Hmm dnes po nahanacke po zvazniciach som pri zastaveni nasiel opat vyletene lave gufero na rebe. Uz sa mi to raz stalo. Cim to je? Nedavno sa robil servis. Potom bolo chvilu ok a potom mi raz dost sfukla. Tak som ju nafukal a toto bola asi druha jazda taka tvrdsia po nafukani. Oleja je tam urcite dost.
07.08.2019 - 22:39:53
00
Vtedy ked ti sfukla, sa vzduch dostal z nohy mimo a ten tlak potom vytlacil gufero. To zial robia Reby od nejakeho casu, sam mam jednu taku, kde mi to myslim spraivlo, este som ju neservisvaol :lol: Tesnenia vo vnutri, resp. medzi soloair komorou a vonkajskom. Bud pri servise sa nevymenili tie okruzky, alebo sa to nespravilo dobre, alebo je tam nieco poskodene.
Alebo to mozes robit tak, ze vzdy ked sfukne, alebo raz za cas povolit dole skrutku, aby tlak vyfucal. Ale neriesi to pricnu.
08.08.2019 - 07:34:10
00
misung napísal:
caute, zvazujem prechod na novy tlmak. Chcel by som prehodit z RS Deluxe RT3 na RS Super Deluxe RC3...
1) Ti co ste prechadzali z klasickeho tlmaku na tlmak s expanzkou citit velky rozdiel?
2) oplati sa prechod alebo kaslat na to?

Vdaka za odpovede :)


rozdiel citit ,zalezi co najviac jazdis ,poznat to najme v dlhsich zjazdoch 10min+ v bikeparkoch atd. ,na "wituzovi" som citil ze je aj citlivejsi zadok ,ale to zalezi aj od stavby a konkretnych tlmicov "co" za "co" vymenis ,u mna to bol monarch HV rct3 za monarchplus debonair rct3 ,dost velky posun.... podarilo sa mi ho vyhodne kupit z nem.bazaru takze cenovy rozdiel po predaji stareho bol maly -druhy najlepsi upgrade co som na nejakom biku urobil...
08.08.2019 - 08:03:29
01
MageZ napísal:
len tiez svedci o niecom, ze s tym prisla ina firma a RS to len potom ukradol :)


no mne moze byt u prdele ,kto, to vymyslel ,hlavne ze to mam "pod prdelou" :D
08.08.2019 - 08:10:04
00
lto napísal:
Vtedy ked ti sfukla, sa vzduch dostal z nohy mimo a ten tlak potom vytlacil gufero. To zial robia Reby od nejakeho casu, sam mam jednu taku, kde mi to myslim spraivlo, este som ju neservisvaol :lol: Tesnenia vo vnutri, resp. medzi soloair komorou a vonkajskom. Bud pri servise sa nevymenili tie okruzky, alebo sa to nespravilo dobre, alebo je tam nieco poskodene.
Alebo to mozes robit tak, ze vzdy ked sfukne, alebo raz za cas povolit dole skrutku, aby tlak vyfucal. Ale neriesi to pricnu.

no praveze sme vymenili uplne vsetky tesnenia okrem gufier lebo tie vyzerali ok, hmm toto sa mi nepaci ked to ma takto nefungovat
08.08.2019 - 08:33:38
00
No tie tesnenia (inak to su asi len o-kruzky) nestaci vymenit, musia sa aj spravne namazat, neviem ako teraz, ale u mojej bola predpisana specialna vazelina. Ale tak, je to rocksrot :) .. vymena gufier s tymto nema nic, tie netreba menit, toto je u RS celkom fajn.
08.08.2019 - 09:48:59
00
no tie o-kruzky sme tiez samozrejme mazali nejakou vazelinkou, neboli na sucho
ano v podstate to boli vsetko len cierne okruzky roznych rozmerov a hrubok
otazka je ze ktory z tych 20 co sme menili to bol :)
zvazoval som vymenit ju za SIDu co bola teraz v akcii za +-180€ ale neviem ci by to nebolo z dazda pod odkvap
08.08.2019 - 10:06:03
00
Aka nejaka ? Lebo tam nejde hocjaka a nie je to len, ze namazat o-kruzok. To nestaci.


Naposledy upravil lto dňa 08.08.2019 - 10:12:39, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2019 - 10:10:48
00
sida je len odlahčená reba,na nohach aj korunke, to su vyhodene peniaze, kružok ,ktorý prepúšťa tlak von z komory je na spodu vnútorných nôh, odkial vychádza to tiahlo
08.08.2019 - 10:11:41
01
Kaper napísal:
Kto s tym prisiel?Neni som v obraze


Vorsprung suspension dlhsie uspesne predavali na tlmicie "Vorsprung corset" (https://vorsprungsuspension.com/blogs/news/17163160-vorsprung-corset-air-sleeves-the-how-and-the-why), potom sa tym "inspirovali" viac ci menej uspesne RS (DebonAir) a Fox (EVOL). Na vidlice to bol potom od nich produkt Luftkappe.

V konecnom dosledku samozrejme dobre pre zakaznika.:) Len na zamyslenie, ze technicke inovacie su od malych firiem a tie velke firmy peniaze radsej leju do marketingu ako "lepsieho" produktu. Ale zas aspon potom ostava priestor pre malych a sikovnych. :D


Naposledy upravil MageZ dňa 08.08.2019 - 10:13:52, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2019 - 10:11:41
04
lto to neviem, to som riesil u kamosa v praci kde oni riesia roznu mechatroniku a stavaju rozne veci sondy atd asi nejaka bezna vazelina a ked nie len namazat tak co sa s nim este robi take specialne :)


Naposledy upravil scarinko dňa 08.08.2019 - 10:14:34, celkovo upravené 1 krát.

08.08.2019 - 10:12:58
00
MageZ: Vorsprung som sa na svoju Pike chystal kupit, ale odkladal som to tak dlho, az s tym prisiel aj RS :D .. tak mam doma RS a caka na instalaciu :D, medzitym som aj tak kupil inu vidlicu :lol: /Formulu/

scarinko: rozobral by som to a pozrel ako to tam vyzera, resp. podla toho co pise zihadlo.
08.08.2019 - 10:13:58
00
a aká je ta formula už si to vyskušal?
08.08.2019 - 10:20:56
00
lto napísal:
MageZ: Vorsprung som sa na svoju Pike chystal kupit, ale odkladal som to tak dlho, az s tym prisiel aj RS :D .. tak mam doma RS a caka na instalaciu :D, medzitym som aj tak kupil inu vidlicu :lol: /Formulu/

scarinko: rozobral by som to a pozrel ako to tam vyzera, resp. podla toho co pise zihadlo.


nj ale to zas musim za kamosom do dielne, doma to nedam, nemam ani len zverak
08.08.2019 - 10:25:04
00
naco ti je zverak ? staci ti lidlacky stojan . a kup si vazelinu na vidlice RSP alebo Bikeworkx .kolko mas nabehaneho na nej ?
08.08.2019 - 10:32:02
00
keyboard_arrow_up