pre tych co rozmyslaju nad velkostou ramu Spectralu (rok 2015) - odkaz na nemecke forum kde je uvedeny zoznam 30+ bikerov s ich celkovou vyskou a vyskou rozkroku (posledne 2 stlpce), spolu s info o tom, aku velkost ramu objednavali:

http://www.mtb-news.de/forum/t/canyon-spectral-al-2015.722354/
25.02.2015 - 17:13:13
00
Dnes som bol 1-krat vonku na bajku - Spectral 7, velkost M (canyon kalkulacka mi odporucala S - moja vyska 172.5cm a rozkrok 79.5 cm).
Ked mi dosiel, som sa trosku bal, ze nebudem schopny vyuzit celu cast telskopickej sedlovky -12.5cm. Som si myslelel, ze mi bude moc dlha. Ale ako som jazdil tak som zistil, ze aj tu sedlovku som si musel vysunut o par centi von z ramu. Takze pohoda :) Akurat som si pripadal celkovo vyssie ako na starom bajku (HT, 17.5' ram, 26" kolesa). Ale to je pochopitelne, spectral ma kolesa 27.5" + plaste robia dost - 2.4". Cele tazisko tela je teda o nieco vyssie. Plaste su riadne balony. Neviem ako ich budem fukat ked dostanem defekt malou pumpou:)
Este jeden postreh. Skusim vymenit 60mm predstavec co na nom je za 40mm predstavec. Uvidim, ci sa mi s tym bude v nejakom ohlade lepsie jazdit.... Aj s tym 60mm-vym som si pri otacani bajku na mieste sem tam kopol do ruky na rajdach (rajdy su na pocit dost siroke oproti staremu bajku:) ).
11.04.2015 - 20:49:59
00
No ak si kopes do ruky pri 60mm predstavci tak 40mm by som urcite nedaval. Skratenim predstavca si skratis dosah (reach) a priprav sa bez predlzenia rajdov bude bike vratkejsi (prudsie zatacat).
12.04.2015 - 01:08:51
00
Mne us ties prisiel Spectral.Objednal som esko podla kalkulatoru a zdalo sa mi male.Pri zatacani sa mi dotykaly kolema s rukami a pri stoji na bicikly som ties kolena skoro skrel o volant.Bicykel mal navise skrkanec na hornej ramovej trubke ktori vznikol pri preprave tak som ho reklamoval a zmenil objednavku na velkost M.Emko sa mi zda zasa trochu velke.Po niekolkych vyjazdoch ma boleli predlaktia.Mam dojem ze to je kvoli sirokemu volantu takze zneho trochu asi zrezem.Musim poladit posed.Na moj vkus je aj sedlo prilis tvrde. inak je bicykel suber.
14.04.2015 - 22:37:39
00
Mne us ties prisiel Spectral.Objednal som esko podla kalkulatoru a zdalo sa mi male.Pri zatacani sa mi dotykaly kolena s rukami a pri stoji na bicykly som ties kolena skoro skrel o volant.Bicykel mal navise skrkanec na hornej ramovej trubke ktori vznikol pri preprave tak som ho reklamoval a zmenil objednavku na velkost M.Emko sa mi zda zasa trochu velke.Po niekolkych vyjazdoch ma boleli predlaktia.Mam dojem ze to je kvoli sirokemu volantu takze zneho trochu asi zrezem.Musim poladit posed.Na moj vkus je aj sedlo prilis tvrde. inak je bicykel suber.
14.04.2015 - 22:39:41
00
To Iridium [3-0] :- ) ? To je strasne sedlo ale skor tvarom. Priatelka si na to len sadla a uz ju to bolelo. Ja som ho hodil na svoj starsi bicykel kde je celkom tolerovatelne ale ziadny zazrak a jazdit ho par dni po sebe je nemyslitelne. Ak sa ti chce priplatit, tak v shope daju zlavu ak priobjednas Ergon sedlo, to SM3 je top sedlo na akom moj rozmaznany pocitacovy zadok sedel.

Moja skusenost: Mam kratke nohy (82 inseam) pri 178cm vyske takze by som pri kratkom predstavci uzivil aj L, aj M, ale vzhladom na dlzku noh, jedine M (resp. M-Race co je L dlzkou a vyskou M). Konfigurator mi teda spravne dal M, ten som vzal a sedi presne jak som cakal, dobre. Aj regular Strive ma o cm dlhsi top tube takze to rozhodne nie je kratky posed.

Priatelka bola tym inseamom na rozhrani a dal jej XS co sa hned zdalo primale, a po emailovej konzultacii vzala S, ktore sedi ako ma. Spectral.

Ten konfigurator by som prilis nebral doslovne, fakt sa najviac riadi vyskou rozkroku co potom skresluje. Nie je to odveci parameter na ignoraciu (lebo ak dostanete 125mm Reverb a potom nedociahnete na pedale lebo ste kupovali velkost "po slovensky" (22" aj pre 13 rocne decka), ale je trocha prilis konzervativne nastavene. Radsej vediet aky reach chcete, aky predstavec tam budete vozit a tomu to trochu prisposobit. Urcite je lepsi dlhsi bicykel pri kratsom predstavci kde vyska ramu sedi, ako kratsi a nizsi a potom mat aj sedlovku zbytocne vysoko aj posed prilis vpredu nad dlhym predstavcom.
15.04.2015 - 00:25:55
00
ahojte, ja mam 195cm a rozkrok 92cm nema dakto spectral al 6.0 velkost XL a este najlepsie vo farbe petrol? keby hodil foto potesilo by a myslite, ze XL nebude na hranici? alebo radsej popozerat iny bajk? diky za odpoved...
16.04.2015 - 17:14:51
00
Nazdar viete mi niekto poradit, chcem si kupit CANYON Spectral CF.8 model 2020 no neviem co z velkostou kedze vysku mam 170.7cm a dlzku rozkroku mam 79.6cm, ak dam do PPS 170cm a 80cm ukaze mi to velkost S ako idealna a ked dam 171cm a 80cm tak uz som na Mku. Pisal som aj CANYON no zatial cakam na odpoved, no chcel som sa spytat aj vas co mate skusenosti, pre ktoru velkost sa mam rozhodnut. A dalsia vec je ze pri Sku je zadny tlmic 140ka a nie 150ka ako u ostatnych velkosti. Dakujem
29.12.2019 - 19:02:28
00
M
29.12.2019 - 22:07:25
00
radsej vacsi ram M ako mensi S, určite
24.01.2020 - 16:07:43
00
Čaute,
Je tu nejaký biker s výškou 190 cm? Aký bike canyon a veľkosť rámu jazdíte a ako vám vyhovuje?
26.01.2020 - 15:38:56
00
Napis konkretne, alebo sa porad s podporou Canyon. Pomoze ti ked napisem ze mam 187cm a jazdim velkost L a vyhovuje mi super?
26.01.2020 - 16:49:40
01
ivast napísal:
Napis konkretne, alebo sa porad s podporou Canyon. Pomoze ti ked napisem ze mam 187cm a jazdim velkost L a vyhovuje mi super?

Kamoš má 190 a chcel by kúpiť GC avšak nevie akú veľkosť, myslím si, že majitelia bicyklov by mi lepšie povedali ako na podpore. Osobne sa prikláňam k XL, aj po prelustrovaní zahraničných fór.
26.01.2020 - 17:16:43
00
Na hranici dvoch velkosti je to o indivindi preferencii, vsetko ti povie Vojta z cz podpory ...
26.01.2020 - 17:21:07
01
keyboard_arrow_up