ok ja len ze pedro97 pisal v 1.prispevku ze si na tom chce aj zaskakat...nepodsuvam konkretny bike,nejak sme sa k nemu necielene dopracovali...tiez by som bol radsej keby si chlapci vyberali rozne a menej zname znacky,lebo uz to tu ide dookola.Ked sa pozries napr.na BF,tak mi ta roznorodost bikov oproti nam niekedy vyraza dych :) A ja mam Reigna 2007 co je oproti 2008 dost rozdiel,takze celkom nepodsuvam vlastnu znacku.Na druhej strane ked je nieco osvedcene oskusane ako Maestro tak s tym nic nepokazis,zarucuje spokojnost.Inac by som v tomto pripade pouvazoval napr.aj nad tym Norcom Fluidom,ma v CZ velmi dobry ohlas,je jazdivy,pevny,stvorcap a stavany na all-mountain,cize zvladne aj nejake dropiky.
07.05.2008 - 20:29:10
00
no este ze tak :D
Trance X je cistokrvne XC,aspon v tom set-upe ako je(po vymene vidlice za RS Pike,by to mohlo byt trocha iny bike),trocha som sa na nom povozil a je to sice raketa,ale chybal mi komfort reigna...



a co tak:
http://www.bikestore.cc/product_info.ph ... 12144.html
alebo
http://www.bikestore.cc/product_info.ph ... 12166.html
kraftstoff je pre mna velka neznama :?
vyskusal to uz niekto?
08.05.2008 - 09:48:32
00
kks, krasne biky :o
urcite by stali za vyskusanie, uz len kvoli tomu, ze na SR bike od kraftstoff-u zrejme ani nenajdes :)
08.05.2008 - 19:34:20
00
good shot :shock: pekne,neni mu co vytknut a aj cena je v pohode...
08.05.2008 - 19:40:23
00
hmm ten M1 model ma velmi zaujimavu sedlovu trubku.. :P
08.05.2008 - 21:31:36
00
no este ze tak :D
Trance X je cistokrvne XC,aspon v tom set-upe ako je(po vymene vidlice za RS Pike,by to mohlo byt trocha iny bike),trocha som sa na nom povozil a je to sice raketa,ale chybal mi komfort reigna...

Ja by som na rozdiel od ostatnych trochu zapochyboval o tom, kde je hranica medzi AM a Enduro. Nemci v BIKE za AM bike povazuju taky bike, ktory sa pouziva 50% do kopca a 50% z kopca, taky vyvazeny stred (lahko do kopca, a primerane z kopca). Enduro je tusim 30% hore, 70% dole, cize viac na zjazd a robusnot. Tym chcem povedat, ze Giant Trance X bude cistokrvne AM a Reign uz potom enduro (hodnotene len z pohladu ramov). Predsa len tahat do kopca 14 - 15 kg je uz trochu na ostaru (nie zeby sa nedalo, ale je to dost citit).
08.05.2008 - 23:28:58
00
To mas tak ked sa skatulkuje podla marketingovych vymyslov, dolezite je co s tym chce chalan jazdit a nie ako to nazveme. Ja si myslim ze mohol trosku este konkretnejsie napisat co sce lebo napr "poskakat,vyblaznit" pochopim mozno inak ja (vyblbnutie na trailoch) a inak niekto kto si sce obcas zajst aj do bikeparku. V kazdom pripade by som povedal ze skor toho Reigna minimalne (kedze o jazdeni do kopca tam tusim ani nepisal :-)) Co sa tyka toho delenia tak napr. v nemeckom mountainbike-u je to "... marathon - tour - AM - EN ..." no a napriklad ten Trance X by dali tak podla mna 70-tour, 30-AM ale ked tam hodis cojaviem nejaku nastavitelnu vidlu s vacsim zdvihom hned to pohodlne otocis ten pomer... Inac ako z nazvu AM by to aj vyplyvalo ze 50-50 ako pises ale napr. to skor sedi podla mna na tu kategoriu tourerov (ci alpen-tourerov ci jak to volaju), vacsina ludi si totiz pod AM predstavi trosku nieco viac na vyblbnutie... Ale to je tak tieto vymysly... AM - trail- tour clovek aby sa v tom stratil - najlepsie je kuknut, vyskusat a neriesit ze co si vyrobca vymyslel :wink:
09.05.2008 - 01:14:23
00
a sakra preco mi to postlo dvakrat :?
09.05.2008 - 01:15:18
00
s tym skatulkovanim to je sranda,pozri napr.na mtbr.com forum a tam volaju vsetko AM...ale podla Nemcov (a myslim,ze sa tomu najviac priblizuju) je AM viac do tour a EN viac do FR.Ked jazdime v NL Endurko,tak sa stretneme od FR po XCckarov s hardtailmi.Vela FR riderov oblubuje Enduro vyjazdy aj na ich tazsich bikoch a zas som videl skocit XC chalana na ht taky drop,na ktory sa neodvazili ani niektory Enduraci...Hranica je tam,kde si ju sam postavis.Keby som ja viac jazdil maratony a chcel by som XC bike,tak by som bral Trance X,rozdiel medzi Trance a X je nepozorovatelny a mas navrch tie 2-3cm zdvihu naviac na technicke pasaze,zjazdy...celkovo sa mi ten bike zdal taky svizny,ale tvrdy(samozrejme oproti Reignovi,na ktory som zvyknuty),ale ako AM/EN (ked teda Giant)jednoznacne Reign.Ci bude viac AM alebo EN zalezi ako si ho poladis...Myslim si,ze by sa dal na novom Reignovi jazdit aj XC po nejakych upravach,je to dost univerzalny ram.
09.05.2008 - 09:14:51
00
keyboard_arrow_up