Gusto0 napísal:
ssharky ako vies aku ma marzu CTM-ko? porovnavas len konecne ceny tych prilieb? myslis ze CTM-ko stoji ta prilba tolko co ta cinska?
jeden priklad co mi udrel do oci - na prvy pohlad uplne rovnake - dokoca viac rovnake ako tie prilby - no cena je ina - a kludne moze byt aj material uplne iny a tym aj vydrz - verim ze tie kluce najdes niekde na ali aj lacnejsie - no budu to stale tie iste?

https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/imbusove-a-torx-kluce/force-sada-imbusov-15-10-9148.html
https://www.mtbiker.sk/shop/servis-a-trening/naradie/imbusove-a-torx-kluce/lezyne-hex-kit-sada-imbusovych-klucov.html

myslel som ze uz kazdy vie ze cina vie vyrobit aj 10 identickych vyrobkov - na prvy pohlad z fotky, v rukach by to bolo uz vidiet a citit - no ich kvalita a cena bude rozdielna



na skoro čistom železe si vieme pozrieť zliatinu aká bola použitá a ak bola použitá dobrá tak je jedno či to predáva predražene Lezyne alebo force za lacnejšie. Dokonca tie kľúče majú aj v lidli za 3,99 EUR a sú určite také iste ako force a aj tie lezyne. Platíš iba za značku. Všetko je dovezené z továrni v číne kde si len zadali počet kusov a akú značku na to majú nalepiť.
05.12.2019 - 13:47:50
00
Tak to pozor. Nie je kluc ako kluc. Mal som sadu imbusov, ktore su uz vyhladene a iba nicili skrutky. To co si dal nie je totozny material. Pri jednom je v popise zelezo a pri druhom chrom vanadiova ocel a to je sakra rozdiel v pevnosti klucov.
05.12.2019 - 13:51:59
04
Lezyne v Lidl prevedeni :) https://www.lidl-shop.sk/p/powerfix-suprava-klucov-11-dielna/p100271574
05.12.2019 - 13:56:19
01
Sesulak napísal:
Tak to pozor. Nie je kluc ako kluc. Mal som sadu imbusov, ktore su uz vyhladene a iba nicili skrutky. To co si dal nie je totozny material. Pri jednom je v popise zelezo a pri druhom chrom vanadiova ocel a to je sakra rozdiel v pevnosti klucov.


Ale práve o tom píšem ak je to tá istá zliatina kovu napr chrom vanadiova oceľ tak je jedno či si to kúpim od force alebo od Lezyne za drahšie má to tie iste vlastnosti len niekde sa platí za značku.
05.12.2019 - 13:56:33
00
to slovíčko AK je veeeeeeľmi dôležité :)
05.12.2019 - 19:05:31
01
Wera Hex-Plus su aj tak najlepsie ;)

05.12.2019 - 20:43:04
01
Prihodím niečo z iného súdka... Pred mesiacom sme bol v Škótsku. V Tescu sme tam videli škatulu (kilovú) čokoládiek, niečo ako minityčinky. Mali na ne akciu - jedna škatula 5 libier, dve za 7 libier. Kúpili sme dve, jedna ostala dcére, nech si ju dá na Mikuláša na okno na topánku, druhú sme dovliekli domov vnúčatám.

