stanlee v prvom rade gratulujem! mame tiez dvojicky + este jeden kus k tomu a mame prave octaviu a na jej kufor nedam dopustit, ked uz uvazujem nad vacsim, tak mi stale vychada uz len VAN. Z kocika uz vyrastli, ale bezne sme chodili aj na dlhsie obdobie zbaleni tak, ze kocik, moj bicykel, maleho bicykel a batozina vsetko v kufri so zatiahnutou plachtou. Ale mame kufor bez zbytocnych odkladacich priestorov, takze ulozim batozinu ako ja chcem a kde chcem. Jedine nevyhoda pri troch detoch je, ze je problem naskladat tri sedacky dozadu, momentalne mam 2 do 18 kg + 1 do 36 kg, uvidim, ako vyskladam 3 do 36 kg, to bude zas tetris :-D Touranom si myslim, ze nepomozes , kufor nie je vacsi, plus ale su 3 plnohodnotne sedacky vzadu. S-MAX by bol asi fajn volba...
09.10.2019 - 08:57:51
00
stanlee napísal:
Dá sa na to zvyknúť tak,že človek presadne a automaticky nezblbne,že ide vyšliapnuť spojku na automate? ide o to,že automat som nikdy nemal,vlastne ho ani nechcem. No a ako hovorím,budem jazdít aj MT aj AT.

Ano, to je v pohode. Skor sa ti obcas stane, ze budes na MT drzat brzdu a nechas zaradenu rychlost, na krizovatke :D .. ale pokial to bude casto striedat, tak na to navyknes a v pohode.
09.10.2019 - 09:27:58
00
ďakujem:)

Chalani,vy ma trocha desíte:) Autá typu S-Max,Galaxy,Sharan sú už cenovo trocha inde. Rovnako už je problém aj s kombináciou benzín + AT. A ak by taká kombinácia aj zrovna bola, už to fakt trocha bude žrať,na tieto vačšie autá sa skrátka pýta nafta...

Ďalej je tu ten fakt,že Touran mi ešte príde celkom pekný a kompaktný,čo je asi výhoda,keď ho moja polovička bude šoférovať.

Osobne si myslím,že v 99% prípadoch by nám stačila Octávka Combi. Tourer je snád ešte trocha dalej. Zas nečakám,že budem prevážať trebárs bajky vo vnútri,na to by slúžili nosiče bud na streche či za autom...

Zatial sa vačšiemu autu bránim,uvidím,budem sa v danej problematiky vzdelávať...( a to ma skôr berú autá ako MX-5 :D )
09.10.2019 - 09:29:45
00
Choď sa na tom povoziť hlavne, zmeraj vnútornú šírku vzadu keď tak. Pri malom nájazde je zanedbateľné či jazdíš za 9 alebo 12. Pozri aj na túto tabuľku.
09.10.2019 - 09:37:20
01
Tie sedacky treba skusat niekde, kde maju velky vyber, ja som kombinoval, kombinobal, az som nakombinoval :-) pri vajickach a tretej autosedacke do 18 kg nie je problem...
09.10.2019 - 09:44:27
00
stanlee: kratke jazdy a 12k rocne, to naftu neries. Hlavne ak by si siel do nizkoobjemoveho benzinoveho turba. Resp. si normalne spocitaj a prepocitaj naklady na rok na palivo, kolko rokov chces jazdit a budes vediet rozdiel. Ten velky nebude, hlavne nie voci problemom, ktore budes mat, ak budes jazdit kratke trasy na "modernom" chrochtaku.
09.10.2019 - 09:46:15
00
ja by som sa orientoval len na sedačky, ako a koľko sa ich zmestí (napr 3x isofix?).. dvojkočík aj s kuframi budeš reálne prevážať reálne ako dlho a koľko krát? veľký dvojkočík tak pol roka a aj to nie denne asi? kufre tak na dovolenku 2x do roka? to si nahodíš rakvu.. ak v 99% stačí normálny kombík a zmestíš tam deti normálne načo vymýšlať s dajakým korábom?
09.10.2019 - 09:48:44
05
kočík z kuframi pri detoch sme prevážali skoro 5 rokov, ked spočítam obe,každá návšteva u rodiny plný kufor po strechu :D dovolenky rovnako, ked kombík tak velký kufor a širšie auto, ak dáš dve autosedačky a by sa aj nejaká mešia mamina zmestila, ked to vreští :D
a u takeho rodinného auta ked to naložíš komplet o nejakom malon turbo benzín vysavači ani nerozmýšlaj, prvý kopček a si vedúci kolony na dvojke s vretiacim motorom :)
nič s tým bezpečne neobehneš.. rodinné auto potrebuje silnejší motor s krutakom..aspon 250nm-300nm
09.10.2019 - 09:59:22
04
stanlee napísal:
Toyota Verso sa síce ešte ako skladové dá dostať,ale je to proste už staré auto

