Jaiub, si sa aj zamyslel na tou situaciou? Ved presne o tom su tie pravidla. Cyklista niesme prechadzat cez prechod pre chodcov na bicykli. Bicykel je rychly, rychlo na nom zmenis smer jazdy atd atd. proste je tazke predvidat, co cyklista urobi. btw mam pocit, ze oni ani nespomalili, nie ze nezastavili pre predhodom, proste tam vleteli. A este s dietatom. Sorry, ale toto normalne zmyslajuci clovek proste nespravi. Aj keby som mal neviem aku prednost, tak zastavim.

A kedze isli po chodniku, tak si vodic mohol mysliet, ze tiez odbocia do lava, resp, ze aspon zastavia pred prechodom.


Naposledy upravil GeorgeWH dňa 24.06.2019 - 22:12:47, celkovo upravené 1 krát.

24.06.2019 - 21:48:08
08
Pozor, nemyl si pojmy. Ja neobhajujem ich chovanie, v tom sa zhodneme. Narazam na zjavne zbytocne chovanie vodica, ktory mam pocit po opakovanom pozreti ze zbytocne a prave naschval vchadza do zakruty ktoru “reze” a brzdi tesne pred prechodom, aby dal najavo ze on je vo vacsom aute a oni tam nemaju co robit... Videl ich dost dlho pred prechodom, aby predvidal ze pojdu cezen. Ano, vodic ma predvidat a on ma mat rozum ked niekto iny pri vozovke ho nema... Este raz, neobhajujem tychto a ani inych samovrahov pri a na cestach.
24.06.2019 - 22:12:45
05
Takze cyklisti presli cez prechod na bikoch, ani len nespomalili, mali tam dieta a este chlapik ukazal fakera soferovi, ktory vobec tu zakrutu nerezal, v klude dobrzdil (pozri si to poriadne), pretoze ich (podla mna) videl. A ty tvrdis, ze sa vodic spraval prehnane? Sorry, ale takych blbych cyklistov by som vytrubil aj ja.
24.06.2019 - 22:24:03
06
Tazko to hodnotit takto, kolkokrat aj ja nadavam na cyklistov na cestach, ale uplne stacilo vyhodit blinker, pockat tie 3sek vo svojom pruhu a vodic David sa nemusel stazovat a dostat fuckera... By ma zaujmalo, ci je David taky poctivy za volantom ako sa tvari a ci nikdy neporusil on zakon za rychlost, zdvihnutie telefunu za volantom alebo nepriputanie sa pocas motania po meste a pod. Uz ked chce moralizovat, a podaktori tu s nim...
24.06.2019 - 22:35:59
00
Dneska som to tiez zazil ze tito kvazi cyklisti ignoruju dopravne predpisy. Idem v aute po ceste, klasicka dvojprudovka (jeden tam druhy spat). V strede semafor lebo prechod pre chodcov. Cervena tak auta zastavili aby chodci presli. Zrazu spoza auta oproti prejde clovek na bajku suverejne na cervenu, nastastie chodci sli dostatocne rychlo takze isiel az poza nich. Mal som otvorene okno a stal som prvy na svetlach cize som ho hned videl ked isiel suverejne s jasnym umyslom. Stihol som na neho este zakricat cez okno ci ta cervena pre neho neplati? Zahucal po mne ze "pre mna nie ty kok..."
Takze o com sa tu bavime? Retardi su vsade. Bohuzial cyklisti nemusia absolvovat autoskolu co je skoda. Nejake zakladne testy by som dal povinne k 18. roku zivota, rovnako aj chodcom. Tych keby pokutovali za kazde prejdenie na cervenu to by bolo srandy.
24.06.2019 - 23:01:14
05
tak vodic mal davat prednost pred prechodom, pretoze v tom case bola na nom chodkina. zarovno nou prebehla aj prva cyklistka. keby postupne zastavovali a schadzali z kola a prechadzali ako chodci asi by si tam sofer postal dlhsie a nemohol by ani ceknut. takto cyklisti iba urychlili cas na prejdenie prechodu.

