Ramon1 napísal:
Chlopi veľa špekulujete . Riaďte sa radami - autoritami tohto štátu , nie radami arménskej WHO birokratistu . Rúško textilné , “ papierové “ , chirurgické , rúško s nanovlaknami chráni predovšetkým druhých ľudí v okoli . Respiratory so špeciálnymi filtrami ffp2-ffp3 už chránia priamo aj vás . Určite lepšie “ vlhké “ rúško ako žiadne . Ochrana oči je potrebná no ak Vám priamo niekto naprská aerosol do oka , dá sa aj bez toho . Zavedenie nosenia rúšok pre každého voľne sa pohybujúceho človeka na verejných priestranstvách ma význam minimalizovať prenos patogenov na minimum . Kto ho nosí chráni mna , a tým že ho mám ja , tiež chranim druhých ... tým , že nediagnotikovanych a bezpríznakovych nosičov tu pobehujú už stovky a epidemiologicka situácia sa zhoršuje netreba polavovat v opatrnosti . Aj my na “ záchranke “ pritvrdzujeme , a aj na “ bežne výjazdy “ nosíme ochranu na úrovni BSL1-2 . Pri transporte symptomatickych pacientov s pozitívnou cestovateľskou a epidemiologickou anamnezou používame úroveň ochrany BSL3 . Samotna dekontaminacia priestorov vozidla a posádky trvá 1,5 hodiny . Preto by sme mali transportovať len skutočne vážne prípady .

Ty si aj v posádke “biohazard tímu” určeného na prevozy na infekčé kliniky? Ako čo sa týka pediatrie tak nikto poriadne nevie čo robiť a každý dáva ruky preč, keď deti teraz kolia iné vírusy (RSV, rota - príznaky ako pri COVID) a pol Oravy má pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Snažíme sa ich čo najviac liečiť doma, niekedy ujdú systému, keď rodič ako lajk konzultuje KOS a RÚVZ a zle sa odoberie anamnéza, potom skončia u mňa, o polnoci behám v BSL2 a snažím sa posunúť dieťa na infekčnú kliniku...
20.03.2020 - 11:27:04
00
jordi napísal:
nie, to chrani iba teba, ak si chory, cez ten ventil to pustas von...


Hm,co si o tom ma clovek mysliet potom,ked takeho vidi :?: Celkom na polemiku
20.03.2020 - 11:29:10
01
Vrátim sa k téme sterilizácie rúšok. Tak ako som spomínal že by to šlo s UV svetlom (UV-C konkrétne), tak už to niekto predáva ako hotovú vecičku.

Kuk sem:
https://www.cafago.com/en/p-h31958.html?utm_source=admitad&admitad_uid=dc93dde55171c1ea46d8abeb70359292&tagtag_uid=dc93dde55171c1ea46d8abeb70359292

Alebo z Gearbestu:
https://www.gearbest.com/other-consumer-electronics/pp_009702466802.html?wid=1433363
20.03.2020 - 11:41:06
00
Na margo aj tych pre niektorych nefunkcnych rusok. V nemecku pribudaju raketovo pripady, na slovensku nie, lebo slovaci su doma a nosia ruska, mama co je (bohuzial) v hamburgu hovori ze nemci su hrdy a oni si nedaju rusko, ze tam nikto nenosi ani len predavacky nemaju. A dochodci sa veselo premavaju po obchodnych centrach a robia si z toho srandu.
20.03.2020 - 11:52:09
00
Matejos uv-cko ti tu beznu rusku znici, znici vlakna vnutri. Pisu to priamo aj vyrobcovia. Ani na slnko by sa to nemalo davat.
20.03.2020 - 11:54:59
00
Zas zmenili graf. 18.3. sa vykonalo takmer 3 x menej testovaní ako predchádzajúci deň.

Prílohy:

dalšia úprava.PNG
dalšia úprava.PNG 73.48 KiB thumb_up0thumb_down


Naposledy upravil Hosť dňa 20.03.2020 - 12:00:58, celkovo upravené 1 krát.

