Akú máš výšku na to S-ko čo máš odfotené? Idem brať ten EC-130E, tak len pre info... Dík...
05.01.2020 - 10:46:42
00
Nazgul napísal:
Akú máš výšku na to S-ko čo máš odfotené? Idem brať ten EC-130E, tak len pre info... Dík...


Už som to dával tu na fóre ale do inej témy a pridám ak ma pomôcť aj tu.
My jazdíme aktuálne na ceste toto:
Merida Reacto veľkosť S s hornou trubkou 535 mm predstavec 70 mm výška 173cm žena
Fuji časovka veľkosť S s hornou trubkou 520 mm predstavec 100 mm výška 173cm žena
PlanetX Aero veľkosť S (majú to ako SM) s hornou trubkou 530 mm predstavec 90 mm výška 175cm muž
Focus Izalco veľkosť S s hornou trubkou 536 mm predstavec 50 mm výška 170cm žena

HLAVNE sa nenahli a počkaj si na dobru cenu keď som kupoval rám v novembri 2019 ja cena sa menila skoro každý deň a to aj +-200 € čo je pri cca 600€ ráme aj dosť !!! A takú cenu za akú som kúpil ja ešte stále nemajú a to sú akože povianočné výpredaje
Inak veľmi dobre sa snymi komunikuje poradia, odpisu ihneď. A zaseba môžem povedať len toľko že som MAX spokojný a to sme doma mali len za posledných 6 rokov 11 rôznych cesťákov.
05.01.2020 - 11:06:40
00
na Planet-x urcite treba cakat a sledovat ceny tam sa to velmi casto meni len na rame +-200 eur ako pisal dem
05.01.2020 - 11:14:18
00
Kristina napísal:
je tu ešte jeden dôvod. Pri skrátení vidlice nemusí byť odrezaný koniec tak štrukturálne pevný ako zakončenie vidlice robené vo fabrike. Výrobcovia sa takto chránia pred prípadným rozštiepením konca krku vidlice. A taktiež nie všetky predstavce majú výšku montážnej objímky 40 - 41mm. Niektoré nové predstavce majú iba 28 - 30mm.


takze vidlice sa robia dlhe a skracuju sa pri montazi. ked jeden vyrobca necha pri rovnakom type hlavoveho zlozenia nad predstavec a druhy vyrobca da zarovno, tak ten zarovno to robi zle? a zakaznik si sam nedokaze takto skratit ako pri montazi napr v DEME?

napriklad aj DEMA davala krk ZAROVNO bez podlozky NAD, pri hlavovom zlozeni FSA. to je teraz na REKLAMACIU??? alebo chcela, aby si cyklisti rozbili pysk???
05.01.2020 - 12:41:56
00
peterg napísal:
Uprimne povedane, je mi uplne jedno, ale fakt jedno, ci si Alberto Contador rozbije pysky alebo nie ... ;)


Nebol (nieje) toto tak náhodou tvoj MTB ?

05.01.2020 - 13:06:48
01
Ďaleko horšie pre tuhosť a pevnosť vidlice ako zrezanie krku zarovno s predstavcom, je nechávanie vysokého ,,komína´´- 3cm a viac.
05.01.2020 - 13:58:57
06
Ved nech si to da kazdy ako chce. Osobne som nevidel pripad ze by sa niekomu kvoli tomu zlomil krk vidlice. Ja osobne mam krk 2mm nad predstavcom a mam jednu malu podlozku. Ked to tam niekto nechce nech to tam nedava...nie je nutne tu vypisovat ze sa kvoli tomu niekto prizabije. Naco to riesit na 10 stranach |(
05.01.2020 - 15:09:06
04
To rozpisovanie zbytočností na 10 strán je najmä kvôli tomu,že zopár konšprirátorov tu straší kadečím,počnúc čínskym karbonom(hoci veľa čínskych fabrík na karbon má výrobky schválené UCI a výborné preferencie užívateľov),celokarbonovými kolesami+ráfikovými brzdami(hoci celý profi pelotón túto kombináciu dlhééééé roky jazdil a ešte prevažná väčšina jazdí)teraz zase podložkami a vždy sa niečo na konšpiráciu nájde,čím treba strašiť :)
05.01.2020 - 17:17:32
04
Hosť napísal:
Nebol (nieje) toto tak náhodou tvoj MTB ?

