Kliknutím prejdeš na
www.wilier.com
Reklama
Auto ked sme kúpili tak som ho dal čipnút, tam mi softwerovo vypli egr ventil, ale po pár tisíc km mi nechcelo zregenerovat filter, tak výmena egr a zase šlape bez problémov, takže filter mám plne funkčný, po dialnici som neišiel už snád 5 rokov, samozrejme ked sa auto kupovalo tak to boli dlhšie trasy, ale teraz posledné 2-3 roky len 15 tam a 15 spät, pár krát do mesiace nejaký ten výlet s rodinou a v lete nejaký ten maratón takže trošku mu aj prefúkne ventily a dávam si pozor na to aby som neprerušil regeneráciu dpf
29.11.2019 - 18:17:15
aha,to je iné,ak sa pár krát do mesiaca pojazdí viac ako 15 km trasa,a občas sa trochu povytáča,tak regenerácia sa stihne dokončiť-tak či tak,280 000 km je dosť,regenerácia sa kvôli popolu spúšťa čoraz častejšie,až nastane situácia "núdzový režim-auto do dielne" ,ale aj to sa dá riešiť,temá napr tu:
https://forum.autobazar.eu/vw-golf-vi-opakovana-regeneracia-dpf-t74091.html

čo nevyšlapem,to vytlačím,čo nevytlačím,to vynesiem

29.11.2019 - 18:26:27
Častejšie regenerácie som riešil keď mi nefungoval egr ventil tam auto padlo do núdzového režimu a šiel som takým miernym kopcom na dvojke, vymenil sa egr, spravila sa nútená regenerácia a tuk tuk na čelo odvtedy na tieto krátke trasy mi vychádza rege od cca 450 až 600km a daľšia dôležitá vec je tá, že aj keď to je dízel tak vôbec sa mu nepáčia nízke otáčky a to veľa ľudí nechce ani počuť, že by to mal vytočiť aj nad 2000ot
29.11.2019 - 18:33:11
Robio napísal:
za to co si priplati za ten plug in, moze tri krat vymenit filter pevnych casti za cely zivot auta, cize to trocha postrada zmysel + nosis zo sebou stale spalovaci motor, to je tiez logika velka.

Ekonomicky to zmysel asi nema, ale technicky sa mi 3modovy plug-in koncept s mensimi baterkami niektorych vyrobcov paci. Vyhodili prevodovku a nechali len jeden mechanicky prevod na dialnice.
Do mesta ciste elektro (do cca. 50km), medzimesto seriovo (motor - generator (baterka) - elektromotor), dialnice mechanika (elektro dopomoc ak treba).
Problem je, ze medzimestsky seriovy mod ma mensiu ucinnost, ako keby mali mechanicku prevodovku. Na druhej strane mas zase rekuperaciu a dobijanie doma zo siete.
https://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/technology/library/phev.html?intcid2=innovation-technology-library-phev

O diesloch neviem,ale Mitsubishi Outlander PHEV LPG som uz parkrat stretol :)
https://www.e-car.sk/hybridy-na-predaj/

An idle brain is the devil's workshop.

29.11.2019 - 18:35:04
nickovw08 napísal:
Častejšie regenerácie som riešil keď mi nefungoval egr ventil tam auto padlo do núdzového režimu a šiel som takým miernym kopcom na dvojke, vymenil sa egr, spravila sa nútená regenerácia a tuk tuk na čelo odvtedy na tieto krátke trasy mi vychádza rege od cca 450 až 600km a daľšia dôležitá vec je tá, že aj keď to je dízel tak vôbec sa mu nepáčia nízke otáčky a to veľa ľudí nechce ani počuť, že by to mal vytočiť aj nad 2000ot

áno,aj keď píšu že 1,6TDi CR má 77 kW,tak pod 2000ot/min nemá žiaden krúťak-zdochlina,čo je aj výhoda,že to tak majitelia nedusia-ako napr.1,9TDi PD z tým istým výkonom,ale kde to motor zvláda,ale následky-vymlátený 2-hmot. zotvačník a iné veci ...

29.11.2019 - 19:45:22
nedusia aj preto lebo nema dvojhmotu
cudujem sa inak ze si tam mal problem s egr, kedze to recirkuluje spoza dpf, takze kym funguje dpf, malo by byt egr ok
29.11.2019 - 21:09:47
Trasy do 15 km znamená väčšinu času studený motor. Lietanie do otáčok je tak na prasknutie hlavy. Inak doma A4 2,0 TDI BRD nalietaných skoro 400 tis km a z toho posledných 5 rokov jazdená pravidelne po meste. Pravidelne ale nejaká dlhšia trasa a pár krát prišlo aj na regeneráciu cez diag. Kontrolka nikdy nebola, percentá už pár krát vyššie boli. Dymivosť 0,27 ale aj tak sa mi zdá, že to auto smrdí viac ako zvyklo, aj keď dym pochopiteľne žiaden. Momentálne otec testuje v mestskom režime 3,0 tdi 171kw. Ten si vždy vie nájsť vhodné motorizácie na tých svojich 15 minút do roboty...

