desertfremen napísal:
Slováci majú asi kradnutie v krvi. V živote by mi nenapadlo zobrať cudzí bike, aj keby nebol zamknutý, to môže len posledný chudák, nejaká socka, duševný maloroľník. Tresty za krádeže ako v Saudskej Arábii sú tu potrebné.


Je to skor o vychove a v konecnom dosledku potom aj o spolocnosti. Tresty ako su v Saudskej Arabii by mali jediny vysledok a to, ze by vyprodukovali individua zavisle od socialneho systemu.
01.07.2019 - 10:23:12
00
hmmm.. to je taky problem si tam pridat retaz? aj keby to klepeto drzalo lepsie, tak tu hlinikovu tycku zlomim jak sparatko a ukradnem to aj s klepetom..

Športom k trvalej invalidite

01.07.2019 - 10:57:03
00
mna prestava bavit nazor - tvoja chyba ze ti ukradli, mal si si davat lepsi pozor, vyrobca na to nemyslel. neda sa mysliet na vsetko - no pokial zlodej vie ze sa mu takmer alebo vobec nic nestane kradnut bude. keby zlodej zil v strachu ze dostane napr. dobru nakladacku a ze to fakt bude boliet dobre si rozmysli ci kradnut bude alebo nie. v davnej minulosti to tak fungovalo. mohlo by zasa.

bike je najlepsia droga - pretoze kazdy trip je uplne iny

01.07.2019 - 11:47:48
04
Gusto0 napísal:
..... si rozmysli ci kradnut bude alebo nie. v davnej minulosti to tak fungovalo. mohlo by zasa.

Kedy to fungovalo? Asi reálne nikdy
01.07.2019 - 11:52:37
00
problem je aj to ze oni vedia ze ich nechytia, policajti na to kaslu, nemaju snahu nic patrat, najdu len to co im ludia sami donesu pod nos.
Aj samotni ludia su lahostajni a pokial sa to netyka ich bajku tak im je uplne putna co sa deje, kludne pred nimi moze niekto pilit zamok a oni si to ani vsimat nebudu.
Kazdy si povie, nie je to moja starost, co sa budem do toho miesat, este dosatanem po hube. A toto je vysledok.
Neda sa vsetko privarit a pribetonovat k zemi, schovavat pod troma zamkami atd.
01.07.2019 - 12:15:27
01
Gusto0 napísal:
mna prestava bavit nazor - tvoja chyba ze ti ukradli, mal si si davat lepsi pozor, vyrobca na to nemyslel. neda sa mysliet na vsetko - no pokial zlodej vie ze sa mu takmer alebo vobec nic nestane kradnut bude. keby zlodej zil v strachu ze dostane napr. dobru nakladacku a ze to fakt bude boliet dobre si rozmysli ci kradnut bude alebo nie. v davnej minulosti to tak fungovalo. mohlo by zasa.


este je tam jedna dolezita vec - pokial zlodej vie, ze sa mu potom ten bike podari predat... ale to je zase take nase slovenske, kupim bike alebo komponenty a je mi jedno, aj ked to smrdi ciernotou, hlavne ze zalacno :-(
01.07.2019 - 12:30:42
01
nuž dáš zlodejovi po hube a ešte budeš mať problémy s políciou, lebo v tejto republike sú chránení len hajzli
01.07.2019 - 12:46:03
05
aha.. preto vymysleli gilotinu, lebo odsekavanie pomahalo... make sense :D

Športom k trvalej invalidite

01.07.2019 - 13:06:18
02
desertfremen napísal:
V živote by mi nenapadlo zobrať cudzí bike, aj keby nebol zamknutý, to môže len posledný chudák, nejaká socka, duševný maloroľník.

Zlodeji boli, sú aj budú - a bicykle sú veľmi lákavý cieľ, keďže krádeže sú jednoduché - samotná krádež je pomerne jednoduchá, transport/uskladnenie ukradnutého je malina, speňaženie je jednoduché. A zisk môže byť veľmi vysoký.

