toto by som rad smeroval na viac turisticky zalozenych jedincov ako je moja malickost. teda pred par rokmi (v dobach este nebikerskych) sme boli aj na malom rozsutci a schadzali sme do terchovej po zelenej. neskutocne dlhe a nudne schadzanie sa mi vrylo do pamati a uz minuly rok vzkrsla myslienka podujat sa na zjazd na biku. problem je ako sa dostat do sedla medzirozsutce.
otazka teda znie: dostanem sa s bikom cez horne diery po modrej? alebo ist zo stefanovej po zelenej a dalej po zltej a napojit sa na horne diery vyssie?
alebo existuje nejaka rozumnejsia varianta? ze prakticky celu cestu budem musiet bike tlacit alebo niest si plne uvedomujem a som na to odhodlany. jedine coho sa bojim su nejake dlhsie rebriky ktore by mohli znemoznit prechod, preto prosim o radu skusenejsich. dakujem
18.04.2006 - 20:07:24
00
s bicyklom na rebriky nikdy viac....siel som zo sulova od dracej jaskyne na hreben a v ceste rebriky....hovorim si ze ok....a nakoniec 15m usek nam trvalo prejst s bikami na pleciach pol hodku a skoro som tam skapal....takze robo ak tam budu rebriky kasli na to....ked chces zjazd chod na mincol od visnovskej doliny.....späť je to fakt adrenalin...a ozaj napadlo ma....nie je nahodou maly rozsutec este narodny park??...a moze sa isť s bikami do NP?...pocul som uz povedacky o zmagorenych lesnikoch a ochranaroch.......takze neviem neviem...
18.04.2006 - 20:28:42
00
hehe, jasne ze je to zakazane, ale to robo urcite vie, moja ochranarska dusa je proti, ale kludne si to zjazdi ak sa nebojis ....pokial viem, tak na maly rozsutec je to z medzirozsutcov dost drsne aj pre chodcov, su tam retaze a je to tam taky trojkovy teren, viem ze sa tam chvilu splha po retaziach, po stojacky tam nevylezes ani bez biku, nieto este s bikom....teda aspon tak si to pamatam, na malom som nebol strasne dlho, skor chodievam na velky a smerom dalej do fatry.......takze ak chces radu, tak si to radsej vytlac z terchovej ako z dier....
18.04.2006 - 21:05:06
00
myslim ze ta pokuta by nemala byt vyssia ako dva litriky... a nepoznam nikoho kto pokutu za nieco podobne dostal... pamatam si ze ked som bol v napante minuly rok este v maji tam bol zakaz neviem dokedy to plati... a najviac ma pobavilo nariadenie ze v NP moze ist jedinec na bajku najviac 20 km za hod samozrejme po trasach na to urcenych z toho pre mna vyplyva ze sa cyklotrsam vyhybam a jazdim ako rychlo chcem :-) niekde na nete som cital tieto nariadeia idem sa potom kuknut aby som nezavadzal a pokusim sa sem dat link :D
18.04.2006 - 22:23:55
00
to sa tu vazne nenajde ziadny turisticky zalozeny clen kt. ma pochodenu malu fatru?
20.04.2006 - 20:03:02
00
jasne ze je :P ale nechodim tam kazdy den, a fakt som zhodou okolnosti akurat na malom rozsutci uz par rokov nebol....a chodim po znackach, takze nejaku zvaznicu co by obisla diery nepoznam :wink:
20.04.2006 - 23:28:58
00
No ja som tam sice nikdaj nebou, ale keby som si planoval tebou popisovanu trasu urcite by som si vzal na pomoc onu vojensku mapu. Tam na liste n34099ac vidno ze sa treba dostat k Chate pod Rozsutcom. A to po zvaznici bud zo Stefanovej alebo z druhej strany z Lucivnej (odbocka z hlavnej cesty cca 1 km za Lucivnou smerom na Zazrivu)
Od chaty by mal viest takmer cisto severnym smerom chodnik do sedla. Je to cca 2,2 km. Chodnik by mal viest prvych 1500 m mimo les, potom lesom a tesne pod sedlom zase mimo. Nevidim tam ziadne prudke stupania. Chata je v 1150 mnm a sedlo v 1190.
Pripojil som aj vysek z mapy. Cervenou som oznacil usek chata-sedlo. Modrou zvaznice k chate.

Prílohy:

Ch pod Rozs.jpg
Ch pod Rozs.jpg 200.45 KiB thumb_up0thumb_down

21.04.2006 - 10:05:50
00
stulo pekny pokus az na to ze chata pod rozsutcom davno vyhorela a nie je po nej ani stopy no a ta cesticka neviem neviem je to tam dost exponované to by chcelo pevne nervy a za pekneho počasia litre repelentu lebo ta tam zozeru muchy. :P
21.04.2006 - 13:49:42
00
no ako katko povedal tak ta chata tam uz roky nieje, cesta zo stefanovej uz asi tiez nebude prave najlepsom stave a okrem toho je to na medzirozsutce takto trochu obchadzka, kedze musis obist velky rozsutec....ale ak je to jedno a ta obchadzka je pripustna, tak na medziholie sa dostanes celkom v poho aj po znacke, alebo z druhej strany je tam krasna cesticka aj pre octavku, takze na medziholie pohoda a presun na medzirozsutce uz nejak vyriesis :) tu cestu co je na tej mape popod velky rozsutec nepoznam, ale nevravim, ze tam nie je :)
21.04.2006 - 14:47:27
00
ja som tam bol uz volakedy davnejsie ale co si matne pamatam tak by som tadial na biku nesiel..ani hore ani dole
21.04.2006 - 14:59:02
00
Nejde tak o chatu, ale tieto stare horske cesty mali kvalitu a byvaju v dobrom stave.
U nas je podobne napr. chata pod Velkym Bokom. Hoci chatu vypalili Nemci cez povstanie, stale sa to miesto vola Chata pod VB a vedie tam nadherna cesta zo sedla Priehyba a dalej siroky chodnik az na hlavny hreben a Homôlku. Ja robim presne taketo tury. Ziskat mozes vela, stratit nic. Nanajvys sa vratis.
21.04.2006 - 17:59:49
00
A este jedna skusenost: lesaci a polovnici si taketo existujuce cesty velmi uzkostlivo udrziavaju. Urcite by to potvrdila organizacna mapa z Lesneho zavodu.

Nedalo mi to a brnkol som byvalym kolegom z HzS Mala Fatra a vec sa ma takto: cesta k chate pod Rozsutcom v pohode, lepsia na bike vsak z Lucivnej. Chodnik od chaty do sedla existuje, cast by bolo vsak pravdepod. treba tlacit-uzky. Zatial vsak vsade sneh.
Inak cislo na dispecing Horskej sluzby MF je 0903 624 028. Tito chlapi vedia vsetko o cestach vo svojom reviri.
21.04.2006 - 18:08:05
00
johoho tak tomu sa hovori iniciativa stulo. diky moc. a vobec vsetkym dakujem za prispevky. cez leto sa do toho urcite pustim.
jo a pekna skratka horska sluzba MF :D
21.04.2006 - 22:36:23
00
by som nikdy nepovedal, ze horska sluzba ti otvorene povie kade to mas lepsie na biku :)
22.04.2006 - 23:35:54
00
keyboard_arrow_up