DzejPii, myslim, ze nikto nespochybnuje funkcnost (aj ked ja tvrdim, ze pokial to nie je 10-50, tak to nie je EAGLE). Ide o tu cenovu kategoriu biku ako takeho. Ako pisal Gusto0, pochybujem, ze niekto by dal za bike 3K+, ak by na nom bolo Alivio.
29.01.2020 - 12:55:59
03
Gusto0 napísal:
kupil by si si bike za 2800€ s alivio/acera? myslim ze by si nad tym ani neuvazoval. no bike s NX co je porovnatelna sada

Bohuzial, alivio bude asi fungovat a radit a nevyvakla sa :lol: .. inak je to tak. Ale nizke sady SRAM prehaziek boli vzdy vyvaklane uz od novoty, ale na 9sp to nevadilo. SRAM do toho nedal ani cent, ten cap bol vzdy takyto, len to tlaci ako sa da, a ludia, co nepoznaju stare prehazky si myslia, ze ako pekne to rozdeluje na hobby a profi. Lenze prehazka , co nefunguje dobre od novoty nie je hobby prehazka, ale obycajny fail na urovni prasknuteho sedla. Proste nefunkcny vyrobok. Napr. presmyk od Shimana co som jazdil /tusim este menej ako Alivio/, co stal asi 5e a fungoval uplne rovnako aj drzal rovnako dobre ako to iste zo sady XT za 30e. Rozdiel bol akurat, ze bol o nieco tazsi a v tom, ze bol strihany z plechu. Vyvaklana nefunkcna prehazka na bajku za 3k /na take sa pred 15 rokmi davali prevazne uz XTR/, to sa neda nazvat ani ze fail :D .. ale zda sa, ze ludia si zvykli :)
29.01.2020 - 13:01:46
06
Tak tak, potom sa necudujme ze biky stoja 10k. Ked su ludia ochotny kupovat zakladne modely, ktore su na kost ohlodane s mizernou funkcnostou/zivotnostou/odolnostou za 3 a viac tisic.
29.01.2020 - 13:48:37
00
clxno1 napísal:
DzejPii, myslim, ze nikto nespochybnuje funkcnost (aj ked ja tvrdim, ze pokial to nie je 10-50, tak to nie je EAGLE). Ide o tu cenovu kategoriu biku ako takeho. Ako pisal Gusto0, pochybujem, ze niekto by dal za bike 3K+, ak by na nom bolo Alivio.

Jasne, tiez si myslim, ze na biku za 3k by mohlo byt aspon GX... Ale to nie je dovod aby som si nekupil bike ktory sa mi ako celok paci a jazdi sa mi na nom dobre - ved predsa zaklad biku je mat kvalitny ram+tlmic, vidlicu, kolesa. Zvysok je viac ci menej spotrebak ktory az tak neovplyvnuje vysledny dojem a pocit z jazdy. Tiez som tento rok kupoval novy bike a hned ako som ho z predajne doniesol som tunil a menil komponenty co mi v serii nesedeli.
Mtb biznis je ale nastaveny proste tak ze sezonu po sezone za rovnake prachy dostanes horsiu vybavu, pripadne dostanes rovnaku vybavu za drahsi peniaz... Dopyt je velky, tak preco by vyrobcovia neusetrili ked to trh znesie. Nam sa ostava s tym len zmerit a kupit to co ponukaju a upravit si to k obrazu svojmu. Alebo skladat od zakladu.
29.01.2020 - 13:54:32
00
no ja som nahodil polovicke 11speed NX salter a ten mal volu v cape uz od vyroby. o tom ze to na mna posobilo ako salter za 5 eur ani nehovorim. tak som to iebol do suflika a kupil tam SLX a to som akoze Sram pozitivny :) NX salter by som nechcel ani zadarmo. to SLX je pevne a radi presne a nevyzera ako hrackarske plastove kladivko
29.01.2020 - 15:31:57
03
No nic, pockam na CF 7.0 do juna, objednavka je uz spravena :) ... radsej pockat polroka a mat presne to co clovek chce ako sa ponahlat a nebyt uplne spokojny :) .. az sa cudujem ze je taky netrpezlivy clovek toto poviem :D
29.01.2020 - 21:00:36
02
Pozerám tento rok po novom biku a čo sa mi aj opticky, výbavovo a aj cenovo páči má radenie GX Eagle 1x12 (je tam kazeta SRAM XG1275). Ako vás tu čítam, začínam mať mierne obavy z funkčnosti ako celku. Doteraz som od roku 2011 jazdil na 3x9 Deore a za 9 rokov som na radenie nemusel vôbec šahať. (je pravda, že som nabehal za tú dobu len 7500km) Laicky sa preto spýtam: ak by to GX nebolo funkčné, dá sa prehodiť prehadzovačka na SLX bez potreby zmeny radenia? GX kazeta (ktorej sa po čase musia rovnať niektoré zuby) sa dá tiež vymeniť za nejaký Shimano ekvivalent?
Ďakujem za odpovede
30.01.2020 - 08:28:06
01
ano eagle je kompatibilné s novým 12sp SH.. kludne sram salter Sh radenie či opačne... ja mám napr SH radenie aj salter a sram GX kazetu reťaz a kluky...
odporúčam salter GX vymeniť za ten SLX hned po kúpe :)
30.01.2020 - 08:30:42
01
netreba meniť,pri tom nájazde GX Eagle bude o.k. ,namontoval som 5 kompletov GX Eagle,všetky fungujú,vôla v šaltri sa dá vyriešiť velmi lacno-téma:
https://www.mtbiker.sk/forum/post1556980.html#p1556980
ani sada NX nie je až taká katastrofa-teda okrem váhy kazety,kamoš to má teraz na novom e-biku,radí to presne ako sa patrí,až bude čas,pozriem mu na šalter,či sa dá tiež vylepšiť vôla ako pri GX
30.01.2020 - 08:37:45
00
Tiez by som to pri tom najazde neriesil, kupit a uzivat :-) Na taketo objemy a vyuzitie su tie sady prave robene a plne dostacujuce. Ine by to bolo pri takom najazde za sezonu ci dokonca pol... Salter je vymenitelny, kazeta vsak nie, budes potrebvoat iny orech.
30.01.2020 - 08:40:24
00
Ok, ďakujem za info. Nebudem to teda riešiť a budem užívať :)
30.01.2020 - 09:07:23
00
Salter a napr radenie su spotrebaky? Ako vam uz neskutocne ...
30.01.2020 - 11:43:31
09
Očividne marketingové masírovanie zabralo...
30.01.2020 - 11:48:40
00
Zabralo je to spotrebak.
30.01.2020 - 12:36:35
00
lapaloma napísal:
Salter a napr radenie su spotrebaky? Ako vam uz neskutocne ...

Radenie zrovna za spotrebak nepovazujem.. Ale salter ano - ked jazdis vela, ostro a dolekopcom tak zivotnost saltra moze byt kludne aj niekolko sezon ale mozes ho nestastnou nahodou odrovnat hoc aj na prvom vyjazde, takze preto ho ja osobne vnimam ako spotrebak. Rovnako ako plaste, platnicy, kotuce, retaze, kazety, prevodniky...
30.01.2020 - 13:59:30
01
keyboard_arrow_up