20.03.2020 - 11:55:18
00
milos21 napísal:
Ty si aj v posádke “biohazard tímu” určeného na prevozy na infekčé kliniky? Ako čo sa týka pediatrie tak nikto poriadne nevie čo robiť a každý dáva ruky preč, keď deti teraz kolia iné vírusy (RSV, rota - príznaky ako pri COVID) a pol Oravy má pozitívnu cestovateľskú anamnézu. Snažíme sa ich čo najviac liečiť doma, niekedy ujdú systému, keď rodič ako lajk konzultuje KOS a RÚVZ a zle sa odoberie anamnéza, potom skončia u mňa, o polnoci behám v BSL2 a snažím sa posunúť dieťa na infekčnú kliniku...


Občas sa stane , že nás pošlú . Mame ochranu BSL3 . Primárne sú určené na to RZP S vozidla záchrannej služby . Na najťažšie stavy so zlyhávajúcim pacientom a ventilačne zlyhaných s hyposaturaciou / poklesom kyslíka v krvi / transportuje RLP s lekárom . Práve táto posádka podstupuje najväčšie riziko kontaminácie a nákazi , pretože musí pacienta relaxovať , inntubovat a napájať na umelú pľúcnu ventiláciu . A zlyhávajúci pacient so strachom o svoj život so zníženou dodávkou kyslíka do mozgu je nekludny , nespolupracuje , kašle , bráni sa ... Áno treba sa chrániť Miloš , BSL 2 by malo stačiť . Treba spomaliť tempo , rozvážne pracovať , minimalizovať chyby , chrániť cely zdravotný tím . Ak trpis obsesiou máš na polovicu vyhrate ? ...

@ivan prosim ta prestaň ... keby aspoň to bolo vtipne , ale len tu zbytočne trolujes a robíš zo seba blbca . Viem , že nemáš “ do čoho pichnúť “ , tvojej top témy zívajú prázdnotou a preto sa “ snažíš “ tu ... no ak chceš ďalej trolovat , je to môj posledný príspevok v tejto téme na tvoj koment ?

A čo sa stalo s našim “ energetikom “ ? ? Asi tuším ??‍♂️ ...
20.03.2020 - 11:58:43
01
Jednu vec treba pripomenúť: severné Taliansko nie je nejaká krajina tretieho sveta. To je superbohatý región s extrémne rozvinutou zdravotnou starostlivosťou. Ak sú oni prevalcovaní prudkým nárastom prípadov, čo potom čaká krajiny, ktoré nie sú takto vybavené? Teraz som videl vyjadrenie jedného talianskeho lekára – hovoril, že sekundárnou obeťou sú aj ľudia, ktorí trebárs prídu do nemocnice kvôli infarktu a JISka je preplnená, že ak im dovezú prípad obojstranného zápalu pľúc a pacient je ťažký diabetik, či onkologický prípad čerstvo po chemo, tak ich ani neskúšajú liečiť, lebo štatistika im už ukázala, že ventilačné prístroje nasadia radšej na prípady, kde je väčšia šanca na úspech.

Drastické opatrenia sú na mieste...
20.03.2020 - 12:04:31
01
Robio napísal:
Na margo aj tych pre niektorych nefunkcnych rusok. V nemecku pribudaju raketovo pripady, na slovensku nie, lebo slovaci su doma a nosia ruska, mama co je (bohuzial) v hamburgu hovori ze nemci su hrdy a oni si nedaju rusko, ze tam nikto nenosi ani len predavacky nemaju. A dochodci sa veselo premavaju po obchodnych centrach a robia si z toho srandu.


Dovolím si tipnúť, že pravdepodobne aj vďaka ich zdravotníctvu sa držia v kľude. Na počet nakazených majú extrémne málo úmrtí. Samozrejme, že ak dôjde k preťaženiu systému tak sa to zhorší. To ich ale ešte zrejme netrápi...