Určite by som nepovedal, že ich kradnú len nejaké "socky", bicykle sú aj v hľadáčiku profi zlodejov. Môžno niekde budú aj prevažovať.

Gusto0 napísal:
keby zlodej zil v strachu ze dostane napr. dobru nakladacku a ze to fakt bude boliet dobre si rozmysli ci kradnut bude alebo nie.

Niektorí zlodeji by žili v strachu, niektorí by sa lepšie pripravili na samotnú krádež alebo na konfrontáciu. Niektorých by to vôbec neodradilo, keďže sú situácie (možno aj prevažujú), kedy široko-ďaleko nie sú ľudia, ktorí by sa o "dobrú nakladačku" postarali. Či by dostali nakladačku od niekoho po tom, ako by ich súd uznal vinnými?

V ére "nakladačiek" by sa kradlo ďalej a asi v približne rovnakej miere s tým, že "normálni" ľudia by sa akurát mohli viac báť.

Ak ide o opatrenia, ktoré môže urobiť každý z nás, tak odporúčam sa zamerať na zabezpečenie bicyklov, kvalitné kamery (keď zabezpečenie nepomôže, aspoň nech je vidieť, kto niečo ukradol), kúpu komponentov s jasným pôvodom...

Ak ide o celospoločenské opatrenia, tak navrhovať ich nie je také jednoduché. Ak existuje rozsiahlejší organizovaný zločin v tejto oblasti, tak by väčšia aktivita polície v oblasti monitorovania a jeho rozkladania mohla priniesť citeľnú zmenu k lepšiemu.
01.07.2019 - 13:25:15
02
Tak za prvé, k bicyklu by sa mal vydávať niečo ako "techničák" na auto, s menom najiteľa, a výrobným číslom na ráme.
Čiže bicykle na izerát by sa predávali len s "papiermi" a bolo by treba ísť na prepis na políciu, tak ako keď kupuješ jazdené auto.

Tým pádom by sa kradnutý bicykel stal bezcenný lebo by si ho nevedel predať.

Polícia by mala mamatkovo zastavovať cyklistov a namiesto "fukania" by mala kontrolovať papiere, a ked ich nemáš bicykel zabaviť. Bodka.

Tiež výrobcovia by už mohli do rámu zabudovať GPS lokátor, ktorý by sa nedal nijak vymnotovať.
To by dosť pomohlo.

Nikdo ***** Ježíše

01.07.2019 - 13:36:32
00
PatrikL
kym sa za kradeze nebudu odtinat koncatiny, tak neprestanu ...
nic ine ako strach ta neprinuti rozmyslat inak (to neplati len pri kradeziach)
01.07.2019 - 13:37:52
00
Podľa mňa hrozba bitky odradí máloktorého zlodeja. Z detstva poznám niekoľko zlodejov, ktorí kradli úplne všetko čo sa dalo predať a tí nemali problém sa pobiť. Proste tupelá, vymetené mozgy, s takými nemať nikdy nič spoločné.
01.07.2019 - 13:38:17
00
Žiadny zlodej neráta s tým, že ho chytia....a žiadny trest nezníži počet krádeží. Sú krajiny kde odtínajú ruky a zlodejom to veľmi nevadí. Podľa mňa je jediné riešenie v tom, aby mal človek problém predať takýto bicykel.
01.07.2019 - 13:47:09
02
desertfremen napísal:
Tak za prvé, k bicyklu by sa mal vydávať niečo ako "techničák" na auto, s menom najiteľa, a výrobným číslom na ráme....

Niečo ako majú autá? A kradnú sa aj napriek tomu
01.07.2019 - 13:58:15
02
to by museli byt papiere na kazdy jeden diel.
Ci akoze papiere len k ramu? alebo len k vidle? kolesam?
01.07.2019 - 14:10:49
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Bicykle ~ Horské bicykle)
keyboard_arrow_up