Nemá niekto skúsenosť s elektrickým webastom? To isté ako klasické nezávislé kúrenie, len to namiesto nafty je pripojené na 220.
29.11.2019 - 21:57:49
Pred tyzdnom som otcovi posunul mercedes b 180cdi 300000km,prvych 150000 zmiesana prevadzka ,druhyh 150000 ciste dialnica.auto nesmrdi ani za studena a jedine co sa menilo na motore bol termostat
29.11.2019 - 22:10:39
Noldo s webastom nie ale ja si cez zimu davam ohrievac do auta a rano pred odchodom ho zapnem cez wifi zasuvku :D takze mam teplo v aute uz ked nasadam, jasne, motoru sa to netyka, ten je studeny ale mne je aspon teplo, haha.

Ponukam 3D tlac !!!

29.11.2019 - 23:17:50
Lubik napísal:
Nám sa diesel moc nevyplatí.
V 99% tách krátke trasy okolo 10-15 kilometrov.
Trpel by pri nás.

Ja som to vyriešil atmosférou, Toyota Corolla sedan 1.6 97 kw. Žiadny trhac, treba sem tam do otáčok, ale motor je príjemný a kultivovaný. Jasne, nie je to turbo, ale keď podradis do 3 či 2 kvaltu, tak pekne ide do otáčok rozbehne to slušne napr. pri obiehani alebo keď sa rozbiehas na dialnici a aj pekne zavrci. Je to nepriamovstrek, takže ani krátke trasy nerobia problém. Tie maloobjemove turba to prežije o desiatky tisíc km. Skôr to auto zožerie hrdza. Neviem či ešte niekto robí atmosfery, ale už iba Mazda a asi Suzuki... Osobne by som riešil aj hybrid, Toyoty ich majú premakane a spoľahlivé...
30.11.2019 - 00:14:13
Kolega kupil Suzuki S-Cross. Spolahlive, zive a lacne na prevadzku. Pravda, 1.4 je uz s turbom, ale na jazdenie velmi prijemna motorizacia. Minimalne za pozretie podla mna stoji.
30.11.2019 - 00:21:53
... teraz je už takmer všetko s turbom.
Ešte nejaké Hondy a Mazdy sa nájdu bez.
Inak takmer všetky automobilky valia nízke obsahy a výkon vyháňajú turbom.
Jednoduché (bezproblémové) motory pomaly ale isto končia :(
Inak môj servisák na plynový kotol kúpil DACIU Dokker a pochvaľuje si. (Benzín bez turba) A to sa doteraz vozil na "drahých" autách.
Stála málo, vraj vo výbave má všetko čo potrebujete a je aj dosť priestranná.
Ale ostatní členovia rodiny by ma s Dáciou určite vysmiali keby som aj čo len spomenul že by sme šli do Rumuna.

Jazdím už len pre radosť
2008 - 2020 * 109 267km
* Rok 2020 - 265km

30.11.2019 - 06:12:12
Nová krabica záväzne objednaná. Moje predstavy som musel značne okresať ale na jar bude doma o 30cm väčšia škatula ako je Turík.
PS. Turík zostane v domácnosti naďalej lebo je to velice praktické malé auto. :)
30.11.2019 - 07:54:07
Lubik napísal:
... teraz je už takmer všetko s turbom.
Ešte nejaké Hondy a Mazdy sa nájdu bez.
Inak takmer všetky automobilky valia nízke obsahy a výkon vyháňajú turbom.
Jednoduché (bezproblémové) motory pomaly ale isto končia :(
Inak môj servisák na plynový kotol kúpil DACIU Dokker a pochvaľuje si. (Benzín bez turba) A to sa doteraz vozil na "drahých" autách.
Stála málo, vraj vo výbave má všetko čo potrebujete a je aj dosť priestranná.
Ale ostatní členovia rodiny by ma s Dáciou určite vysmiali keby som aj čo len spomenul že by sme šli do Rumuna.

to je možno chyba,konkrétne Dacia Sandero stepway z 3-valcovým nepriamovstrekovým turbomotorom nevyzerá zle,ja by som velmi zvažoval či v cene 10 000 eur nejakú jazdenku alebo toto nové z plnou zárukou:
https://www.youtube.com/watch?v=rJkdk04rA5A

včera som mal na zdviháku Daciu Dokker,menil som mu narýchlo pred víkendom predné brzdy,nájazd 185 000 km bez problémov,len bežný servis-rozvody pri 120 000 km,inak len olej,filtre,sviečky-bežný spotrebák,motor 1,6 i ale ten sa už nedá objednať

30.11.2019 - 08:37:48
Lubik: Dacia je Renault od hlavy az po paty .. s tym vysmiatim ale viem ako to je :D. Ale za nizku cenu mas vsetko co potrebujes a este aj viac, kedze "moderne" auta su prepchate zbytocnostami a niet uz v nich miesta, kopec elektroniky a somarin, ktore len robia problemy. Dacia Duster inak vyhrala nejake predajnosti v kategorii. Ale ak ma niekto auto ako status, tak Dacia nebude to prave :). Ak chces auto ako nieco, co sluzi, tak je to imho dobra volba.

https://www.zonerama.com/lto-sk/369822
Children are afraid of the dark and adults are afraid of the light.

30.11.2019 - 08:42:18