Tiez mame v praci ludi ktory odmietli firemne stravovanie za 1.6 eura ci tak nejak co zamestnavatel strhne za obed. Je tam na vyber zo 6 jedal kazdy den. A sice to nie je hotelova strava no da sa to. Za 1.6 eura si teply obed neurobis nijako. Jedine uvarit jedno jedlo a jest ho cely tyzden.
Nuz ale kazdy rozmyslame a zijeme inac.
17.11.2019 - 19:44:53
01
my mame obed v normalnej restauracii za 5,5€. A ten noz a dosku na krajanie mam kupene na ranajky aj veceru. Tak ho uz vyuzijem aj na ten obed. Ja si za tie obedove listky 4€, za ktore mi cast strhava, kupim v obchode a navarim kvalitnejsie jedlo ako v restauracii ma nebude stat 5,5€, ale 2,1€ priblizne, ak pocitam aj to varenie. Pracu mojich ruk a moje rozmyslanie, kolkokrat zamiesat gulas nepocitam.
17.11.2019 - 20:00:21
00
A to je chyba, ludia do cien tovaru nepocitaju cenu prace svojej. Aj my si varime doma aj ked nie vzdy ale skor preto ze stravovanie LC zatial malokde zohnat, dalej preto ze to kam chodime nevie poriadne varit a este za to pytaju 6€ :)
17.11.2019 - 20:09:47
00
asi budes dobry teoretik. stravu si riesim sam - vacsinou su to cestoviny na milion sposobov, kuracina na milion sposobov, ale aj vselico ine ... no vsetkeho som uz prejedeny, stale vymyslanie, hladanie novych receptov .... nevravim o tom ze navarit si musis den dopredu a to aspon na 2-3 dni - viac nie, to sa uz neda jest, aby si kazdy den nestal pri sporaku - taka priprava surovin tiez nieco trva. cize stale jes prihrievane, ked som sa napr. prejedol doma peceneho chleba a prestal ho piect klesla mi spotreba el. kedze som piekol 2x do tyzdna - normalne to boli vidiet vo vyuctovani. co ja by som dal za taku jedalen za 1,60€ a kazdy den cerstvo navarene - povacsine sa to dnes da jest, porcie slusne a ten vyyyber ...
17.11.2019 - 20:17:57
02
alebo sa treba zamestnat u "nenazratych kapitalistov" ktori su taki "zli" ze zamestnancom plne hradia 5E gastrolistky(ano aj upratovackam). potom menucko za 5.50E v lokalnej kantine az tak neboli...
17.11.2019 - 20:33:10
00
Keby sa to menucko dalo aspon jest, peniaze su len jeden problem. Pokial ti bude z jedla v lokalnej kantine par krat zle nepomoze ani ked bude zadarmo, jest tam uz nepojdes :)
17.11.2019 - 20:50:32
00
Si nájdite poriadne ženské a nemusíte chodiť do glutamanovyx vyvarovni a strácať čas prípravou :) a možno aj predlaktia nebudete mať také presilene 🙈
17.11.2019 - 20:56:03
01
v tejto tento problem naozaj nemame :)
17.11.2019 - 20:56:39
00
scarinko napísal:
A to je chyba, ludia do cien tovaru nepocitaju cenu prace svojej. Aj my si varime doma aj ked nie vzdy ale skor preto ze stravovanie LC zatial malokde zohnat, dalej preto ze to kam chodime nevie poriadne varit a este za to pytaju 6€ :)

Kazdy kto chce pocitat aj cenu prace, by mal akukolvek servisnu pracu na bicykli zverit do ruk servisu, nech ma aj co on jest. Samozrejme mat 3000€ vyplatu, tak nebudem riesit 6€ pokial budu varit dobre. Oni vsak varia najhorsie v okoli. Za to by som nedal ani 3€. Par krat mi bolo aj zle z toho a aj dalsim. dvaja sme marodovali na zaludok a to sme nejedli nic, len to ich mlete maso. Na facebooku mali aj hodnotenie a fotky nedopeceneho kuracieho krvaveho bifteku.
Je to taka restauracia, ze tam chodi malo ludi, a ked v blizkosti idu savbari nieco stavat, tak sa restauracia naplni a zvysi cenu. Potom stavbari odidu ale ceny zostanu vysoke. Ked si chce podnikatel rychlo kupit nove drahe auto, ja mu ho mam platit???
17.11.2019 - 21:15:29
00
Hosť napísal:
Kazdy kto chce pocitat aj cenu prace, by mal akukolvek servisnu pracu na bicykli zverit do ruk servisu, nech ma aj co on jest.

Tak toto mi vysvetli lebo nechapem. Pokial to viem urobit sam pripadne aj lepsie a rychlejsie tak to do servisu nedam.
17.11.2019 - 21:39:14
01
presne aj ja, ked si viem uvarit, nebudem sa stravovat v restauracii a platit kuchara a vladu z jeho dani.
17.11.2019 - 21:51:31
00
Nie vzdy sa mi chce, mam cas a chut varit, obcas mam chut na veci ktore si neviem tak urobit ako v reatauracii (nemylit si s kantinou)
17.11.2019 - 21:53:57
00
tiež to tak rozlišujem, reštaurácia je niečo, kde vedia variť, z kvalitných surovín a je to chutné
a klasická vývarovňa to oyebabre na postupoch a surovinách, prekorenené, presolené, zahustené múkou atď .. česť výnimkám - poznám až 2 :)
17.11.2019 - 22:37:03
00
Sú výnimky. Chodím do vývarovne (jedlo si odnesieš sám na tácke od pultu), kde je výborná zdravá strava. Oni vyprážať v trojobale hádam ani nevedia :-)
17.11.2019 - 22:42:05
00
Hosť napísal:
ked si dokazem navarit sam, preco by som to mal davat robit druhemu....

výhoda existencie v spoločenstve je deľba práce, a to vzniklo už veľmi dávno. Ked vyrábam nábytok, nebude predsa riešiť varenie obeda. A kuchár, či kuchárka nebude po večeroch vyrábať nábytok.
17.11.2019 - 22:51:56
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up