 15 m rozostup, neukázal v priebehu 10 min ani jednu dieru, alebo mu nedajbože niekto tú jamu ukázal, neposlal info ďalej). Taktiež bol balík plný ľudí, ktorí chodili nonstop hore dole, predbiehali sa. Pred Donovalmi od Budče nastával efekt, budem vpredu, asi vyhrám bodkovaný dres. Žiaľ, väčšina z týchto to zabalila so značkou Staré Hory. A druhá vec, ktorá ma v pelotóne najviac iritovala a bol som najviac znechutený, narozdiel od roku 2015 bola neskutočná anarchia. Žiadne dodržiavanie dvojradu, ktorý mali motorkári aj na svojich cedulkách a mali to kontrolovať. Veľa krát sa šlo 3 - 4 vedľa seba, hlavne po R1, kde tým pádom šli motorkári až po stredovej čiare a bolo nás ťažšie predbiehať. (Pri páde 4 cyklistu blízko stredovej čiary by som bol zvedavý ako to auto za vami pribrzdí, chráňte svoje zdravie, ste zraniteľnejší ako človek v aute). Na jednom mieste dokonca cyklista prešiel do druhého pruhu, na R1 !!! Myslím si, že stojí za zváženie dodržiavanie pravidiel, alebo vynechajte takéto akcie. ;)

Nakoniec ešte raz, veľké ďakujem makačom čo sa striedali na čele a každému organizátorovi a aj Vám, kto sa vydal a došiel do cieľa či už na kolesách, po svojich, alebo v aute a robili ste atmosféru. Každý je hrdina. Taktiež skoré uzdravenie kto mal smolu a padol.

PS: ak chcete :swear: na mňa za niečo, mal som číslo 191 alebo môžete aj za tento text ;)
17.06.2019 - 11:54:20
016
tymto posielam velky respekt vsetkym ktori si v sobotnom teple dali BA-Jasna ale hlavne Shrekovi - v sobotu si dal BA-Jasna, v ramci nedelneho rozjazdenia Jasna-Brezno (cez Certovicu) a po rozjazdeni este v nedelu vyhral 59km trasu route 66 maratonu. skromne...

predpokladam ze report bude coskoro na https://www.facebook.com/ExpendablesCT
17.06.2019 - 15:05:36
012
https://www.bike24.com/1.php?content=8;product=307360;menu=1000,18,61;page=231

sa oplatilo zaplatit startovne a este by som usetril 18,98 eu :D
20.06.2019 - 21:25:22
00
Asi uz prisli na to, ze sa na nom robia oranzove flaky ked sa prepoti, tak museli ist s cenou dole :D Nezistili ste niekto ci sa to robi aj po prvom vyprani? Co viem je ze po prani ta oranzova farba aspon zide dole :)
21.06.2019 - 11:11:09
00
keyboard_arrow_up