Ahoj, nenašiel som ucelenú tému o chiptuningu a preto so založil toto vlákno.
Zaujímali by ma skúsenosti s chiptuningom eBajku, hlavne vplyv na dojazd/ životnosť batérie a opotrebovávanie komponentov. Prípadne ktorý box používate a odporučili by ste ho. Ja mám Yamahu PW-X a pohrávam sa s myšlienkou odblokovania max. rýchlosti.
29.12.2019 - 15:18:07
04
Bicykel s elektrickým pomocným motorčekom je nemotorovým vozidlom vtedy, ak má pomoc motorčeka do max. rýchlosti 25 km/hod. Po odblokovaní tohto obmedzenia je to motorové vozidlo, a to so všetkými dôsledkami - evidencia na DI, povinné zmluvné poistenie, zákaz jazdy po chodníkoch v lese, zákaz jazdy na oficiálnych cyklochodníkoch...
29.12.2019 - 16:45:33
020
To je tak ked spekulanti chcu emotorku vydavat za ebike....
29.12.2019 - 19:35:42
010
s Yamahou nemám skúsenosti, ale určite hľadaj taký, ktorý môžeš jednoduchým spôsobom deaktivovať, tlačítkom svetla, alebo niečím podobným, ďalej aby ti ukazoval reálnu rýchlosť, nie polovičnú, ako niektoré chipy, lebo prídeš o reálny nájazd km. dojazd na batériu klesne, ale záleží hlavne na spôsobe jazdy. na Shimano Steps máme na to sw, rýchlosť 32 kmh, jazdím touto rýchlosťou pri rovinatých presunoch na najnižšej podpore, do kopca a po lese takou rýchlosťou by to zožralo baterku veľmi rýchlo ;) čo sa týka životnosti komponentov v motore, po cca 2000 km som nepostrehol, že by to malo nejaký vplyv, ale to asi záleží hlavne na výrobcovi motora. v US je hranica pre vypnutie podpory 25 mph (32 kmh), čiže nemal by byť problém, motory u nás a tam sú myslím rovnaké.
29.12.2019 - 20:17:04
03
Zatiaľ je v tejto téme prevaha ***** voči normálnym príspevkom v pomere 3:2. Predpokladám, že ten pomer sa bude postupne zvyšovať v prospech *****.
30.12.2019 - 03:12:35
06
najviac sa mi páči, koľko dislajkov má hneď prvý príspevok. zarytí odporcovia ebajkov nás pozorne sledujú :rofl:
30.12.2019 - 07:35:27
06
Pokial sa odstrani alebo zmeni iba limiter rychlosti, tak to IMHO vplyv na zivotnost komponentov nema ziadny. Motor predsa funguje stale rovnako a je mu jedno, ci bike ide 20 alebo 40 km/h. Pokial sa clovek hra s vykonom motora, to uz problem moze byt (prehrievanie, pretazenie, ...).
30.12.2019 - 10:53:22
01
sorcerer napísal:
najviac sa mi páči, koľko dislajkov má hneď prvý príspevok. zarytí odporcovia ebajkov nás pozorne sledujú :rofl:


Odporcovia vychcalkov.... ja ebaik mam a som s nim super spokojny a je to parada jazdit na nom, ale bohuzial jedneho dna koli takymto spekulantom nam ebaiky zaradia do kategorie motorovych vozidiel. Mozno sa potom uvedomite....ale pochybujem.
30.12.2019 - 18:47:13
09
Dvenohy: A mozno jedneho dna dostanu ti papalasi rozum a legislativne zdvihnu ten stupidny limiter aspon na tych 32 km/h. Ale to skor nie, kedze su schopni zaradit e-kolobezky s maximalkou 25 km/h na cesty. Skusal vobec niekto z tych imbecilov v 20 km/h na e-kolobezke na nasich rozbitych cestach ukazat rukou zmenu smeru jazdy? Asi nie.
30.12.2019 - 20:05:09
06
Ti co jazdili na tych kolobezkach 40km/h po chodnikoch, dosiahli to ze kolobezky uz mozu len na cesty....spekulanti s emotorkami dosiahnu to ze ebaiky zaradia medzi motorove vozidla. To chcete?

Btw....zakonny limit je 25, ak chces 32....tak tym ze budes porusovat zakon ten zakon nezmenis. Teda mozno zmenis, ale k horsiemu.
30.12.2019 - 20:27:21
05
clxno1 - nie, to sa fakt neda, ani keby som velmi chcel :D a nejde o rozbite cesty ale skor o tie uzucke riaditka, hned by som sa vyvalil niekde do pangejtu. Ale netrapi ma to, aj tak nadalej jazdim len po cyklotrasach a chodnikoch.
30.12.2019 - 20:30:26
00
A kto neprekračuje na "nemotorových" bikoch 25km/h?
30.12.2019 - 21:26:19
07
Mal som pwx chipnute a v pohode. Akurát sem tam nazapocitalo najazdené km trip... Alebo sa to pocas jazdenia vynulovalo inak v pohode...
30.12.2019 - 21:34:03
01
Dvenohy nemyslím si, že je nejaký rozdiel medzi ebajkerom idúcim 32 kmh a neebajkerom idúcim rovnakou rýchlosťou, okrem celkovej hmotnosti, aj to nie vždy. v prvom rade toto nariadenie EÚ je úplne nešťastné, v druhom asi aj viac dôležitom rade je to o mentálnej kondícii jedinca, jednoduchší človek dokáže narobiť problémy na hocijakom vozítku. stretávam žiletkárov, trekáčov, ktorí si to fičia ďaleko vyššími rýchlosťami, ideme im to zakázať? kolobežkárov by som neporovnával, to je iná situácia. pokiaľ nie sú na cestách pre kolobežky vyhradené samostané pruhy, alebo aj cyklo, kde je pre nich jazda relatívne bezpečná, považujem jazdu na kolobežke po ceste za samovraždu. vôbec sa nedivím, že jazdia väčšinou po chodníkoch.
31.12.2019 - 07:25:46
05
Ja na mojom ebaiku jazdim tak do tych 35km/h po rovinkach. Nikto Vam nezakazuje ist rychlo. Akurat nato musis mat nohy.
31.12.2019 - 07:43:47
03
keyboard_arrow_up