Ano, asi áno. A z čoho si usúdil, že má karbónový krk vidlice, o ktorom sa celý čas bavíme??? :)

Myslím, že Kristína to vystihla, záleží ešte aj na kvalite zrezania krku a (ne)narušení vláken, rovnako tak aj B-rh-positivo - ak je krk zrezaný pod úrovňou predstavca, je menšia styčná plocha, na ktorú sa prenáša pnutie od hornej skrutky predstavca a väčšie merné zaťaženie (tlak) pri stejnom uťahovacom momente, ako na oblasť krku spodnej skrutky. Ak je všetko predimenzované a doťahované na moment (alebo s citom), nič sa nedeje, ak nie, môže nastať problém s prasknutím krku, preto sa výrobcovia istia. Tým som odpovedal aj na otázky, že prečo.
Napísaného bolo dosť, každý nech sa zariadi, ako chce. Za seba poviem, na Simplone som nechal jednu 5mm podložku nad predstavcom, na Wilieri nie, lebo to integrované riadidlá neumožňujú (a stále nemám dobrý pocit zo spôsobu ich upevnenia, len pevne verím, že výrobca to má vyskášané - nesúvisí však len s výškou krku v predstavci...).
05.01.2020 - 17:18:46
01
Len som uvažoval nad tým , aký tam môže mať význam tá podložka, čo Kristína spomenula. Snáď som tým nikoho nehejtoval :-) Ja to mám hore bez podložky , a expandér mám s lemom ,aby neprepadol, takže som presvedčený , že to tam je dosť pevné na ten obyčajný materiál čo mám ja :-) Ak by som mal komponenty , pri ktorých sa rieši každý gram, možno by som sa na to pozeral ináč :-) Niekedy sa tu dali čítať oveľa väčšie somariny a toto mne osobne aspoň trošku rozšírilo znalosti a možno to aj niekedy takto spravím , keď sa mi to bude zdať potrebné.
05.01.2020 - 19:47:26
00
Dalsia vec je ze nie kazdy expander sedi presne vo vidle aj napriek lemu. Co som mal bbb, ten je spraveny velmi zle a v hornej casti je minimalna podpora vidly zvnutra. Pri nom by sa dala horna cast vidly lahsie poskodit dotahovanim, ak by sa nepouzila podlozka nad.
05.01.2020 - 19:58:13
00
Expandér slúži na predpätie ložísk hlavového zloženia, po dotiahnutí hlavka a predstavca inú funkciu na zvýšenie ,,podpory´´ vidlice nemá.
05.01.2020 - 20:03:51
03
Myslím, že si úplne ale úplne vedľa ;) , to by potom nemal dĺžku 40 a viac mm, stačila by dĺžka bežného ježka. Na obrázku je Colnago expandér...

Prílohy:

Colnago expander.jpg
Colnago expander.jpg 20.62 KiB thumb_up0thumb_down

05.01.2020 - 20:28:50
02
ftu2 napísal:
takze vidlice sa robia dlhe a skracuju sa pri montazi. ked jeden vyrobca necha pri rovnakom type hlavoveho zlozenia nad predstavec a druhy vyrobca da zarovno, tak ten zarovno to robi zle? a zakaznik si sam nedokaze takto skratit ako pri montazi napr v DEME?

napriklad aj DEMA davala krk ZAROVNO bez podlozky NAD, pri hlavovom zlozeni FSA. to je teraz na REKLAMACIU??? alebo chcela, aby si cyklisti rozbili pysk???

Do katalógu sa fotia bicykle, aby vypadali čo najčistejšie a najelegantnejšie. Veľa výrobcov napríklad retušuje ventily z kolies na katalógových foto. To však neznamená, že by ťa niekto tým nabádal k tomu, aby si aj ty jazdil bez ventilov :)
05.01.2020 - 20:48:11
02
o tebe uz fakt neviem co si mam mysliet. hlup...iu argumentaciu si nemohla vymysliet.
ci vsetci si davaju naschval vyssie ako od DEMY??? a aj dema na facebooku?

https://www.facebook.com/DEMABicycles/photos/pcb.10154161583304864/10154161581004864/?type=3&theater


Naposledy upravil ftu2 dňa 05.01.2020 - 22:03:32, celkovo upravené 1 krát.

05.01.2020 - 21:56:50
01
cron
keyboard_arrow_up