Mňa zaujíma skôr tá bionezavadnost, keďže to je rastlinný olej, nie minerálny.
31.12.2019 - 20:58:09
00
ano mozes ju v podstate vyiat hocikam a je prirodne rozlozitelna
31.12.2019 - 21:15:28
00
fluider: to vies .. bio dnes predava... trosku som pohladal dake info a toto ma rozsekalo na kusy "Denn wer Produkte von der Mineralölindustrie verwendet, fügt der Umwelt beim Radfahren erheblichen Schaden zu. " /jasan, jazdim s dotkou, takze za sebo nechavam pustatinu .. ze ich hanba nefackuje/ , .. ak si to marketak naleje do zaludku a prezije, potom to mozno bio bude. Ale nemyslim ...

Duck1980: aj ropa je prirodne rozlozitelna ;) .. a tiez sa da vyliat hocikam :lol: .. napr. do mora :D .. ak by rastlinny olej bol pouzitelny do brzd, tak mi staci do nich naliat raciol, alebo extra panensky olivovy olej. A za par euro. To asi nebude ale tento pripad :)
31.12.2019 - 21:17:30
00
liter brzdoveho oleja 39Euro, to je presne tolko ako flaska olivoveho oleja :) nevyskusas, nevies
31.12.2019 - 22:06:13
00
Flaska olivacu stoji 40eur?
31.12.2019 - 22:34:12
03
Duck1980 : extra panensky bio hyper ultra olivovy olej ano, ten stoji asi tolko v nejakom hyper mega bio shope /normalne kupis tak liter za 10e/. Ok .. skusis vypit aspon deco tohto ? Pozrieme, co to spravi :) .. lebo vypit deco olivoveho neni problem.

scarinko : hej, su take .. ale to je fakt uz extrem. Ale mozes to pit a nic ti nebude. Tento do brzd .. no, mozno Duck vyskusa :lol: .. aspon vyprazit vajicka :D /ale aby sme boli v obraze .. ak by do brzd fungoval jedly olivovy olej za 40e/liter - jedly = bio, tak bude fungovat aj raciol za 4e/liter ... takze .... ano, presne tak./


Naposledy upravil lto dňa 31.12.2019 - 22:37:35, celkovo upravené 1 krát.

31.12.2019 - 22:34:53
00
Tak schvalne vypi deco olivacu na ex. Ja by som hodil sablu :)

Edit: a mas to naspat :P
31.12.2019 - 22:37:20
00
Raciol nevypijem, ale panensky olivovy neni problem :) .. aj ked asi nie na ex .. to by sa zlcniku asi nepacilo :D ... inak to neni problem.

edit1: njn :D
edit2: este podla toho aky olivac .. niektore su horke, niektore su ok /obvykle grecke/.
31.12.2019 - 22:39:36
00
Ja uz kupujem len grecke, ine nedam, spanielske su ostre, talianske mi nechutia. Odkedy som si doniesol z krety origo z farmy tak len ten. Velmi som to nikdy nechcel ale tento je super a podobny sa da kupit v rakusku z tej oblasti. 8€ liter.
31.12.2019 - 22:44:37
01
ja pijem portugalske a pravidelne a stale zijem. Pripadne este olivaky z francuzska :-)
31.12.2019 - 23:14:25
00
lto napísal:
Duck1980 : extra panensky bio hyper ultra olivovy olej ano, ten stoji asi tolko v nejakom hyper mega bio shope /normalne kupis tak liter za 10e/. Ok .. skusis vypit aspon deco tohto ? Pozrieme, co to spravi :) .. lebo vypit deco olivoveho neni problem.

scarinko : hej, su take .. ale to je fakt uz extrem. Ale mozes to pit a nic ti nebude. Tento do brzd .. no, mozno Duck vyskusa :lol: .. aspon vyprazit vajicka :D /ale aby sme boli v obraze .. ak by do brzd fungoval jedly olivovy olej za 40e/liter - jedly = bio, tak bude fungovat aj raciol za 4e/liter ... takze .... ano, presne tak./

https://youtu.be/F_3S3__eXOg
01.01.2020 - 07:50:20
01
lto napísal:
fluider: to vies .. bio dnes predava... trosku som pohladal dake info a toto ma rozsekalo na kusy "Denn wer Produkte von der Mineralölindustrie verwendet, fügt der Umwelt beim Radfahren erheblichen Schaden zu. " /jasan, jazdim s dotkou, takze za sebo nechavam pustatinu .. ze ich hanba nefackuje/ , .. ak si to marketak naleje do zaludku a prezije, potom to mozno bio bude. Ale nemyslim ...