Dnes prišla pani spolubývajúca, vraj ju skoro v Tescu prekotilo. Videla také isté škatule, ako sme kúpili v Glasgowe. Načo sme ju ťahali zo Škótska domov? No a potom si pozrela cenovku - bežná cena 15 eur, akciová 11 Eur...
05.12.2019 - 22:04:33
00
V Škótsku musí byť nízka cena, však škótstvo Škótov je povestné v celej galaxii :P
05.12.2019 - 22:11:24
01
Pletiete jablka z hruskami.
UK trh je niekolko nasobne vacsi ako SK a Tesco tam ma nielen vacsi odbyt ale aj vacsiu konkurenciu (ASDA, Sainsburry's, Waitrose, M&S, Lidl, Aldi, a kopec dalsich mensich).
A co sa tyka Ali a CTM, CTMko nemoze len tak kliknut na Ali shop a zobrat 1000ks, doviezt ich sem a tu ich predavat. EU ma vyhodu, ze ma normy a tie sa (povacsine) musia dodrziavat. Jeden kus, ktory si sukromne objednas z Aliho nebude nikto riesit. Ale ak si firma a chces predavat vyrobky z Ciny, napriklad tie prilby, budes musiet dokazat ze splna EU (SK) normu a teda bude potrebny certifikat. A to vsetko stoji prachy. Toto ziadny predajca na Ali nemusi riesit. Dokonca mu nehrozi ziadny postih ak EU normu nesplna.
V Cine som niekolko krat bol a videl som velmi kvalitne veci aj smejdy. A skoro vsetky vyzerali rovnako, no vobec neboli rovnake kvalitou. Takze ja sa riadim heslom, ze ak je to z Ciny a vyzera to ako kacka, kacka to este nemusi byt. :-)
V Cine je vela fabrik a robia vselico a vedia vyrobit aj velmi kvalitne produkty. Ale to stoji peniaze a tiez to nevyrobia hocikomu. Najjednoduchsie je vybrat z katalogu, dohodnut si kvalitu, pocet a na zaklade toho cenu. Alebo mas vlastny produkt, ktory vyrobia podla tvojich poziadaviek, ale to je beh na dlhe trate a QC bude dolezita - s nou sice nemaju renomovane fabriky problem ale tie sa nebudu bavit z hocikym (ziskat kontrakt je tazke, nebudu menit linku a svoju produkciu kvoli nejakej no name firme)
Vysledny produkt teda bude zalezat na predajcovi, aku kvalitu chce a kolko je ochotny za nu zaplatit. To ze trebars multikluc z Lidla vyzera rovnako ako Lezyne, neznamena, ze to je ten isty produkt (hlavne material ci tolerancie). Ale kludne moze byt (pritom aky je Lild velky, by som nebol prekvapeny, keby mal vacsi odbyt ako Lezyne na ten konkretny multikluc).
No a nakoniec skuste reklamovat nieco na Ali a trebars v Lidli ci CTMku, tu ani nema zmysel nieco dalej pisat.
Takze suma sumarum, kupujte si co chcete, ale tvrdit, ze prilba z Aliho je ta ista ako predava CTMko je blud a rozculovat sa, ze v UK je nieco lacnejsie ako v SK je tiez mimo. :-)
06.12.2019 - 12:48:03
013
https://slovensko.hnonline.sk/2053928-devastacny-vybuch-plynu-v-presove-na-miesto-mieri-vyse-20-hasicov


Naposledy upravil scarinko dňa 06.12.2019 - 14:22:48, celkovo upravené 1 krát.

06.12.2019 - 14:03:37
00
Tu to je podrobnejšie, ale zatiaľ by som si z toho srandu nerobil ....
https://presov.korzar.sme.sk/c/22277374/v-presovskej-bytovke-na-sidlisku-iii-vybuchol-plyn.html#storm_gallery_146065
06.12.2019 - 14:10:09
00
to vobec nie je na srandu, ti ludia su v predeli. cela bytovka bude mozno aj zdemolovana kvoli narusenej statike

ipravda.sk

t.aimg.sk
06.12.2019 - 14:14:46
00
bez srandy - pred par rokmi nam menili jednu stupacku lebo niekde unikal plyn a nevedeli kde. hned na prvom podlazi mame magora co si obcas len tak pusti plyn, nema klucku na byte tak susedia chodia zastavovat. problem je zatial vyriesit aj dalsie stupacky aj magora. poistku mame z cias socializmu - dalsi problem ktory nevedia pochopit.
takze mna az zmrazilo ked som toto cital
06.12.2019 - 14:15:06
00
Strašná tragédia
06.12.2019 - 14:23:39
00
to bol skor cierny humor ale tak OK, nie je to vtipne, skor do placu hlavne teraz
06.12.2019 - 14:23:41
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu
keyboard_arrow_up