Odporúčam pozrieť na ponuku tu https://usedcars.toyota.sk/ponuky/znacka/toyota/prevodovka/automatyczna/tried/najlacnejsie
"Odpočet DPH" je tam skoro pri každom :)

Verso je možné staré auto, ale trochu vyššia karoséria má podľa mňa v prípade rodinného života veľké výhody :) Keď pozerám na túto https://usedcars.toyota.sk/ponuka/toyota-verso/330 , tak jej nič podstatné nechýba a cena je fajn.
09.10.2019 - 10:05:35
00
zihadlo 5 napísal:
a u takeho rodinného auta ked to naložíš komplet o nejakom malon turbo benzín vysavači ani nerozmýšlaj, prvý kopček a si vedúci kolony na dvojke s vretiacim motorom :)
nič s tým bezpečne neobehneš.. rodinné auto potrebuje silnejší motor s krutakom..aspon 250nm-300nm

Ty tieto hluposti o malych turbo benzinoch hlasas opakovane aj ked ani netusis, ake maju parametre. 1,5 TSI v Tourane ma 110 kW a 250 Nm. To na vozenie rodiny s prehladom staci. Navyse s deckami vzadu kazdy normalny clovek jazdi este opatrnejsie a nemysickuje pred horizontom stupania v zakrute. Ale tak kazdy sme iny, Ty asi na 90 km/h na okreske potrebujes trojliter...
09.10.2019 - 11:17:48
03
CraObs napísal:
.. ak v 99% stačí normálny kombík

Pripadne si k tomu kombiku nechat aj to sucasne (ak je v dobrom stave) a na rodinnu dovolenku 2x rocne ist obomi.
09.10.2019 - 11:25:30
00
Ja Tourana alias Turíka zbožňujem. :) Výška stropu tiež často pomôže sa naložiť viac než je bežné. :) A jazda s manuál a automat ti na striedačku nebude robiť žiadne problémy a ani si nemusíš na to zvykať. Proste si pri sadnutí do automatu povieš že máš odrezanú ľavú nohu a jazdíš. :)
09.10.2019 - 11:36:31
02
Jezus: ale je dobre povedat, ze ten 1.5 TSI nie je klasicky maly preplnovany turbobenzin ala dychavicne 1.1htp :lol:, ale celkom vynovena vec /inak momentalne ho stahuju ho servisov kvoli nejakym problemom v riadiacej jednotke .. kvoli skrteniu obcas chcipa pri rozjazde/... /hej, je na trhu uz chvilu/. Jednak nepouziva Atkinsonov cyklus, ale Millerov cyklus a potom ako sa zda, ma variabilne casovanie lopatiek turba, co prispieva k lepsiemu tahu v nizsich otackach. Inak vyzera fakt dobre, aj ked tam uz napchali spustu "ekologickych" features.
09.10.2019 - 11:49:08
00
Jezus napísal:
Ty tieto hluposti o malych turbo benzinoch hlasas opakovane aj ked ani netusis, ake maju parametre. 1,5 TSI v Tourane ma 110 kW a 250 Nm. To na vozenie rodiny s prehladom staci. Navyse s deckami vzadu kazdy normalny clovek jazdi este opatrnejsie a nemysickuje pred horizontom stupania v zakrute. Ale tak kazdy sme iny, Ty asi na 90 km/h na okreske potrebujes trojliter...

ano aj v TSI aj v turane moj dodavatel materialu ho mal v 1,5ke a aj v nafte 2l som sedel a šoferoval, píšem o malobjemových 1,1-1,3l vysavačoch. nie 3 litre su tiež hovadina... nie neobjeham tak ako si napísal.. niesom trulo..
ale ked ti ide 70kou dedo a v zakrutach brzdí na 40 treba si ho nikde na kratkej rovinke obehnuť bezpečne( rýchlo a bez zavahania) a nie sa za ním plandriť 50km dalšiu hodinu... a na to treba viac než len nasr.. vysavač pri tej frekvencii aut čo je na cestách...
PS: obidva turiky predal lebo s 3 detmi to už bolo male...prešiel na multivan..


Naposledy upravil zihadlo 5 dňa 09.10.2019 - 11:54:06, celkovo upravené 1 krát.

09.10.2019 - 11:51:39
01
zaciatky su tazke pri presadani z MP do AP, ale po par jazdach a po parkrat trubeni nosom sa da na to zvyknut :-D
k tym vysavacom, mame akurat na firme skoro litrove TSI Rapidky, tiez som bol skeptik, ale ide to pekne, aj to taha pekne, len treba klasicky na vyssich otackach jazdit... jedine to ma problemy, ked ideme styria chlapi po dialnici, tak dlhe stupania si uz ziada podradit do 5, ale uz aj tempomaty su tomuto prisposebene, po preradeni automaticky pokracuje dalej s navolenou rychlostou, netreba sa s tym hrat ako pri starsich autach, kedy po stlaceni spojky zrusi navolenu rychlost...
09.10.2019 - 11:53:37
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Príslušenstvo / Nosiče na auto)
keyboard_arrow_up