chyba je, ze prechody pre chodcov, niesu zaroven aj prechody pre cyklistov a chodniky napolovicu. ked ma cyklista ist v tretrach pesi ako chodec, tiez to nieje bezpecne.
25.06.2019 - 01:05:46
02
Pravidla (v principe jedno ake, ci tie dopravne alebo tie o rozkradani 100-viek mega) pre niekoho platia, pre niekoho nie. Nakoniec je vodic David lustrovany, ci je poctivy, ci netelefonuje, blablabla. A presne pre toto sme tam, kde sme.
25.06.2019 - 06:05:43
04
Ja by som to rozdelil do 2 rovin. Ta 1. teoreticka, kazdy by mal dodrzovat zakony aby dobre bolo (asi kazdy suhlasi). Ta 2. prakticka, k poruseniu moze dojst, kazdy robi chyby, preto treba predpokladat aby nedoslo k nestastiu (asi tiez kazdy suhlasi). Ale ten cyklista podla mna ani zakon neovladal a este bol aj vulgarny, robi hanbu slusnym cyklistom, mozno niektori cyklisti to beru normalne ale diskusia v miestom deniku bola dost o inom.
25.06.2019 - 07:55:55
00
Preto sme tam kde sme, lebo ludia maju potrebu si pohonkavat urazene ego videami ako niekoho "vycvicili" a "vychovali". Uplne zbytocne video, ulne zbytocna diskusia, aj toto je uplny zbytocny prispevok...kazdy z nas mohol ten minuty cas pouzit na nieco zmysluplne.. :D Vodic mal video posunut policii, ked mu to tak trha zily..
25.06.2019 - 07:56:36
011
scarinko napísal:
Bohuzial cyklisti nemusia absolvovat autoskolu co je skoda. Nejake zakladne testy by som dal povinne k 18. roku zivota, rovnako aj chodcom. Tych keby pokutovali za kazde prejdenie na cervenu to by bolo srandy.


Deti v materskej škôlke voľakedy chodili na dopravné ihrisko. Neviem ako je to teraz.

Keď púšťam chodca na prechode a prejde do polovice pruhu kde je za ním už dosť miesta, tiež prejdem poza neho. Ty čakáš, až kým prejde na druhú stranu cesty?
25.06.2019 - 08:07:22
00
MageZ riesili to miestne noviny, urobil hanbu cyklistom, precitaj si reakcie ludi.
25.06.2019 - 08:17:46
01
Problém je v zákone - nie všetky ustanovenia berú do úvahy všetky okolnosti, ktoré môžu nastať a poniektoré idú aj proti zdravému rozumu a zároveň slovenský cestný zákon zvýhodňuje predovšetkým vodičov automobilov.
25.06.2019 - 09:16:14
02
MageZ ked je pre teba zverejnenie video s porusovanim predpisov a vulgarnym spravanim pohonkavania, tak mozno preto sme tam, kde sme.
25.06.2019 - 09:26:11
01
a kde sme?
25.06.2019 - 09:29:25
00
Vidim, ze je tu vela skusenych vodicov dodrzujucich predpisy do bodky a teda snaziacich sa vychovavat tych, co ich do bodky nedodrzuju, aj ked v principe o nic nejde. Len ten zdravy rozum, predvidanie a tolerancia akosi chybaju... Cize aby sme to zadefinovali presne podla tu prezentovanych nazorov a videa - ked ide cyklista po chodniku subezne s hlavnou cestou a vojde na priechod skor ako pani vodici zacnu odbocovat na vedlajsiu cestu, tak z pozicie sily a opory v zakone treba cyklistu minimalne vytrubit, alebo este lepsie rovno zrazit. Preco? No lebo zakon prikazuje pri odbocovani dat prednost / neohrozit len chodcov. Vyborne pani vodici, mate to podla zakona za 1! :)

§ 4 Vodič nesmie ohroziť chodcov na chodníku alebo chodcov prechádzajúcich cez cestu, na ktorú vodič odbočuje, pri odbočovaní na miesto mimo cesty, pri vchádzaní na cestu a pri otáčaní alebo pri cúvaní,

§ 19 Vodič odbočujúci vľavo je povinný dať prednosť v jazde protiidúcim motorovým vozidlám i nemotorovým vozidlám, električkám idúcim v oboch smeroch, vozidlám idúcim vo vyhradenom jazdnom pruhu po jeho ľavej strane a chodcom prechádzajúcim cez vozovku.
25.06.2019 - 09:54:15
03
keyboard_arrow_up