Ved ten attain ma prave pohodlnu geometriu. Merida Ride ma este pohodlnejsiu, v green bajku mali, ale tebe by bola asi mala. Chod do kaltusu, prevez sa a uvidis. Karbon na ultegre, s nie uplne no name kolesami, za tu cenu je dobry kauf myslim. Alebo si zavolaj do green bajku a opytaj sa na tu meridu. Tusim za 1450 mali meridu ride rv 2016 na ultegre, hydraulicke shimano, ale hlinikovy ram. Skusal som ju a jazdilo sa na nej fajn.
30.07.2019 - 19:21:55
00
diky zatim za tipy, pojdem zavolat do Greenu aj ten Kaktus pozriet :P keby ste mali este nejake rady v klude piste :P
31.07.2019 - 13:26:03
00
A už je to tu zase. Geometria, Geometria, Geometria. Ak máš problémy s chrbtom, tak máš asi nejake monotónne zamestnanie, ktoré ti nerobí dobre na chrbát a potom si sadneš na bicy a hodiny presedíš na ňom. Tak ja na tvojom mieste by som to riešil v prvom rade kompenzačnými cvičeniami, a nie, či je bicy o centimeter dlhší alebo kratší. Ako som tu už bol písal. Vhodná je fitlopta, stojí desať euro, a cvičebných zostáv je na internete po k... Alebo iné vhodné cvičenie.
31.07.2019 - 13:45:04
01
dzajro napísal:
A už je to tu zase. Geometria, Geometria, Geometria. Ak máš problémy s chrbtom, tak máš asi nejake monotónne zamestnanie, ktoré ti nerobí dobre na chrbát a potom si sadneš na bicy a hodiny presedíš na ňom. Tak ja na tvojom mieste by som to riešil v prvom rade kompenzačnými cvičeniami, a nie, či je bicy o centimeter dlhší alebo kratší. Ako som tu už bol písal. Vhodná je fitlopta, stojí desať euro, a cvičebných zostáv je na internete po k... Alebo iné vhodné cvičenie.

Cauko,

bohuzial v mojom pripade to nie je o cvikoch, mal som 2x operovanu chrbticu a mam obmedzeny pohyb v bedrovej casti, takze musim carovat a geometria prostriedku je premna klucova, toto cvicenim az take vyrazne neovplyvnim.
31.07.2019 - 15:31:27
00
Ahoj,

OK, ale +/-1 cm dlžky rámu tvoj problém nevyrieši. 1800 je slušná suma, odlož si z toho dve-tri stovky na rozne dlžky predstavcov, sedlo, príp riadidlá a hlavne 28mm plášte. A vyberaj tak, aby sa ti tam plášte zmestili. Logicky sa dostaneš k dôchodcovským geometriám do aerorámu 28mm plášť nezmestíš. A jazdi a skúšaj rôzne nastavenia. A jazdi, atd...

A ešte k cvičeniu. V podstate akékoľvek profesia je monotóonna činnosť a teda nevhodná pre pohybový aparát, potom sadneš na bicykel. Ten je síce vhodný na rehabilitáciu, pretože zaťažuje tvoj pohybový aparát tak nejak rovnomerne. Rovnomerne málo. Disproporčne zaťažuje iba kvadricepsy. Ale v tele a hlavne v bedrovej oblasti ale aj v kolene máš množstvo svalov, o ktorých ani nevieš a necítiš ich, kým ich nezaťažuješ.(preto pri extrémnych dávkach bicy začneš často najprv citiť práve kolená alebo bedrová časť, lebo nestíhajú s kvadricepsami)

Nebudem ťa o ničom presviedčať, ale k tomu cesťáku si kúp aj fitloptu. Neschudobnieš (Dokonca ak má niekto 2000 na bicykel neschudobnie, ani keď si kúpiš dve. To už je ale rakcia na iného člena...) A keď doma sedíš za počítačom, pri televízore, tak seď na fitlopte a pohybuj panvou dopredu, dozadu, vľavo, vpravo, ľahni si na loptu. Alebo daj sa na koníka a loptu pod seba a zdvíhaj nohy, ruky v ľubovoľnej kombinácii . Toto sú len rozcvičovacie cvičenie, neposiluješ žiadne svaly, ale časom aj to pomôže.
01.08.2019 - 11:07:30
02
Co sa oplati kupit? Novy cestak s vybavou Tiagra alebo pouzity, zachovaly (2 rocny) s Ultregrou R8000? Dik
11.08.2019 - 18:32:51
00
zaklad je dobry ram. skor napis ake su to ramy
11.08.2019 - 18:45:51
02
Ponal by som to komplexnejsie. Chcelo by to poznat nielen ram, sady ale aj zvysok konfiguracie, cenu oboch bikeov a cyklo ambicie.
11.08.2019 - 19:10:16
01
a co by ste skor odporucali endurance ram alebo klasicky zavodak alebo rovno aero, jazdim okolo liptova/stredne slovensko, dost kopcov, malo rovin max 80km dlhe useky koli casu, skusal som endurance ale mi pride ako keby mi predne koleso plavalo pri zjazde z kopca nad 45km/h a vraj je to na endurance normalne
tak poškulujem po tomto prave https://www.bike-discount.de/en/buy/cube-litening-c-68x-race-teamline-887041
11.08.2019 - 19:48:02
00
Hack3r: jeden je GHOST NIVOLET 6.8 LC este pol roka v zaruke, alebo novy Lapierre SENSIUM 300 CP. Oba najdene tu na mtbiker. Zacinam s cestou a neplanujem chodit na preteky. Skor ako doplnok ku HT (zlepsenie vytrvalosti), to by som skor rad siel na XC maraton.
11.08.2019 - 20:31:11
00
Ghost vyzera lepsie :).
11.08.2019 - 21:07:21
01
nikde nic co by poradil? :/
14.08.2019 - 15:52:50
00
Janyno napísal:
Hack3r: jeden je GHOST NIVOLET 6.8 LC este pol roka v zaruke, alebo novy Lapierre SENSIUM 300 CP. Oba najdene tu na mtbiker. Zacinam s cestou a neplanujem chodit na preteky. Skor ako doplnok ku HT (zlepsenie vytrvalosti), to by som skor rad siel na XC maraton.

daj linky tych bikov,
14.08.2019 - 15:55:47
00
dzajro V podstate zdielam rovnaky nazor. Geometria toho moc nevyriesi ked clovek sedi 8h v praci pride domov a v sedeni pokracuje 2-4h na bicykli a potom sedi este aj na gauci pred televizorom.
Treba si uvedomit ze PRO cyklisti sedia len na tom bicykli mozno 5h denne? Cize vlastne este menej ako my bezni smrtelnici a este k tomu aj cvicia adekvatne cviky....
14.08.2019 - 16:40:02
01
Ghost uz je predany. Tak nic, dik
14.08.2019 - 18:12:44
00
keyboard_arrow_up