Prílohy:

germany.png
germany.png 35.07 KiB thumb_up0thumb_down

20.03.2020 - 12:05:38
01
Matej nie, stary nemci su proste taka natura, oni su nemci, ich nejaky virus nezaujima a aj ked ho chytia tak sa vyliecia. Ziadne zdravotnictvo, ani to nemecke nieje prichystane na to ked sa nakazi 50% mesta.
20.03.2020 - 12:07:38
00
Môže byť, nehádam sa. Ale to zdravotníctvo majú asi určite lepšie vzhľadom na čísla :).
20.03.2020 - 12:11:36
00
jachmel napísal:
Pozri si graf. Trhy sa spamataju pomerne rychlo. Rovnako ako tomu bolo v minulosti.

Hazard napísal:
Osobne si myslím, že určite bude pár rokov trvať kým sa to pozviecha, ale nemyslím si, že by to bola taká katastrofa. Nemôžeme porovnávať svet po druhej svetovej vojne a dnes...

Nechcem vas strasit katastrofickymi scenarmi v tejto ponurej dobe... no zastavil sa sektor sluzieb a zastavuje sa sektor hospodarstva - celosvetovo. V Nemecku sa toto udialo v roku 1945 na niekolko mesiacov, teraz sa to deje celosvetovo, toto nema obdobu ani s krizou v 20tych rokoch, 2008 bola len mala rozcvicka.
Dalsi problem, ze toto "nikto" nezposobil, nemame ekonomickeho vitaza a porazeneho, toto zastavenie zasahuje celo a medzisektorovo a medzikontinentalne.
Sucasna suhra problemov je PEKELNY MIX: zadlzene staty + zlyhavajuci financny sektor + problem na strane ponuky + problem na strane dopytu.
Jachmel, ku grafom, pozri si vyvoj indexov za poslednych sto rokov... takyto prepad este nebol... a to este neprisli tvrde cisla o prepade ekonomik, zatial boli zverejnene iba cisla za februar v Cine. Fukoty na trhoch este len zacnu zaciatkom aprila, ked si vsetci uvedomia, co sa v marci realne v ekonomikach udialo... Postupnost: Azia - Europa - USA ;(

Ale ano, nakoniec vsetko porastie, no z uplne ineho dna a v omnoho neskorsom case...
20.03.2020 - 12:25:28
05
Už od štvrtka vo Francúzsku platí obežník ministerstva športu, ktorým ľudí venujúcich sa rekreačnému behu a chôdzi žiada, aby pri športovaní zostali v blízkosti svojho bydliska - maximálne do vzdialenosti jeden až dva kilometre - a chôdzu vykonávali 20 minút.

K tejto výzve sa pripojila aj francúzska cyklistická federácia, ktorá všetkých fanúšikov cyklistiky požiadala, aby sa správali zodpovedne a vyhýbali sa počas kritického obdobia outdoorovej cyklistike.

Za porušenie pravidiel, ktoré súvisia so zákazom vychádzania, hrozí vo Francúzsku pokuta 135 eur
20.03.2020 - 12:32:43
00
Inak miesto stresovania na internete doporučujem radšej dostatok spánku. Ten tiež významne vplýva na imunitu.
20.03.2020 - 12:36:21
08
Robio napísal:
Na margo aj tych pre niektorych nefunkcnych rusok. V nemecku pribudaju raketovo pripady, na slovensku nie, lebo slovaci su doma a nosia ruska, mama co je (bohuzial) v hamburgu hovori ze nemci su hrdy a oni si nedaju rusko, ze tam nikto nenosi ani len predavacky nemaju. A dochodci sa veselo premavaju po obchodnych centrach a robia si z toho srandu.


To iste v Rakusku (minimalne vo Viedni). Isiel som do obchodu, dal som si rusko a bol som za najvacsieho panikara zrejme. Vsetci bez, pohoda. Na ulici sami dochodca bez rusok, v obchode takisto. V tomto su Slovaci aspon vzorni.
20.03.2020 - 12:46:17
01
keyboard_arrow_up