Tak a toto su prispevky, ktore som ocakaval. Len tak dalej.


v ceskoslovensku boli dostupne 3 modely a to RMX "Rapide MX" BMX" Barum MX dodavane palste Barum v roznych farbach" BMT " Barum M Trial vyznacoval sa velmi lahkym prevodom a malou pilou v predu"
13.09.2011 - 21:13:12
00
ja som tú svoju RMX zlomil pri tej výstuhe pri hlavovom :-) ale foto nebude z dôvodu nedostatočného technického pokroku tej doby
14.09.2011 - 12:37:45
00
A co si robil, ze sa ti take podarilo?


ja som tú svoju RMX zlomil pri tej výstuhe pri hlavovom :-) ale foto nebude z dôvodu nedostatočného technického pokroku tej doby
14.09.2011 - 22:02:07
00
neviem boli sme krpci a vozili sme sa po skokoch a zrazu som mal pri jazde pocit, že keď zabrzdím prednou brzdou tak sa mi ridítka akoby vzďaľujú :-) potom som si všimol, že to drží už len farbou :D ďakujem bohu, že som sa na ňom nezabil.
15.09.2011 - 13:38:49
00
je tato téma ešte aktívna?
30.05.2013 - 14:08:26
00
Asi nie ked posledny prispevok je 2 roky stary :lol:
30.05.2013 - 14:18:25
00
to mi doslo, len som sa chcel spytat ci mu este nieco nie je jasne
30.05.2013 - 18:48:49
00
RMX boli tri velkosti: 16 (pre najmensie deti - taky som mal), 20 (bezny) a dokonca aj 24 - ten uz mal v pohode velkost.
Tie vidlice boli naozaj v dvoch verziach - ta co tu je na fotke (klasicka) a potom dlha "dvojkorunkova".
Ramy - BMX a RMX boli rovnake, BMT (trial) mal navyse pod pedalmi navarenu extra ocel, ktora malu trialovu pilu (aj cely stred) chranila zodpodu.
Sedla boli tvrde plastove, ale dali sa zohnat aj take mierne calunene. Cierne alebo chromove ocelove originalne mini blatniky a original cierny plastovy hranaty kryt na retaz sa dnes uz zohnat nedaju. :-)
05.09.2013 - 15:20:27
00
Tak ja som mal BMX, malo to stuplove plaste a chromove blatnicky a zadnu brzdu na pedal.
Kamarati mali RMX - malo to (dnes by sme povedali) street plaste, co v blate hrabali jak galuska a 2 rucne brzdy a blatnicky na tom nemal nikto.
Jeden sused mal dokonca aj BMT - stryko mu to omylom doviezol zdakade, nevsimol si tu malu pilu a navareny chranic pod ramom. Chudak chlapec na tom len krutil krutil, ale nikam sa nevedel dostat. Asi po dvoch tyzdnoch to niekam predali a zohnali riadnu beemixu.
16-ku velkost som videl iba raz, mala to spoluziacka, takze som to povazoval za babsky bicykel :-D

Vyhodou beemixy bolo, ze sklopenim kormanu si mal z toho cestak s natiahnutym posedom :-p
12.09.2013 - 10:23:08
02
mal som bmx ale s polskymi plastami stomil - vacsie sestuholnikove stuple. volant vo farbe ramu. v terene to bola parada, kedze v tom case do terenu neboli specificky ziadne bajky - myslim normalne dostupne medzi chlapcami na sidlisku. ja som bmxku pouzival na vsedne jazdenie, nie na bmx ako sa oficialne berie tato kategoria.
12.09.2013 - 13:47:04
00
Heh, ja mam BMX este pod sopou, vytunovanu, prestriekanu z cervenej metalizy na tyrkysovu :) blatnicky odpadli velmi rychlo, original vidla sa ohla narazom do smetiaku, nova vidla stala nehoraznych 120,- SK, sedlovka z vodarenskej trubky a dynamo z esky. Vzdy som si myslel, ze RMX su tie novsie modely s brzdami, ktore mohli krutit pedalmi dozadu - velka frajerina :) Tie velkosti boli naozaj 3, kamaratovi sme sa kvoli jeho 16tke trosku smiali, nestihal. Jedinu 24ku co si pamatam, mal taky blondak z bulvaru, jazdil na tom este dlho na strednej. Ja som na tej mojej tiez este na strednej sem tam skakal schody pred Farskym kostolom, lebo na horaku znacky Laurin&Klement (davali ku Formanom) som si netrufal, tazky bol na mna....
12.09.2013 - 14:10:17
01
Veď jednu z týchto BMX, jazdia u nás chalani na pumptracku. Tuším dve majú. Jedna je celkom pekne na strieborno streknjtá. Škoda, že majú krivé kluky :D Ale keď som sa na tom viezol, veľmi som sa smial. Peklostroj :D
12.09.2013 - 23:40:41
00
Zažil som ich oba. BMX išli do predaja. Ale Zvazarm požadoval pevnejšie rámy na závody. Tak sa robili z plnších trubiek. A mali o pár zubov na veľkom ozubeni menej aby bolo o trochu menšie a mohli hneď zabrať na plno. Stredová tyč na riadytkach bola guľatá a jemne do V. Rám ste spoznali podľa vahy a farby. Rmx bola o toľko ťažšia že bol problém vyhodiť predné koleso do vzduchu a bola len v čiernej zakladovke ako riadytka. A v predaji nikdy neboli. Do predaja sa dostali len BMX s prebytocnimy chráničmi RMX. Pravých RMX bolo možno pár sto kusov. Mal som ten originál rám a len ten stál toľko ako celá BMX 1000 KCS.
22.09.2019 - 16:53:35
01
A prečo RMX oznacenie? Najpravdepodobnejsia verzia podľa mňa je že pri písaní objednávky na sieťotlač písmen blbol troška písací stroj a písmeno B bolo trochu ohnuté a notlacilo sa cele. Potom to vyzerá ako R. Nič iné by som nehľadal. Komancovia si z takých veci tazsku hlavu nerobili. Keď do žuvačiek sa dostal *****. Kto poznal bajo vie . 😀
22.09.2019 - 17:14:35
00
To co napisal mimi ma svoju logiku aj ked bike je uz "mix" RMX a BMX vypovedaciu hodnotu to ma....

Prílohy:

rmx.jpg
rmx.jpg 463.25 KiB thumb_up1thumb_down

24.09.2019 - 12:16:28
00
keyboard_arrow_up