peterg napísal:
Karbonové vlákno má vysokú pevnosť v ťahu, ale nulovú v tlaku (na rozdiel od ocele ci hlinika), v tlaku jeho pevnosť prevažne určuje použitý resin a smer vláken. Stláčať karbonovú rúrku je vždy problematické, to si uvedomujú aj výrobcovia, preto sú predpisované momenty uťahovania, carbon approved predstavce a tak podobne.
V prílohe prikladám fotografiu mojich karbonových riadidiel Easton EC90, ktore boli namontované na karbon friendly predstavci a utiahnuté na moment profi momentovým kľúčom Norbar, názor nech si spraví každý sám. Som rád, že som na to prišiel náhodou včas! Preto mi je jedno, či si Contador rozbije pysky alebo nie, ja si ich rozbiť nechcem. A na vyjadrovaniu sa k téme treba mať aj nejaké vedomosti, chápať fyziku aj mechaniku a mať pre to cit.

len v tomto pripade sa nejedna o poskodenie samotneho kompozitu, ale iba povrchovej (zdrsnenej) upravy v damom mieste. Tym riaditkam nic nieje.
06.01.2020 - 13:34:56
06
peterg Ked si taky uvedomely na vyjadrovanie sa k teme a mas cit na fyziku ako je mozne ze jazdis s takymto kominom? Tam uz asi fyzika a mechanika asi nehra rolu, hlavne ked sa da ohybat podla potreby :)

Prílohy:

260_galeria-nasich-cestakov_5df3be3408a0e.jpg
260_galeria-nasich-cestakov_5df3be3408a0e.jpg 456.57 KiB thumb_up0thumb_down

06.01.2020 - 13:43:08
03
Niektorí majú toľko podložiek preto,lebo nechcú skracovať vidlicu(kvôli možnosti laborovať s nastavením výšky),keď sa už peterg toľko oháňaš fyzikou a silou mocou rozvíjaš svoje konšpiračné teórie,čo by sa mohlo a nemohlo stať,takýto komín je z hľadiska rozbitia si držky oveľa pravdepodobnejší ako to ,či máš, alebo nemáš ,,nadložku."
06.01.2020 - 13:50:43
03
Mnozstvo podloziek je presne podla max. odporucania vyrobcu, ani mm naviac. Plus dlhsi expander. Bodka.
06.01.2020 - 14:25:43
02
No chlapci , Vam tu dobre ***** na hlavu 🤦🏻‍♂️ Vidis Ramon1 , presne pre toto sem uz nechodim 🤷🏻‍♂️
06.01.2020 - 14:38:57
011
arpix napísal:
len v tomto pripade sa nejedna o poskodenie samotneho kompozitu, ale iba povrchovej (zdrsnenej) upravy v damom mieste. Tym riaditkam nic nieje.

Je tam strukturalna deformacia, trhlina a preliacenina na jednej strane. Som prekvapeny mnozstvom lajkov pod Tvojim prispevkom, to len dokazuje nesudnost ci nevedomost, je mi luto.

Chcel som posluzit dobre mienenou radou dem-ovi. Verejne slubujem, ze Ti tie riaditka darujem za cenu dopravy, ak ich budes preukazalne dalej jazdit. Posli SS, ako Ti ich viem poslat (dobierka v cene dopravy, ...).
Jazdite si co chcete, je to Vasa vec, tym opustam tuto diskusiu.
06.01.2020 - 14:42:58
03
isheep napísal:
No chlapci , Vam tu dobre ***** na hlavu 🤦🏻‍♂️ Vidis Ramon1 , presne pre toto sem uz nechodim 🤷🏻‍♂️

Robis dobre, idem sa odhlasit z notifikacii. Slovami klasika, skoda hadzat perly sviniam.
06.01.2020 - 14:44:21
04
peterg napísal:

Verejne slubujem, ze Ti tie riaditka darujem za cenu dopravy, ak ich budes preukazalne dalej jazdit. Posli SS, ako Ti ich viem poslat (dobierka v cene dopravy, ...).