Duck1980: aj ropa je prirodne rozlozitelna ;) .. a tiez sa da vyliat hocikam :lol: .. napr. do mora :D .. ak by rastlinny olej bol pouzitelny do brzd, tak mi staci do nich naliat raciol, alebo extra panensky olivovy olej. A za par euro. To asi nebude ale tento pripad :)


Bionol je organicky rastlinny olej, mozes ho vypit bez ujmy. Aj v mojich ociach je BIO iba marketingova tliachanina pre urcitu skupinu populacie, kazdopadne Bionol je o najvyssom bode varu s nizkou viskozitou. Vyraba im to Danico BioTech.

Ano, brzdove systemy fungujuce na mineralnom oleji budu fungovat aj na raciole, ale nedobre za studena, nakolko ma vyssiu viskozitu.

Ano, vsetky mineralne media do brzdovych systemov maju prestrelene sumy oproti regulovanym DOT kam.

PS: Som dealer Trickstuffu, bionol som oblizal z prsta
02.01.2020 - 10:46:28
00
No pisu /Danico/, ze to robia zo slnecnicoveh oleja. Nejakou upravou. Podrobnosti neviem. Na stranke maju v ponuke aj tlmicovy olej a olej na retaze. Ked som naposledy davnejsie pisal, ze som na urcite podmienky pouzival pre mazanie retaze olivovy olej, tak sa mi tu par ludi vysmialo, konkretne tulenik sa mi snazil vysvetlit, ze to nemoze fungovat :)
Cena inak za liter je v pohode stale, kedze do brzd toho vela nejde. Vraj to v pohode je mozne nahradit aj v inych brzdach ale z pravnych dovodov to nemozu odporucat :D .. ale podla jednej francuzskej recenzie je lepsi ako napr. Shimano. Zostava vraj cisty.

Zaujima ma dost ten tlmicovy olej .. kazdopadne, ak nasli sposob, ako upravit slnecnicovy olej tak, ze je pouzitelny co sa tyka mrazu/viskozity /ako pisu/, tak je to fajn :) .. inak samozrejme raciol a ine oleje sa moc pouzit dobre nedaju , ako pises, kvoli viskozite.
02.01.2020 - 11:14:49
00
lto všetky nenasýtené oleje sú vysychavé, t.j. oxidáciou na vzduchu polymerizujú na tuhú látku. Preto sa stáva zas a znova, že génius namaže niečo rastlinným olejom, ten stuhne a to, čo bolo namazané, dosť účinne zlepí. Je to princíp fungovania olejových farieb (kde sa používa hlavne makový, prípadne ľanový olej) a fermeží (kde sa pridáva katalyzátor spomínanej polymerizácie, lebo bez neho to trvá dni, typicky 3-4, makový dlhšie). Rozpustiť takúto spolymerizovanú vrstvu je dosť tricky, niekedy sa to blíži nemožnosti.
Pokiaľ sa dá daný olej upraviť hydrogenáciou alebo iným procesom tak, aby nestuhol ale neobsahoval násobné väzby, tak sa dá použiť aj na vzduchu, s rizikom, že ho budú papkať njaké mikroorganizmy, plesne a pod. (ropné produkty im spravidla nechutia) a budeš si po byte/pivnici/garáži/wherever roznášať tieto dobrôtky v množstve asi väčšom, ako zodpovedá ich normálnemu výskytu. Druhá možnosť je, že ho hermeticky uzavrieš (do brzdového systému), kde za neprístupu kyslíka môže vydržať ... dosť dlho.
Dôsledky oxidácie nenasýtených rastlinných tukov sú pomerne dobre známe, vrátane požiarov zo samovznietenia (utierky zadrbané od fermeže) alebo vzhľadu Tuťákovej múmie.
02.01.2020 - 11:42:12
02
Ja ked ovoniam ten olej od trickstufu a slnecnicovy na vyprazanie sniclov (stoji asi 3e liter) co mam doma, necitim v tom ziaden rozdiel ?
02.01.2020 - 12:07:16
00

Výber z produktov

Prejsť do shopu (Komponenty)
keyboard_arrow_up