Dakujem Ti pekne za ponuku, ja "second hand" komponenty nejazdim - bez ohladu na to, ci su zadarmo :)
06.01.2020 - 14:57:38
02
peterg napísal:
Robis dobre, idem sa odhlasit z notifikacii. Slovami klasika, skoda hadzat perly sviniam.

Inak Ty musis byt pekne jesitny clovek, nielen ze si skalopevne presvedceny o svojej pravde, ale este ma / nas tu budes prirovnavat k sviniam...
Chod radsej varit kavu, v tom si asi lepsi.. ;)
06.01.2020 - 15:00:44
06
Optimus napísal:
Niektorí majú toľko podložiek preto,lebo nechcú skracovať vidlicu(kvôli možnosti laborovať s nastavením výšky),keď sa už peterg toľko oháňaš fyzikou a silou mocou rozvíjaš svoje konšpiračné teórie,čo by sa mohlo a nemohlo stať,takýto komín je z hľadiska rozbitia si držky oveľa pravdepodobnejší ako to ,či máš, alebo nemáš ,,nadložku."

Nechape ako mozes nazvat vysvetlenie pricin poskodenia stlpika konspiracnou teoriou :o Aj vo videach ktore som postol aj podla zvolavaciek vyrobcov je jasne ze su to stovky pripadov, ci uz vyrobnych vad, alebo nespravnej montaze. Tym ze sa tu zopar jedincov bude navzajom utvrdzovat vo svojom omyle este neznamena, ze si potom nenabiju drzku. A co je horsie presviedcaju o tom aj inych.
Nepouzitie podlozky pod vieckom v rozpore s navodom k vidlici ci hlavemu je urcite nebezpecnejsie ako pouzitie podloziek pod predstavcom v zmysle rovnakeho navodu.
06.01.2020 - 16:53:00
02
Uz kaslite na to, btw moj cestak z roku 2013 a moja prva karbonova vidla??. Vtedy sa este taketo kraviny neriesili a prezili vsetci✌️✌️

Prílohy:

D27E8B46-8D42-4003-9CA7-48C56B3036AE.jpeg
D27E8B46-8D42-4003-9CA7-48C56B3036AE.jpeg 814.21 KiB thumb_up1thumb_down

06.01.2020 - 16:58:58
09
peterg na to aký máš cit na fyziku a mechaniku sa dosť slepo držíš odporúčaní výrobcu, keby odporúčal 10cm podložiek tak je to asi pre teba ok, ale čo už my svine môžeme vedieť. Ale súhlasím s tebou, čo tu hádžeš sú naozaj perly.
06.01.2020 - 17:42:46
04
V mojom navode od vyrobcu su velmi vyrazne tieto dve varovania:

WARNING! Spacer’s height below stem shall be between a minimum of 5.0 mm and a maximum of 35.0 mm. Exceeding maximum length of 35.0 mm can compromise the strength of fork’s steer tube and could lead to catastrophic failure and result in severe personal injury.

WARNING! Steer tube’s top end must always extend at least 2 mm above the top of the stem (but not above the additional 5 mm spacer that is necessary
to install for correct and safe assembly, point k). Do not install more than 1 spacer of 5.0mm thickness above the stem. Application of more than 1 spacer of 5.0mm thickness may lead to a catastrophic fork failure, resulting in serious personal injuries.

A ja teda radsej budem dodrziavat varovania vyrobcu, ako tieto kecy co tu riesite uz 5tu stranu.
06.01.2020 - 18:28:01
01
co tak sa zhodnut ,ze by sa mali dodrziavat instrukcie vyrobcu?? Nastavoval som posed na Time a tam veru nesiel ani expander , uplne atip hlavak . Do myslim Cervelo som vlepoval dodanu hlinikovu vlozku na spevnenie a narval klasickeho jezka. Proste co vyrobca to ine poziadavky. Tak naco riesit loloviny.
06.01.2020 - 19:02:52
00
Pre hladacov 2 mm nad predstavcom bez podloziek vyraba a k predstavcom dodava Zipp krytku, do ktorej tie 2mm akuratne zmiznu...
06.01.2020 - 20:11:22
01
keyboard_arrow_up